MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

PODPORA

Newsletter

DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
Č. 8/2010 (22.února 2010)
Vancouver má Olympiádu a bezpečnost. Olympijské hry jsou velice důležitou událostí pro celý svět. Organizátoři by měli vytvořit skvělou atmosféru a poskytnout báječnou podívanou.
Velmi důležitou součástí je bezpečnost jak sportovců tak diváků. Náklady na zabezpečení letošních her dosahují pře 850 milionů USD. Hlavním komponentem bezpečnostního systému je 900 CCTV kamer využitých v Olympijské vesnici a ve městě. Většina vybavení je dodána firmou Panasonic.
Bylo zde umístěno mnoho nárazuvzdorných dome kamer WV-NW484S v síti. Tyto den/noc IP kamery jsou vybaveny WDR sensory (Super Dynamic III) , které poskytují rozlišení 540 TVL (barevné) / 570 TVL (B/W), což umožňuje pečlivé celodenní sledování. Kamery jsou napájeny PoE.
CCTV kamery byly zapůjčeny na dobu trvání her. Po skončení her bude většina z nich odmontována. Důvodem jsou vysoké náklady na provoz a také postoj obyvatel proti systému - obávají se, že budou pod příliš velkým dohledem.

Obvykle jsou sportovní události jako jsou Olympijské hry povzbuzením pro vývoj regionu, ve kterém se hry konají. V případě Vancouveru nejdříve obyvatelé tohoto "šťastného města" nebyli spokojeni s organizování této sportovní podívané. Velká skupina obyvatel si myslí, že mnoho výdajů společnosti se stane zdrojem zisků soukromých firem, hlavně TV stanic a sportovních organizací. Diskutuje se o tom, že zisky místních hotelů a restaurací nevyrovnají nezbytné investice a nepohodlí obyvatel vystavených kontrolám kvůli bezpečnosti. 850 milionů USD zaplacených za zajištění bezpečnosti her je částka dostačující pro výstavbu několika tisíců bytů.
Vancouver má Olympiádu a bezpečnost, ale ani po jednom příliš netouží široká skupina jeho obyvatel.
Přípravy na Olympijské hry
(Zdroj: www.cbc.ca)
Radio spojení využívající netypické stožáry - kde? Obecně jsou antény bezdrátového spojení umístěny ve výškách několika desítek metrů tak, aby vlny netlumily budovy nebo stromy. Antény na snímcích níže jsou montovány velice nízko, jen několik metrů nad zemí.
Kde jsou tyto antény a proč jsou uspořádány tímto způsobem? - Odpověď je na konci vydání.
Rádio spojení využívající netypické stožáry - kde? -Odpověď je na konci vydání.
Jak zvolit komponenty předávací stanice? TERRA předávací stanice je používaná k redistribuci TV programů přijímaných ze satelitů a terestriálních transmiterů. Může také distribuovat audio/video signály ze CCTV kamer, počítačů, DVD přehrávačů. RF modulátor každého modulu může fungovat na kterémkoliv kanálu v celém 110-862 MHz pásmu (kanály S1-69). Proto uživatelé nepotřebují žádné vybavení navíc - mohou použít obvyklé TV sety. V případě větších distribučních systémů (nad 100 zásuvek) stejně jako hotelů, obytných domů apod.. je předávací stanice obvykle uložena v19" RACK skříňce. VSB modulátory v modulech jsou schopné pracovat ve vedlejších kanálech se vstupní úrovní až 102 dBuV, což umožňuje připojení průměrně 60 zásuvek bez použití dalších amplifierů. Pokud má distribuční síť více zásuvek jsou potřeba kanálové smplifiery z řady Alcad: ZG (ZG-401, ZG-601, ZG-421).
Prvním krokem v projektování předávacích stanic je volba kanálů, které budou distribuovány v síti. Celkový počet kanálů určuje počet základních jednotek Base Units UC-380. Jedna jednotka může uložit až 8 modulů. Každý modul distribuuje jeden kanál.
Předávací stanice může být konfigurována v módu Master - Slave tj. programy vysílané z jednoho transpondéru mohou být dekódovány v QPSK CI Receiver RDC-313 R8171, což poskytuje MPEG-2 přenosový tok (MPEG-2 TS) do levnějších MPEG-2/PAL transmodulátorů - DM-313 R81712. Je to optimální řešení pro příjem několika programů z jednoho transpondéru a zachování počtu QPSK receiverů. Jeden RDC-313 receiver s PowerCam Pro CA modulem umožňuje dekodovat až 4 kanály.

