MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

PODPORA

Newsletter

DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
No. 21/2012 (May 21, 2012)
Robot napájený laserem. V dubnu NASA představila nejnovější, dálkově napájený bádací robot - s vysokou energií laserového paprsku vpuštění do optického vlákna. Energie získaná z laserového paprsku se také využije na roztavení silné vrstvy ledu.
Od roku 1989 se ruští vědci setkávají s problémem zabezpečení dostatečného množství energie pro vrtací hlavu na průzkum jezera Vostok, uzavřená vodní nádrž nacházející se v Antarktidě pod 4 km vrstvou ledu. Z tohoto důvodu projekt pokračoval více než 20 let, než tým nedosáhl horní povrch vody v únoru 2012.

Vzhledem k podobným problémům s průzkumem měsíců ve Sluneční soustavě má ​​NASA zájem o laserem poháněné sondy. Optické paprsky s nízkou spotřebou přenášeny přes optické kabely se už dlouho používají v telekomunikačních sítích, a tak hlavním problémem je zvýšit hustotu výkonu. Konec konců, robot má být poháněn 5000 watový laserovým paprskem, který je schopen např. prořezat auto na polovinu.
První robot poháněný laserem byl vyvinut v roce 2003 a byl použita k výzkumu mexických hydrotermálních zdrojů do roku 2007. Další zkoumal dno sladkovodních jezer pod ledovou přikrývkou v Antarktidě v letech 2008 - 2009. Avšak žádný z robotů neměl možnost použít laserový výkon přenášený vláknem na odstranění překážek.

Výzkum a vývoj laserové technologie bude znamenat revoluci metody napájení. Optické kabely budou moci přenést energii do vzdálenosti více než 100 kilometrů.
Další aplikace laserem poháněných zařízení zahrnují plány do budoucna při zavádění předmětů do kosmického prostoru.
Nejvyšší televizní věž. 22. května bude den oficiálního otevření světově největší televizní věže - Skytree Tokyo. Tato věž má výšku 634 ma je o 34 metrů vyšší než předešlý rekordér, Canton Tower.
Věž byla postavena konsorciem šesti vysílání, na čele s NHK, a bude použita především na vysílání digitálních televizních signálů. Tokio Skytree převezme roli Tokyo Tower (333 m), která je obklopen vysokými budovami, nezaručuje správné výsledky.
Struktura Tokio Skytree věže nad 375 m je uchycena na speciálních hydraulických tlumičích, které jsou podle odborníků schopny absorbovat přibližně 50% energie zemětřesení. Podrobná prohlídka provedená po zemětřesení v roce 2011 nevykazuje poškození věže.
Tokio Skytree - nejvyšší televizní věž na světě
Napájení v CCTV systémech. Maximální vzdálenost, na kterou je možné napájet CCTV kamery, je omezena poklesem napětí v kabelu. Praxe ukazuje, že většina kamer s jmenovitým napájecím napětím 12 VDC správně funguje i při 11 V. To je hodnota, pod kterou bude video zkreslené.
Pro výpočet maximální možné vzdálenosti přenosu energie přes dva kabely, potřebujeme znát proud procházející kamerou (typická hodnota pro kamery bez termostatu a vyhřívání je 250 mA) a povolený pokles napětí (1 V, pokud není uvedeno jinak v doporučení výrobcem), odpor vodiče ( obvykle vyjadrujený v ohm / km). Znalostí těchto parametrů můžeme použít Ohmův zákon pro výpočet napájecího rozsahu.
V případě kabelu CAMSET M6100 je maximální vzdálenost vypočtená podle výše zmíněných předpokladů 100 m (1 mm2 průsečík, 19.5 ohm / km).
Buffer Power Supply: HPSB 11A12C (9.5-13.8VDC, 11A)
Stabilized power supply: ZS 12/9x0.33A AWZ09123 (metal casing)
Záložní napájecí zdroj HPSB 11A12C
9.5 - 13.8 VDC, 11 A
M1865
Stabilizovaný napájecí zdroj ZS AWZ09123
11-15 VDC, 9x0.33 A
M18290
V případě kamer se spotřebou vyššího výkonu nebo když jsou delší vzdálenosti, řešení poskytuje použití napájecích zdrojů s nastavitelným výstupním napětím, nebo systém distribující mnohem větší napětí a využívající 12 VDC stabilizátory v místech s kamerami, např.. 40/12 V systém .
Problém poklesu napětí je zanedbatelný v případě 230 VAC napájení. Všechna zařízení a kabely musí splňovat příslušné bezpečnostní požadavky a předpisy. Kabel vhodný k tomuto účelu je např.. CCTV kabel CAMSET 100 M6100 .
CCTV cable: CAMSET 100 75-0.59/3.7+2x1.0 [1m]<br />(92% braid coverage, 2 power wires up to 230V AC)
CCTV kabel CAMSET 100 M6100
se dvěma 230 VAC napájecími žilami
Jak kombinovat DVB-T a kabelové TV signály? Předplatitelé analogové kabelové televize chtějí často přijímat i pozemní DVB-T vysílání. Hlavním důvodem je obvykle touha sledovat vybrané kanály v lepší kvalitě (HD DVB-T), a současně levný přístup k široké škále programů z kabelu.


