MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

PODPORA

Newsletter

Týdenní přehled DIPOL - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
No. 38/2013 (Nov. 18, 2013)
Když spíte, vaše auto bude řídit samo a nabije baterii. Během světového kongresu ITS v Tokiu 2013 (IDS je zkratka pro inteligentní dopravní systémy), který se konal v období od 14. do 18. října, Denso Corporation z Japonska, známý pro svou širokou škálu automobilových komponentů, oznámil zavedení technologie, která by umožnila samočinné nabíjení elektrických vozidel v napájecích distribučních sítích.
Se smartphonem a GPS systémem je možné vozidla naprogramovat pro samořízení do okolních nabíjecích míst pro dobití energie použité během dne a vrátit se do svých parkovacích míst. Samozřejmě, že služba pro každé vozidlo bude omezena do blízkosti svého parkovacího místa, obvykle na ploše parkoviště.

Myšlenka se zdá být atraktivní, ale je velmi těžké ji zrealizovat. Nicméně, řada testů a úspěšné prezentace naznačují, že někde na Dálném východě, kde je popularita elektrických vozidel poměrně velká, lidé brzy uvidí "fantomové" auta pohybující se bez řidiče.
Baterie v elektrických automobilech obvykle vyžadují, až dvanáct hodin pro plné nabití. Vzhledem k omezenému prostoru nabíjení to může ještě trvat dlouhou dobu. Technologie vyvinutá Japonskou společností Denso, by mohla tento problém vyřešit, což umožní samostatné dobíjení akumulátoru vozidla kdykoliv během dne nebo v noci.
Se smartphonem bude moci uživatel určit čas, kdy by se vozidlo mělo začít nabíjet. V případě, že nastane tento čas, vozidlo se bude řídit systémem GPS, ten určí vhodnou trasu a dovede auto na místo nabití. Dosažitelná přesnost polohování minimálně 10 cm je postačující pro bezkontaktní způsob nabíjení. Aby nedocházelo ke kolizi s překážkami a jinými vozidly, vozidla musí být vybavena laserovými radary, vestavěné video kamery budou řídit auta mezi bílými čarami na zemi.