Více informací můžete najít na Krátký průvodce MMH-3000 TERRA návrhy .

Schéma výše zobrazuje signál z QUATRO LNB přijímaný RD-313C R81710 modulem, který je vysílá v MPEG-2 TS do 3 DM-313 R81712 dekoderů.
Na pravé straně zdroje napájení jsou čtyři RD-313C R81710 přijímače. Tři z nich používají stejnou kombinaci pásma/polarizace takže mohou být připojeny v řadě; ten poslední používá jiný signáll jiné pásmo/polarizaci).
SMATV systém ve vícegeneračním domě - TERRA multiswitche. Zákazník požaduje vytvoření SMATV instalace schopné distribuovat terestriální TV programy, FM rádio stanice (88-108 MHz) a satelitní signály ze dvou satelitů, Hotbird a Astra.
Úkol byl uložen firmě TECH-SAT z Katowic v Polsku.
Sestava antén se skládá z UHF antény ATX-55, VHF antény ATZ-5 a mnohosměrové FM antény A0210. Satelitní signály jsou příjímány přes hliníkový talíř Famamal A9662 vybavený dvěma LNB - Inverto QUATRO Red Extended A98257.
V kovovém boxu TPR uvnitř budovy jsou umístěny dva aktivní komponenty: Universální multipásmový amplifier Telmor WWK-861 R89860 a multiswitch TERRA MSR-908 R70808. TECH-SAT také chrání instalaci od vlivů el. výbojů blesků použitím TV-Sat Surge Protector Signal R48602 u vstupů aktivních zařízení.
Aktivní zařízení pracují řádně a signálová úroveň ve všech zásuvkách zajišťuje kvalitní příjem všech dostupných programů. Každá zásuvka je připojena dvěma výstupy multiswitche. Použití 9/8 Terra MSR-908 multiswitche s 8 výstupy umožňuje poskytovat signály až pro 4 PVR receivery.
Sestava antén
TERRA MSR-908 R70808 multiswitch a Telmor WWK-861 R89860 amplifier v TPR boxu
Budování bloků sítě - SFP transceivery. FTTH řešení by mělo zajistit flexibilitu pro možné budoucí změny, obvykle rozšíření systému kvůli rostoucímu počtu uživatelů. V takových situacích jsou nejlepším hardwarová řešení poskytována média konvertory s SFP sloty, které umožnují použití různých SFP modulů/transceiverů.
Příkladem je média konvertor ULTIMODE M-100G/SFP L1301 s SFP slotem pro optické moduly shodné s IEEE 802.3z 1000Base-FX standardem. V případě rozšíření sítě - včetně změn topologie a dokonce zapojení ...involving different power budget of the optical interconnection system - stačí jen změnit SFP modul a ne celé zařízení.
SFP (Small Form-Factor Pluggable) jsou transceiverové moduly používané v telekomunikacích pro konverzi dat a přenos. Jsou široce používány v switchích, routerech, média konvertorech. SFP moduly (také známé jako Mini-GBIC) jsou konstruovány pro SONET, ATM, GigabitEthernetové optické sítě. SFP interface je standardizován výrobcem v rámci Multi-Source Agreement (MSA). The interface je nástupce GBIC a umožňuje vyšší denzitu portu.
