MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

PODPORA

Newsletter

DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
Č. 03/2013 (14.01.2013)
Se světlem, ale bez vláken. Britští vědci začali pracovat na novém systému bezdrátové komunikace nepoužívající všudypřítomné rádiové vlny, ale laserové světlo. Nová technologie byla jako obvykle původně zaměřená na vojenské aplikace, ale může být rychle implementována v civilním sektoru, kde poptávka po širokopásmových řešeních je obrovská. Do té doby však vědci musí dokončit sérii testů. V současné době provádějí výzkum pro přenos zvukových signálů z bezpilotních letadel do přijímacích stanic. Jako vzorek používají dobře známou AC/DC píseň - "Highway to Hell".
Takové samolety jsou určeny pro použití laserové komunikace
Hlavním problémem bezpilotních vojenských letadel (bojové nebo špionážní) je omezen rozsah provozu. Pokud chcete zvýšit rozsah, inženýři postupně snižují váhu stroje, použitím lehčích komponentů a zbraní, což se odráží ve snížení spotřeby paliva jejich motorů a možnosti delších misí.
EADS výzkumníci pod vedením Yoann Thueux jsou zaměřený na zavedení nového bezdrátového komunikačního systému nazvaného Dazzle. Poměrně těžké rádiová zařízení musí být nahrazeny optoelektronickým zařízením odrážejícím a modulující laserové světlo vyzařované z dispečinku. Takže princip je jednoduchý - laserový paprsek směřující k bezdrátovému letadlu se odráží od tohoto stroje zpět na stanici, spolu s údaji ze senzorů a kamer a informace přijímá a zpracovává tato stanice.
Tato technologie je relativně levná a poskytuje velmi efektivní přenos dat, i při přenosových rychlostech 1 Gb. Ba co víc - odposlech nebo sledování přenášených dat není možné, což je nesmírně důležité pro vojenské aplikace. V současné době je rozsah laserové linky omezena na zhruba 2 km, ale to je asi jen dočasné.
Výzkum této technologie již nějakou dobu probíhá. V roce 2008 Hani J. Kbashi na univerzitě v Bagdádu zveřejnil studii o teoretických principech, základních výpočtů a praktických řešeních pro laserová zařízení pro bezdrátový přenos pomocí Intensity Modulation s Direct Detection (IM / DD). Projekt EADS se provádí paralelně a používá stejný způsob přenosu.
V blízké budoucnosti může bezdrátový optický přenos způsobit revoluci na trhu multimediálních služeb. Extrémně širokopásmové vlastnosti a lehké implementace jsou faktory, které mohou rozhodnout o popularitě této technologie. Možná bude v krátké době světlo dominovat nejen v kabelové infrastruktuře, ale iv bezdrátových systémech.
How to select the appropriate SFP module? Ultimode SFP modules are dedicated for use in switches and media/video converters, they determine the network interface and provide flexibility in system configuration. Although each Ultimode device with SFP slot is able to handle any Ultimode SFP module, correct optical connections in active networks require proper selection of the modules and their pairing.
Diagram a tabulka ukazuje správné kombinace gigabitových modulů ULTIMODE. Za prvé, by měl uživatel věnovat pozornost Tx / Rx vlnovým délkám. Modul přenášející data při vlnové délce 1310 nm a přijímající jejich při 1550 nm musí pracovat s doplňkovým modulem přijímajícím data na vlnové délce 1310 nm a přenášejícím je na 1550 nm. Ostatní moduly, které vysílají a přijímají data na stejné vlnové délce, používají linky se dvěma vlákny, které mají být správně připojeny ke vstupům a výstupům na obou koncích linky.
Typ optických konektorů v modulech je na druhém místě co se týče důležitosti (například, je možné použít dvojici modulů L1416 a L1419 , ale bylo by trochu nepraktické).
SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-023G 2xLC (two multimode fibers up to 2 km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-023G 2xLC (two multimode fibers up to 2 km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-203G 2xLC (two single-mode fibers up to 20 km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-203G 2xLC (two single-mode fibers up to 20 km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-203/5G SC (single-mode fiber up to 20 km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-205/3G SC (single-mode fiber up to 20km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-203/5G LC (one single-mode fiber up to 20km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-205/3G LC (single-mode fiber up to 20km)