Toto řešení může být zvláště výhodné pro majitele hotelových aut, pro půjčovny aut, atd.. To umožní vlastníkům efektivně "natankovat" auta, aniž by museli ztrácet čas s takovými úkony. Příjmu trh tento inovativní nápad? - Kdo ví, Denso zatím ani nezmínil odhadnuté ceny na realizaci takových systémů.
Optická vlákna ve vícepodlažní budově. Úkolem pro montážní firmu bylo připravit optickou síť v obytné budově. Každý byt měl mít přístup ke dvěma optickými vláknům. Výchozí bod celého systému musí být umístěn ve zvláštní místnosti v suterénu.
Zhotovitel se rozhodl instalovat optický systém založený na kabelech s jednoduchým přístupem. Kabely s 12, 24, 36 nebo 48 vlákny mají trubičky, které umožňují vyřezávání otvorů, obvykle na každém patře budovy, a vytáhnout potřebný počet jednotlivých vláken.
Rack pro volné kabely ULTIMODE-X01-A (nastavitelný)Optický distribuční kabel ULTIMODE BS-24SM (24xG.657.A2, easy access) [1m]Drop/Distribution Tube VC-TUB (5mm/3.5mm)Breakout Unit VertiCASA VQ-BUDrop/Distribution Tube VC-TUB (5mm/3.5mm)Breakout Unit VertiCASA VQ-BUDrop/Distribution Tube VC-TUB (5mm/3.5mm)Breakout Unit VertiCASA VQ-BU Optický panel ULTIMODE MT-672 (19 Krytka zásuvky ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adapter ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC to 2 x SC/APC)Krytka zásuvky ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adapter ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC to 2 x SC/APC)Krytka zásuvky ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adapter ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC to 2 x SC/APC)Krytka zásuvky ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adapter ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC to 2 x SC/APC)Krytka zásuvky ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adapter ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC to 2 x SC/APC)Krytka zásuvky ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adapter ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC to 2 x SC/APC)
Architektura optického systému v bytovém domě
V tomto případě, instalatér založil systém na vertikálním uspořádání distribučních kabelů, samozřejmě, že je možné použít horizontální organizaci, když je to v určité budově vhodnější. Na horním patře je kabelová rezerva chráněna proti sklouznutí, uchované v ULTIMODE-X01-A L5504 . Větve na patře jsou chráněny jednotkami L5351 . Optická vlákna jsou vedeny mezi jednotkami a apartmány jsou chráněny distribučními trubkami VC-TUB L7211 . Optické větve jsou zakončeny krabicemi TB-02W L53002 s L4322 adaptéry. Technická místnost byla vybavena rackové skříni pro optiku ULTIMODE MT-672 L5272 .
Systém je úsporný, kabeláž nezabírá mnoho místa a přenosové médium - optická vlákna - umožňují vysoký přenos dat s rezervou dostačující pro mnoho dekád.
Kompaktní satelitní paraboly pro malé multiswitch systémy. Po mnoho let TV se satelitním příjmem je jedním z hlavních zdrojů televizních programů. Velikost a kvalita paraboly je velmi důležitá pro nerušený příjem satelitního vysílání. Pro spotřebitelské aplikace je použití 80 cm paraboly plně postačující ve většině evropských zemí, přičemž i malé multiswitch systémy by měly být založeny na vysoké kvalitě 100 cm talířů. Jednoduše řečeno, tento typ SMATV systémů vyžaduje vyšší úroveň signálu, jak jednotlivá zařízení.
Pro individuální satelitní systémy a malé sdílené anténní systémy založené na multipřepínacích systémech doporučujeme talíři od dánské firmy TRIAX . Kromě zdánlivě podobných výrobků mají řadu charakteristických rysů:
  • hrubý ocelový plech, pozinkovaný a lakovaný polyesterovou barvou - výborná ochrana proti korozi
  • přemýšlivý, stabilní a přesný a rychlý způsob montáže
  • silné LNB rameno, odolné vůči větru
  • rychlá a jednoduchá montáž LNB
  • přesné určení výškového úhlu
  • shoda se standardem ETS 300784
Konvertor QUATRO LNB: TRIAX TQT 006Ocelová satelitní parabola TRIAX 100 TD (100cm, tmavě šedá)Koaxiální kabel 75ohm: TRISET-113 PE (gelem plněný) [1m]Koaxiální kabel 75Ohm TRISET-113 1,13/4,8/6,8 [1m]Koaxiální kabel 75Ohm TRISET-113 1,13/4,8/6,8 [1m]TV/R/SAT zásuvka koncováTV/R/SAT zásuvka koncováMultiswitch Terra MSR-532 (5-vstupů, 32-výstupů s pozemním TV zesilovačemAnténní slučovač ZA-4M 1-5/6-12/21-69/75Anodiovaná FM Anténa Dipol 1RUZ PM A (všesměrovál H+V)Dipol 19/21-69 DIGITAL - 19-element UHF TV Anténa
SMTV systém rozdělující DVB-T/DVB-S/S2 signály do 32 TV / SAT zásuvek.
100 cm parabola a LNB QUATRO od TRIAX zajišťují optimální úroveň satelitních signálů,
které jsou distribuovány přes multipřepínač Terra MSR-532
Nabízíme následující paraboly TRIAX:
 
NázevTRIAX 80 TDTRIAX 80 TDTRIAX 100 TDTRIAX 100 TD
KódA9641A9642A9644A9645
Zisk při 11.7 GHz [dBi]37.137.138.838.8
Šířka paprsku[°]2.62.62.02.0
Síla
(při 42 [m/s]) [N]
619619902902
Barvasvětle šedá(RAL 7035)ciemno-szary (RAL 7016)jasno-szary (RAL 7035)ciemno-szary (RAL 7016)
Rozměry [mm]780x700780x700950x850950x850
Video přenos přes kroucenou dvojlinkou(UTP). Přenos video signálů z kamer přes koaxiální kabely nebo kroucené dvoulinky a pasivní zařízení lze provádět na vzdálenost až 400 metrů. Toto omezení je způsobeno narušením amplitudy a fáze přenášených signálů, které se zvyšují s délkou kabelů.
Kroucený kabel (např. nejpopulárnější UTP) se skládá ze čtyř párů kroucených měděných drátů s průměrem 0,5 mm. Kroucený pár přirozeným způsobem eliminuje vliv externích interferencí (jsou prakticky identické v obou drátech a ruší se v diferenciálním vstupu přijímače). Tato vlastnost, v kombinaci se čtyřmi páry a nižšími náklady na UTP kabely v porovnání s koaxiálními kabely, je příčinou toho, že se často používají pro delší vedení v CCTV systémech.