Ethernet Media Converter: ULTIMODE M-100G/SFPSFP Transceiver: ULTIMODE SFP-203G (two single-mode fibers up to 20 km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-203G (two single-mode fibers up to 20 km)Ethernet Media Converter: ULTIMODE M-100G/SFP
Média konvertory s SFP slotem + SFP transceiver
M-100G/SFP L1301 média konvertor kooperuje s následujícími GbE SFP moduly:
Name:SFP-023GSFP-2-3GSFP-203/5GSFP-205/3G
Code:L1405L1415L1416L1417
Type of optical fiber:multimodesingle-mode
Transmission range:2 km20 km
Transmission speed:1.25 Gb/s1.25 Gb/s
Wavelength (Tx/Rx):1310/1310 nm
1310/1550 nm
1550/1310 nm
Connectors:2x LC2x LC1x SC1x SC
Bezdrátové CCTV systémy - dobrý praktický průvodce (část 1). Bezdrátový přenos při vzdáleném monitorování rozptýlených lokací se stává stále populárnějším z několika důvodů:
  • možnost vzdálenějších spojení než v případě UTP/FTP kabelů,
  • rychlá a ne drahá instalace v porovnání s kabelovýi systémy,
  • dostačující odolnost k interferencím bezdrátových digitálních přenosových systémů.
Nicméně, některé záležitosti potřebují zvláštní pozornost. První je vlnový rozsah bezdrátového přenosu. Zatímco pevné přenosové systémy přenáší data současně ve dvou směrech (Full Duplex), Fast Ethernetové spojení (100 Mb/s) dosahuje v praxi přenosovu rychlost 70 Mb/s v každém směru.
Bezdrátová technologie musí rozdělit přenosový kanál takže střídá směr přenosu (Half Duplex). V případě spojení 54 Mb/s může maximální výkon dosáhnout 25 Mb/s v každém směru. Toto je maximální hodnota, která však může být znatelně redukována kvůli délce vedení, špatné viditelnosti antén, koexistence dalších WLAN v oblasti, závažné electromagnetické interferenci. Spojení 54 Mb/s umožňuje přenos digitálních dat až z 8 ULTICAM DS-852MF-E K1441 2 Mpx kamer s maximálním rozlišením 12fps.
Wireless Access Point: ULTIAIR 423KC
ULTIAIR N2301 access point
umožňuje přenos video toků rychlostí až 25 Mb/s
Zlatá medaile Alarmu v Kielce 2009
pro ULTIAIR zařízení
Nové DVR od světového leadera - HIKVISION/ULTIMAX. společnost HIKVISION je průkopníkem H.264 komprese v digitálním video nahrávání. Ta byla zahrnuta do skupiny 50 neslibnějších příslibů na poli pokročilých technologií v Číně (Deloitte hodnocení). DIPOL představil svou nabídku posledních HIKVISION DVR.
Nová generace recordérů je založena na nově vyvinutých Texas Instruments processorech využívající DaVinci technologii. To umožňuje zůstat v popředí konkurence ve vývoji "inteligentního softwaru". Možnosti procesorů násobí funkčnost nových DVR. Nové aplikace mohou být náhrány updatem softwaru.
HIKVISION DVR jsou známé na českém, maďarském, polském a slovenském trhu jako řada ULTIMAX. Síťový software je kompatibilní se starší a s novou řadou ULTIMAX a HIKVISION DVR, zatímco firmware z nové řady nemůže být uploadován do předchůdců.