Existují tři typické případy:
  • DVB-T a kabelové kanály se nepřekrývají, ani nejsou k sobě připevněny - pak mohou být signály kombinovány v pasivním rozbočovači, použitém jako slučovač (Signal R2 R60102 , pásmo 5-1000 MHz),
  • DVB-T a kabelové kanály se překrývají nebo jsou vedle sebe, uživatel může ručně přepínat vstupní signál - vhodným zařízením je DVB-T/CATV switch Signal E2022 , který zaručuje dobrou izolaci mezi vstupy,
  • DVB-T a kabelové kanály se překrývají nebo jsou vedle sebe a uživatel chce přepnout vstupní signál na dálku - ideální volbou je přepínač DVB-T/CATV MST-01, ovladatelný jakýmkoliv IR dálkovým ovládáním. Alternativní volba vstupu se provádí tím, že uživatel přidrží libovolné tlačítko na dálkovém ovladači na dobu 3 sekund.
2-Way TV/FM Splitter R-2 Signal
DVB-T/Cable TV Signal Switch
CATV/DTT (DVB-T) Switch MST-01 (IR control)
Tři zařízení, které mohou být použity na kombinaci DVB-T a CATV:
R60102 splitter / Combiner, E2022 manuální switch, E2024 IR-řízený switch
Poznámka: v prvním případě (pasivní slučovač) je nutné zkontrolovat všechny signály, které mohou být přijímány z pozemní antény (některé z nich nemusí být naladěny na TV a mohou způsobovat rušení některých CATV kanálů); to také znamená, že toto řešení není možné použít v přechodném období (simultánní provoz analogových a digitálních televizních vysílačů).
Multimode pigtaily - 50 um nebo 62.5 um? Multimode optické sítě mohou být vyrobeny z 62.5/125 um vláken (OM1, průměr jádra 62,5 um) nebo 50/125 um kabelů (OM2, OM3 a OM4 s jádrem o průměru 50 um) . Průměr jádra ovlivňuje útlum vlákna. Při 1310 nm může útlum OM1 vláken (62,5 um) dosáhnout 11 dB/km, zatímco v případě OM2 vláken (50 um) je na úrovni 6,3 dB/km. Optická vlákna s různým průměrem jádra nemohou být sestříhané, takže všechny části přenosové linky musí použít vlákno se stejným průměrem jádra.
Multimode Pigtail ULTIMODE PG-01S<br />(1 x SC, 62.5/125)Multimode Pigtail ULTIMODE PG-01S<br />(1 x SC, 62.5/125)

Multimode Pigtail ULTIMODE PG-21S (1x SC, 50/125)
Multimode pigtail
OM1 optický kabel (62.5 um jádro)
ULTIMODE PG-01S L3501
Multimode pigtail
OM1 optický kabel (50 um jádro)
ULTIMODE PG-21S L3521
Uzávěrky použité v CCTV kamerách. Uzávěrky v kamerách řídí délku doby, po kterou dopadá světlo na fotosenzitivní prvky (pixely) obrazového snímač. Citlivost pixelu je pevná, takže množství světla potřebného k vyprodukování použitelného obrazu se řídí dobou expozice. Existují tři oblíbené systémy:
  • CCD s elektronickou clonou,
  • CMOS s rolující clonou,
  • CMOS s globální clonou.
Náhled CCD snímače
CCD snímače, které převládají v analogových kamerách, poskytují obrazová data ze stejného moment (Frame Transfer). Většina CMOS snímačů pracuej s rolující uzávěrkou. Data se čtou řádek po řádku, což způsobuje zkreslení obrazu pod názvem překroucení. Obraz se ohýbá diagonálně v jednom směru nebo druhém, jak se kamera nebo objekt pohybuje z jedné strany na druhou, vykáží tak různé části obrazu v různých dobách (např. střechy jedoucího auta budou kompenzovány od kol).
CMOS snímače s globální uzávěrkou fungují jako CCD. Díky dalším tranzistorem mohou ukládat data pro zlepšení procesu načítání.
Nejlepší IP kamery pro video monitoring veřejných prostor. Častý vandalismus, úmyslné ničení kamer, aby se zabránilo monitorování, nebo dokonce riziko náhodného poškození v továrnách, školy, nádraží atd.. - Vyžaduje použití odolných Venkovní kamer, jako je Sunell SN-IPV54/12UDR K1691 .
2MP IP Dome Camera: Sunell SN-IPV54/12UDR (Aptina 1080p CMOS, ONVIF, OUTDOOR vandal-proof)
2MP IP Venkovní DOME kamera pro venkovní/vnitřní použití - Sunell SN-IPV54/12UDR
Kromě kovového těla tato kamera SN-IPV54/12UDR využívá silný, odolný venkovní kryt, utěsněn gumou pro účinně chránění vnitřních částí před nepříznivými povětrnostními podmínkami.
Díky obrazovým snímačem Aptina, mechanickému IR filtru a IR zářiče, může kamera zachytit velmi kvalitní Full HD video ve dne i v noci.
Který HDMI kabel si vybrat? HDMI kabel je popsán standardní verzí, délkou a typem kabelu, včetně jeho průřezu vodičů (AWG). HDMI standardní verze specifikuje parametry přenosu dat a další funkce. HDMI 1.3 kabely jsou nyní nahrazeny verzí 1.4, které umožňují 3D video přenos a sdílení připojení k internetu.
Důležitým parametrem popisujícím vodiče HDMI kabelů je AWG (American Wire Gauge) - standardizovaný americký systém použitý pro průměr žíly. Dlouhé HDMI kabely by měly mít vodiče s nižšími čísly AWG (silnější).
HDMI kabely se také liší v druhu použitého kabelu, kulatosti, vyztužené ocelovým opletením, nebo ploché kabely snadno umístitelné např. pod koberec. DIPOL nabízí širokou škálu HDMI kabelů podporujících HDMI 1.4, od 0,5 do 30 metrů.
Vyztužené HDMI 1.4 kabely:Ploché HDMI 1.4 kabely:




High Speed HDMI Cable with Ethernet (v1.4, 2m, 28AWG)
High Speed HDMI Cable with Ethernet (v1.4, 10m, 28AWG, flat)
Active HDMI Cable (30m, 24 AWG, FullHD 1080p+3D)
2m High Speed ​​HDMI kabel s ethernetem (v1.4, 28AWG, vyztužený) H1022
10m High Speed ​​HDMI kabel s ethernetem (v1.4, 28AWG, plochý) H1104
30 m active HDMI kabel (24 AWG, FullHD 1080p +3 D) H1302
Nové produkty nabízené firmou DIPOL
Antenna Triplexer: ZA-11Ms 5-12/21-69/21-69/75
IP NVR/DVR Signal NVR3216 HD (max 16 channels)
Flat Panel Wall Mount: DP126B (32-60
Anténní triplexer
ZA-11ms 5-12/21-69/21-69/75
C0370
IP NVR / DVR
Signal NVR3216 HD
K4416
Nástěnný držák pro plochý panel
DP126B (32-60 ", tilt &swivel)
E9614
Doporučujeme přečíst:
HUD technologie pro US vojáky. Americká agentura pro domovskou obranu (DARPA agency) podepsala smlouvu se společností Innovega vyvíjející ultra-small-form-factor head-up displej (HUD).
HUD používají technologie, které zobrazují data zobrazením informací na průhledných obrazovkách. Tímto způsobem, operátor např. pilot, je schopen zobrazit informace s hlavou umístěnou "nahoru" a dívaje se dopředu, místo pohledu dolů na nižší nástroje ...
Kontaktní čočky, které umožňují integraci reálného a virtuálního světa
Jak optický splitter funguje? Optické splittery ULTIMODE dokáží rozdělit optický výkon přenášený v optickém vlákně do 4/8/16/32 rovnocenných částí. Optický splitter je pasivní prvek sítě, takže každá část dostane všechny pakety odeslané do trupu z optických linkových terminálů (OLT) na místě poskytovatele služeb. Je to úkol optických síťových terminálů (ONT) koncových uživatelů filtrovat informace.
Optické rozbočovače se používají především v CATV a FTTH pasivních optických sítích (PON). Níže uvedený graf ukazuje fungování takového rozbočovače ...
Optický splitter je pasivní prvek sítě,
takže všechny balíky z trupu jsou zaslány do poboček
Jak zjistit hardwarovou verzi TP-LINK zařízení? Při hledání nejnovějšího firmwaru pro produkty TP-LINK na oficiální stránce výrobce uživatel může být vyzván zadat hardwarovou verzi jeho zařízení. Je to velmi důležité téma, protože nevhodný software vypálený na zařízení by mohl poškodit jednotku.
Informace o hardwarové verzi TP-LINK zařízení lze nalézt na etiketě výrobku s jmenovitými parametry, obvykle na spodní straně přístroje ...
Výrobní štítky s jmenovitými parametry dvou TP-Link zařízení

 
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU
Osoby mající zájem o zasílání týdenního Newsletter elektronickou poštou, prosímme, uveďte svůj e-mail:
 
 
V PŘEDCHOZÍM ČÍSLE
ARCHIV NEWSLETTERU
AKČNÍ CENA
NOVINKY V KNIHOVNĚ
PŘEČTĚTE SI