Použití vinutého páru pro přenos videa v analogových CCTV systémech je spojena s použitím pasivních transformátorů (Balun), které odpovídají impedanci kroucené dvojlinky (100 ohmů, symetrické) impedanci nesymetrických výstupů kamer a vstupů rekordéru (75 ohm). Níže představujeme nejoblíbenější zařízení používaná pro tento účel v jedné, čtyř nebo osmi přenosových linkách.
Video transformátor TR-1Qs BNC redukcí-výprodej
Video Transformer TR-1P/70
Video Transformer TR-1P/70
Video transmiter-přijímač
1VAP - M16659
4-kanálový video balun
Etrix 4VP - M16662
8-kanálový video balun
Etrix 8VP - M16664
IP CCTV systémy - záznam sledovaných dat, když selže LAN. IP CCTV systémy vyžadují nejvyšší možný stupeň ochrany sledovaných dat. Profesionální monitorovací systémy, kde prioritou je jejich spolehlivost, zajišťují řadu bezpečnostních funkcí, které jsou navrženy pro bezporuchový provoz, bez ohledu na okolnosti. V případě výpadku NVR mohou být data zaznamenány na redundantní zařízení. V případě poruchy LAN, může být materiál zaznamenán na microSD karty instalované přímo v IP kamerách. Zachycují video streamy, které nedosáhnou NVR kvůli výpadku sítě.
Megapixelová IP DOME kamera Sunell SN-IPC54/14EDN (2MPix Exmor ONVIF)Paměťová karta microSDXC 32GB UHS-I class 10 (s SD adaptérem)16-port Gigabit Switch: TP-Link TL-SG1016D19 Síťové NVR Hikvision DS-7608NI-SE pro 8 kamerHDD vSEAGATE 3TB ST3000DM001 7200.12 XT 64MB SATA3
IP CCTV systém s dvěma způsoby archivace dat
Nová řada nízkonákladových NVR, Hikvision DS-7600NI-SE K2204 a K2208 , plus GOODRAM paměťové karty M90316 , M90332 , M90364 umožňují uživatelům snížit náklady na IP CCTV systémy a zároveň poskytují distribuované zálohování sledovaných dat v každé kameře. Všechny IP kamery Sunell dokáží lokálně nahrávat data na SD karty. NVR Hikvision dokáže oznámit provozovateli např.. selhání LAN podle zvukového alarmu.
Různé způsoby přístupu k internetu prostřednictvím zařízení TP-LINK - 2. část. V předchozím vydání Newsletteru jsme představili přímé připojení k telefonní lince a sdílení domácnosti připojené k Internetu přes ADSL linku. Druhý a třetí nejoblíbenější způsob přístupu k celosvětové síti jsou DOCSIS a Ethernet. První je určen provozovatelem kabelové televize, a druhý obecním či městským ISP.
V obou případech uživatelé mají ethernetové rozhraní (v případě sítí kabelové televize se přeměna provádí pomocí modemu poskytnutého provozovatelem služeb). Zařízení, které je možné zakoupit, aby bylo možné zajistit přístup k síti pro více počítačů v domácnosti, je router s WAN portem (RJ-45).
Architektura sítě s přístupem na internet přes Ethernet linky nebo CATV modem