Nově představené HIKVISION DVR jsou rozděleny do tří řad - 73xxHI, 81xxHDI a 81xxHFI. Každá z nich je navržena pro různé typy zákazníků: od malých obchodů a domů, přes středně velké podniky, až po široké a pokročilé monitorovací systémy s rozptýlenými lokacemi (sklady, veřejná prostranství, stadiony, města).
HIKVISION/ULTIMAX DVR řady 73... a 81...
Rekordéry mají všechny vlastnosti důležité pro uživatele a jsou průběžně testovány v předchozích řadách:
  • H.264 komprese,
  • nastavitelná přenosová rychlost, obnovovací kmitočet, kvalita záznamu,
  • SATA interface,
  • možnost připojení pevných disků s celkovou kapacitou 16 TB,
  • možnost montáže přídavného příslušenství (např. DVD writer),
  • ovládání přes myš, dálkové ovládání, klávesnici, tlačítka na předním panelu.
The many new features include:
  • menu zobrazované v rozlišení 1280 x 1024,
  • nový design:USB port na předním panelu a "Jog dial",
  • stabilnější fungování,
  • D1 (4CIF) záznam i u nižších modelů,
  • současné monitorování až 16 kanálů,
  • rychlá volba jakéhokoliv časového bodu použitím časové řady,
  • výborná práce s Internetem,
  • VGA výstup (rozlišení až 1280x1024, obnovovací frekvence 60Hz) - jasný a ostrý obraz
  • pevný kryt, výkonná tlačítka a příslušenství.
Schéma aplikace HIKVISION/ULTIMAX DVR
Naše nabídka zahrnuje 4-kanálový model (M74040), 8-kanálové modely (M74080, M76080, M78080) a 16-kanálové modely (M74160, M76160, M78160).
Problémy s pokrytím jsou pryč - aplikace GSM amplifierů/repeaterů. Investor měl problémy s GSM signálem v celé tří patrové rekreační budově Pokoje Pod Lasem (Pokoje v lese ) v Koscielisku v Polsku. Kvůli umístění v údolí jsou signály uvnitř budovy velice slabí a často se ztrácí. Nejdůležitější místností, ve které bylo nutné signál posílit je kancelář umístěná ve sklepě budovy.
Instalace byla navržena a provedena společností "Impuls" ze Zakopane v Polsku. Systém využívá Signal GSM-1200 repeater A6780, venkovní anténu ATK-10 850-960 A7015, úchyt antén E8735C, panelová anténa Trans-Data 7.5-10 A741020, two-way GSM splitter A6812 a Tri-Lan 240 kabel E1171.
GSM repeater byl instalován v podkroví. Panelová anténa byla namontována na trámu střešní konstrukce přední stranou dolů. Kvůli slabé signálové úrovni zvenku budovy instalovala společnost externí směrovou anténu ATK-10 A7015. Všechny komponenty instalace jsou propojeny kabelem Tri-Lan 240 E1171. Montéři efektivně využili stínících částí plechové střechy, což umožnilo umístit dvě antény ve vzájemné blízkosti. Ke zvýšení signálové urovně ve sklěpě zde byl použit dvou směrný splitter a vnitřní anténa dodávaná s repeaterem.

Tímto způsobem bylo dosaženo plné pokrytí dostupných celulárních sítí v celé budově.
GSM Antenna: ATK 10/850-960MHz (10-element)Antenna support WG-5 (SAT/TV, 35 x 110 cm, galvanized)GSM Repeater Signal GSM-1200Two-way GSM SplitterGSM/DSC/UMTS Antenna: TRANS-DATA KPV7.5/10
Investor je zcela spokojen s výsledným efektem i s estetickým provedením.
Venkovní anténa ATK-10 A7015
Repeater A6780 a vnitřní anténa A741020
Repeater Signal GSM-1200 A6780
N konektory ve WLAN systémech - instalační instrukce. Konektory používané pro antény montované na budovy by měly mít odpovídající ochranu proti vodě. To je základní problém, protože i trocha vody, která pronikne ke spojení způsobí značný (dokonce až desítky procent) vzrůst ztrát, jednoduše se změní v teplo.
V zásadě, konektory, které jsou jediné vhodné pro tyto aplikace jsou konektory N-typu - navrhované pro aplikace vojenského námořnictva. N-male konektor E84130 je konstruován pro použití až s 6 GHz s kabelem Tri-Lan 240 E1171 nebo H-155.