Typické párování gigabitových SFP modulů ULTIMODE
Název:SFP-023GSFP-203GSFP-203/5GSFP-205/3GSFP-203/5GSFP-205/3G
Kód:L1405L1415L1416L1417L1418L1419
Typ vlákna:MMSM
Dosah:2 km20 km
Rychlost přenosu:1.25 Gb/s
Tx/Rx [nm]:1310/13101310/15501550/13101310/15501550/1310
Konektory:2xLC1xSC1xLC
Porovnání populárních SFP modulů ULTIMODE
Sledování digitálního vysílání na analogových televizorech. V případě navrhování SMATV systémů pro hotely, motely, penziony, rekreační střediska, atd.. vybaveny mnoha staršími televizory, které nejsou kompatibilní s aktuálním DVB-T systémem, požadavek na nahrazení novými zařízeními obvykle majitel akceptovat nebude. Ideální způsob, jak vyřešit tento problém je použít koncovou stanici integrující DVB-T a DVB-S/S2 přijímače a navíc i RF modulátory. Řešení představené níže, založené na zařízeních od firem Mixpol a Terra umožňuje příjem širokého spektra kanálů z DVB-T multiplexů a satelitních transpondérů bez nutnosti nahrazení analogových televizí.
Aluminum Satellite Dish: FAMAVAL Off-Set 100 LH (100cm)Coaxial Cable 75 ohm: TRISET-113 PE (gel-filled) [1m]QPSK CI Receiver RDC-313 (QPSK/PAL, for MMH-3000 headend) Base Unit UC-380 (for Modular Headend MMH-3000)Coaxial Cable (75 ohm): TRISET-113 1.13/4.8/6.8 [1m]Building Amplifier:Terra HA-1262-Way TV/FM Splitter R-2 Signal2-Way TV/FM Splitter R-2 SignalBuilding Amplifier:Terra HA-126DVB-T / UHF PAL Headend: Mixpol DVB-08T (8 channels)DVB-T / UHF PAL Headend: Mixpol DVB-08T (8 channels)8-Way Splitter R-8 Signal8-Way Splitter R-8 Signal2-Way TV/FM Splitter R-2 SignalCoaxial Cable 75 ohm: TRISET-113 PE (gel-filled) [1m]UHF TV Antenna: DIPOL 44/21-69 Tri DigitUniversal QUATRO LNB: Inverto Red Extended 0.3dB
Příkladem systému hotelového SMATV systému distibuující DVB-T a satelitní vysílání jako PAL kanály
Koncová stanice MMH-3000 se skládá ze základny jednotky UC-380 R81700 a čtyř QPSK CI přijímačů VSB PAL modulátory (RDC-313 R81710 ). Přijímače poskytují 4 satelitní TV programy ze čtyř transpondérů ve formě analogových PAL kanálů. RF kanály jsou pak zesíleny zesilovačem HA-126 R82303 av kombinaci se 16 PAL kanály ze dvou DVB-T / UHF PAL koncových stanic Mixpol DVB-08T R951680 . Takže systém distrubuuje 20 PAL kanálů, které mohou být přijímány všemi televizemi.
Jak pracovat s CCTV systémem s rekordérem umístěným daleko od monitoru? Existují kamerové systémy, kde by DVR mělo být umístěno v určité vzdálenosti od operátorské místnosti. To klade otázku: může být systém ovládaný jen přes LAN? Ne, řešení uvedené níže umožňuje přenos obrazu a zvuku z rekordéru k operátorovi a ovládat příkazy v opačném směru (pomocí myši a dálkového ovládání) bez použití LAN.
Compact Outdoor Camera: Sunell SN-IRC4920AJ (day/night, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR up to 40m) Vandal-proof Dome Camera: SN-FXP59/30UIR (650 TVL, Sony Effio-E, D-WDR, 0.03 lx, 2.8-10mm, IR up to 20m) HDMI Extender Signal-HD (2x Cat 5e, 50m)USB RJ45 Extension AdapterIR Remote Control Extender: Signal-Link (using existing antenna cabling)Full HD LED Monitor: AG Neovo LW-27 (27CCTV Network DVR: TREND 260X16 (H.264, 16 channels, HDMI)
Komponenty pro přenos videa, zvuku a řídicích signálů v CCTV systému
s rekordérem se nacházejí až 50 m od místa provozovatele
Audio a video signály jsou přenášeny pomocí HDMI Extender Siganl H3602 na vzdálenost až 50 m (dvěma UTP kabely Cat 5e). Obsluha může ovládat rekordér myší a / nebo IR dálkovým ovládáním. USB RJ45 prodlužovací adaptér M1680 také zajišťuje připojení USB myši na 50 m (pomocí kabelu Cat5/Cat5E/Cat6), přičemž volitelné IR extender dálkového ovládání Signal-Link R93109 dokáže snadno přenášet IR vzdálené příkazy (s velkou rezervou - jeho dosah je až 150 m ).
Megapixel IP CCTV system in MONDI-HOLIDAY HOTEL Bellevue. The Austrian hotel MONDI-HOLIDAY HOTEL Bellevue is located on the Stubnerkogel in Bad Gastein known for its rich ski and spa facilities.
Communication Antenna: ATK 5/400-470 MHz (5-element)
Hotel byl vybaven profesionálním IP CCTV systémem Radio Service Jan Mazurek. Systém sestává z dvanácti 2MP kamer Sunell a je řízen nejmodernějším IP video monitorovacím softwarem NUUO . Dvě kamery K1691 monitorují hotelové parkoviště, další venkovní kamera je směřována směrem k hlavnímu vchodu a hřišti pro děti.