Router (1) je zodpovědný za distribuci připojení k několika počítačům prostřednictvím drátových nebo bezdrátových prostředků.
Seznam vybavení, které může být použito v těchto instalacích:
  • Device no. 1 - the device with access to the Internet, responsible for its distribution to multiple computers within the local network:
    • N3252 - access point (802.11n 150 Mb/s) TP-LINK TL-WR740N with built-in router,
    • N3254 - access point (802.11n 150 Mb/s) TP-LINK TL-WR741N with built-in router,
    • N2958 - 3G (UMTS/HSPA) wireless router TP-LINK TL-MR3220 (802.11n 150 Mb/s),
    • N2957 - 3G (UMTS/HSPA) wireless router TP-LINK TL-MR3420 (802.11n 300 Mb/s),
    • N3250 - access point (802.11n 300 Mb/s) TP-LINK TL-WR841ND with built-in router and 4-port switch,
    • N3253 - access point (802.11n 300 Mb/s) TP-LINK TL-WR1043ND with built-in router, 4-port GbE switch, and USB port.
  • Device no. 2, 3 - for wired access to the network from a desktop:
    • N2997 - PCI NIC TP-LINK TG-3269 10/100/1000 Mb/s,
    • N2998 - PCIe NIC TP-LINK TG-3468 10/100/1000 Mb/s.
  • Device no. 4, 5 - for wireless access to the network from a desktop or mobile PC:
    • N2922 - 802.11n USB adapter TP-LINK TL-WN722N, 150 Mb/s with external 4 dBi antenna,
    • N2924 - 802.11n USB adapter TP-LINK TL-WN721N 150Mb/s,
    • N3222 - 802.11n USB adapter TP-LINK TL-WN725N, 150 Mb/s,
    • N3223 - 802.11n USB adapter TL-WN823N, 300 Mb/s.
Novinky ve formě DIPOL:
Konvertor SINGLE TRIAX TSI 006 LNB
Ocelová satelitní parabola TRIAX 100 TD (100cm, tmavě šedá)
Držák TRIAX pro 4 konvertory MULTOBLOCK TD 3-20 stupů
Single Universal LNB
TRIAX TSI 006
A9852
Kovová satelitní parabola
TRIAX 100 TD (100cm)
A9645
Držák na 4 LNB
TRIAX Multiblock TD (3-20 stupňů)
A98930
DIPOL company news:

Report: "Lidé, které jsem potkal v Číně" .
Vyplatí se přečíst:
DVB-T televize a internet přes jeden UTP kabel. Slaboproudé systémy v kancelářských budovách často nezahrnují TV anténní kabely, ale jsou obvykle vybaveny strukturální kabeláží založenou na UTP kabelech. Pokud někteří uživatelé chtějí připojit televize pro sledování DVB-T vysílání, může být nedostatek RF distribučních kabelů velkou překážkou (v mnoha místech nemohou být televizní signály přijímané správně pomocí vnitřních antén) ... více
Přenos DVB-T a Ethernet signálů přes jeden UTP kabel s použitím transformátorů R94200
Problém s GSM pokrytím? Existuje mnoho míst, kde rozsah mobilní sítě umožňuje použití mobilních telefonů mimo budov, ale nestačí pro vnitřní provoz. To je způsobeno útlumem signálu přes stěny, stropy a podlahy (v suterénech). Taková místa zahrnují některé vzdálená místa, např.. rekreační oblasti (dlouhé vzdálenosti k základnové stanici), ale častěji místnosti ve starých budovách se silnými zdmi nebo sklepy (např. hospody, kavárny), podzemní parkoviště, kovové a betonové nákupní centra, hotely atd.. Řešením tohoto problému je instalace vhodného GSM nebo 3G opakovače ... více
Signal GSM-305
A6765
SIGNAL GSM-505
A6775
SIGNAL GSM-1205
A6785
Přepínače v optických systémech. Při vytváření optické sítě a rozhraní mezi měděnou a optickou instalací je důležité vybrat si vhodné zařízení. Za účelem propojení dvou LAN založených na měděných kabelech UTP by měl instalatér zvážit jedno ze dvou základních řešení: pomocí dvojice media konvertorů nebo dvěma spínači vybavenými SFP moduly. Je také možné použít kombinaci obou typů zařízení, tj. ethernetový média konvertor na jedné straně a spínač s SFP modulem na straně druhé. Příklad systému s optickou linkou spojující dvě podsítě je znázorněn na obrázku níže ... více
Aplikace switchů TP-Link s moduly ULTIMODE SFP
Multimode Patch Cord (70m, LC connectors)
 
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU
Osoby mající zájem o zasílání týdenního Newsletter elektronickou poštou, prosímme, uveďte svůj e-mail:
 
 
V PŘEDCHOZÍM ČÍSLE
ARCHIV NEWSLETTERU
AKČNÍ CENA
NOVINKY V KNIHOVNĚ
PŘEČTĚTE SI