Hlavní parametry konektoru, které by měly být brány v úvahu, protože jsou základem přenosu jsou:
  • VSWR (Voltage standing wave ratio) říká kolik RF signálu je odráženo zpět k jeho zdroji (transmiteru). Tento parametr by neměl přesáhnout 1.5, což odpovídá odrazu cca 4% signálu. V případě N konektoru E84130 je tento parametr do 1.3.
  • Stejnou vlastností připojení může být vyjádřena zpětná ztráta (RL), označená v decibelech (dB). To dokonce více jednoznačně ukazuje odražený RF signál ke zdroji (větší hodnota znamená lepší připojení). Pro 2.4 GHz instalace by tento parametr měl přesahovat 15 dB (v případě N konektoru E84130 a Tri-Lan kabelu - 18 dB);
  • Vstupní ztráta (Insertion Loss - IL) v případě E84130 níže 0.5 dB v 2.4 GHz.
Konektory této řady jsou používané v instalacích fungujících v 2.4 GHz a 5 GHz pásmech. Vyplňují mezeru mezi levnými a méně kvalitními konektory a velice drahým vybavením těch nelepších značek .
N-plug on Tri-Lan 240 coaxial cable - Installing
N-plug na Tri-Lan 240 koaxiální kabel - instalační postup
Řecko. Antény na snímcích jsou částí bezdrátového spojení používaného ke komunikaci mezi ostrovy - mezi páry antén nejsou žádné překážky a proto nejsou antény umístěny vysoko. .
Ohřívač vody, satelitní talíř a terestriální anténa namontovaná na točně - to je obvyklý obrázek řeckého domu.
O čem jsme psali:

Video monitorování POS. POS Video Text Inserter FG-4 M1720 a RS-232 to RS-485 konvertor SNIF-42 M1721 (sniffer) spojuje terminál POS (místa prodeje - pokladny) s CCTV kamerami a vytváří tak kontinuální pokrytí transakčních operací zachycených ve video výstupu. To umožňuje ukládat úplné informace o prodejích...

Ethernetové média konvertory - optické kabely v domácnosti. Díky vysokému výkonu, vysoké rychlosti a bezproblémové instalaci jsou ULTIMODE media konvertory využívány poskytovateli internetových služeb (ISP) pro šíření širokopásmového internetového přístupu ke konečnému uživateli. Níže je příklad použití ULTIMODE media konvertorů v FTTC, FTTB a FTTH sítích...
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-403M<br />(two single-mode fibers up to 40 km)Ethernet Media Converter ULTIMODE M-403M<br />(two single-mode fibers up to 40 km)Ethernet Media Converter ULTIMODE M-403M<br />(two single-mode fibers up to 40 km)Ethernet Media Converter ULTIMODE M-403M<br />(two single-mode fibers up to 40 km)
Které amplifiery pro DVB-T? K zesílení signálu v rozsáhlých anténových systémech je požadován kanálový zesilovač - to také vyžadují DVB-T instalace.
Spektrum DVB-T signálů se liší od spectra jednotlivých analogových kanálů, což je znázorněno níže. Dobře viditelné je možné využití zesilovače ke zvýšení úrovně DVB-T signálu. Kvůli příkrému sklonu a použití podnosen v celé šířce kanálu se klíčovými parametry zesilovače stávají rovnoměrný zisk kolem kanálu a selektivita...
 
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU
Osoby mající zájem o zasílání týdenního Newsletter elektronickou poštou, prosímme, uveďte svůj e-mail:
 
 
V PŘEDCHOZÍM ČÍSLE
ARCHIV NEWSLETTERU
AKČNÍ CENA
NOVINKY V KNIHOVNĚ
PŘEČTĚTE SI