Communication Antenna: ATK 5/400-470 MHz (5-element)
Vnější HD kamery poskytují mnoho detailů
Communication Antenna: ATK 5/400-470 MHz (5-element)
Vnitřní kamery, též s 2 MP rozlišením, monitorují místnosti s otevřeným přístupem,
jako je bowling, hala s bazénem, ​​úschovna lyží
Kamery jsou napájeny ze 16-sportovního PoE panelu M1611 . V případě jedné kamery, instalované ve vzdálenosti cca 300 m od serveru, jsou data přenášena optickou linkou. Linka používá Ethernet Media konvertory ULTIMODE L11025 , které jsou umístěny v adaptérech L5215 a instalovány v rackových skříních.
Se softwarem NUUO může majitel sledovat video z kamer, stejně jako prohlížet archivy přes internet z kteréhokoli místa na světě (na PC, tabletě, smartphone).

Ubiquiti zařízení jsou k dispozici v e-shopu DIPOL .. Přístupové body Ubiquiti se vyznačují vysokým výkonem a stabilitou, to vše za nízkou cenu. Používají protokol AirMax, který umožňuje eliminaci problému "skrytých uzlů" rozdělením časových intervalů (TDMA) pro bezkolízne komunikace. Signál pochází ze satelitů GPS. Protokol umožňuje maximální propustnost is desítkami klientských stanic připojených k přístupovému bodu (AP).
Access Point Ubiquiti NanoBridge M2 (18dBi 2.4GHz MIMO)
Access Point Ubiquiti NanoBridge M5 (22dBi 5GHz MIMO)
AP Ubiquiti NanoBridge M2
2.4 GHz MIMO 18 dBi N2532
AP Ubiquiti NanoBridge M5
5 GHz MIMO 22 dBi N2535
Access Point Ubiquiti BulletM2 HP
Access Point Ubiquiti BulletM5 HP
AP Ubiquiti BulletM2 HP N2592
AP Ubiquiti BulletM5 HP N2594
Access Point Ubiquiti AirGrid M5 (5GHz High Power 27dBi)
Access Point Ubiquiti AirGrid M5
5 GHz High Power 27 dBi N2545
Novinky ve formě DIPOL:
Wall Mount for Sunell Cameras: SN-CBK624
F-type Right Angle Adapter
Patch Panel (1U, 50 8P4C ports + cable holder)
Nástěnný držák
pro kamery Sunell
M5127
F-typ
pravoúhlý adaptér
E8244
Patch Panel
(1U, 50 x 8P4C)
R9120342
Vyplatí se přečíst:
Distribuovaný analogový video monitorovací systém založený na video konvertorech ULTIMODE a optických vláknech. Výrobní společnost se rozhodla rozšířit své prostory o nové výrobní kapacity. Když předchozí analogový kamerový systém splnil funkční a kvalitativní požadavky, expanze nebyla důvodem pro změnu obecného konceptu, ale stala se příležitostí pro integraci systému pomocí technologie optických vláken ... více
Architektura video monitorovacího systému s optickými linkami
Rychle a profesionálně - PCT kompresní konektory. Konektory nemají významný vliv na cenu antény nebo kamerových systémů, ale mají zásadní význam pro kvalitu signálu, pracnost a spolehlivost systémů. Nejpopulárnější používané konektory v profesionálních aplikacích jsou kompresní konektory, mnohem rychleji se montují a jsou mnohem spolehlivější než ostatní. Vysoká účinnost stínění a ochrana proti vniknutí vody zajistí stabilní přenosové parametry ... více
Kompresní F konektor PCT-TRS-9-NT E80340 pro
TRISET-113
Architektura ekonomického IP CCTV systému s videozáznamem na vzdáleném serveru
Mobile Sat Dish: Camping 35 (offset)
 
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU
Osoby mající zájem o zasílání týdenního Newsletter elektronickou poštou, prosímme, uveďte svůj e-mail:
 
 
V PŘEDCHOZÍM ČÍSLE
ARCHIV NEWSLETTERU
AKČNÍ CENA
NOVINKY V KNIHOVNĚ
PŘEČTĚTE SI