MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

PODPORA

Newsletter

Týdenní přehled DIPOL - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
Č. 13/2014 (31.03.2014)
TV na USB. Společnost "Roku" demonstrovala novou verzi svého vlajkového produktu - TV dongle s názvem Streaming Stick. Zařízení bude stát $ 50 a je velikost USB disku. Po připojení k televizoru s HDMI portem se Streaming Stick připojí k síti přes WiFi. Multimedia - filmy a hudba - jsou streamované z internetu. TV z USB nabízí přístup k více než 1000 kanálem, počínaje Netflix, Showtime, ESPN, Disney a YouTube. Uživatel vybere obsah dálkovým ovládáním, nebo prostřednictvím specializovaných aplikací na mobilním telefonu nebo tabletu. V porovnání s konkurenčními řešeními je výhodou tohoto zařízení vyhledávání požadovaného obsahu na všech kanálech.
Roku Streaming Stick - malé rozměry, velké streamovací služby
Roku není jediným zařízením, které dokáže přenášet média do televizoru. Existuje mnoho podobných zařízení, z nichž nejznámější řešení pochází od společnosti Google a Apple. První nabízí Chromecast za cenu $ 35, který má být řízen zařízeními se systémem Android. AppleTV je omezena na obsah z iTunes. Roku je univerzální a má velkou šanci stát se hitem na americkém trhu.
Google Chromecast vložen do TV
Existuje rostoucí počet lidí, kteří sledují video / TV obsah přes internet. Tendence je zvláště silná na americkém trhu, který stanoví trendy v zábavním průmyslu. Hlavní výhodou internetové TV je bohatství obsahu a jeho dostupnost na vyžádání. Očekává se, že s neustálým rozvojem televizorů vybavených stále výkonnějšími procesory, budou jejich výrobci implementovat celou řadu aplikací, podobné těm, které nabízejí v hardwarových klíčích. Avšak raději nebudou ztrácet popularitu, jednak zajištěním přístupu k přednostnímu obsahu a službám všude kam si jejich uživatelé vezmou, za druhé nabídnutím nejnovějších řešení ještě nepoužitých v dříve zakoupených televizorech.
Optický systém s media konvertory a SFP moduly. Úkolem instalatéra bylo přivést internet do dvou budov, přes náhradní vlákna vedeny do každé budovy ze serverové místnosti v jiném místě. Budovy byly vybaveny LAN a přepínači s SFP porty. Další přepínač nacházející se v serverové místnosti měl také SFP porty, ale ty byly použity jinými sítěmi.
Instalatér se rozhodl připojit optické spoje přes samostatné media konvertory připojené k nevyužitým gigabitovým portům tohoto switchi (# 3). Řešení bylo levnější než kupovat nový přepínač vybaven dvěma dalšími SFP porty. Optická linka spojuje media konvertory s SFP moduly a přepínači v budovách (# 1 a # 2).
SFP Module: ULTIMODE SFP-203/5G LC (one single-mode fiber up to 20km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-205/3G LC (single-mode fiber up to 20 km)Ethernetový Media Konvertor ULTIMODE M-207G<br />(jednomódové vlákno do 20 km)
Schéma sítě s použitím setu media konvertorů ULTIMODE M-207g L11525 než dvou samostatných zařízení.
SFP moduly pracují v příslušných Tx / Rx vlnových délkách.
DIPOL na Securex 2014. Na mezinárodním bezpečnostním veletrhu Securex 2014 v Poznani v Polsku DIPOL představí mnoho nových produktů pro kamerové systémy. Hlavními body naší nabídky je rodina síťových přepínačů s PoE, 4-kanálové mobilní DVR PROTECT, nejnovější Sunell kamery, RACK skříně SIGNAL a široký sortiment příslušenství pro systémy s optickými vlákny.
DIPOL at the International Security Fair SECUREX 2014, April 8-11, 2014
Jak měřit kvalitu obrazu kamery? Výše deklarované rozlišení obrazu kamery se ne vždy promítne do lepší kvality obrazu. Jednoznačné informace o skutečné kvalitě obrazu lze dosáhnout měřením v souladu s normou ISO 12233. Je nutné zajistit dostatečné osvětlení a objektiv, stejně jako vypnout všechny funkce, které zlepšují kvalitu obrazu (zejména ostření, stabilizace obrazu atd.). Postupy měření jsou uvedeny v ISO 12233. Například, rozlišení může být měřeno na základě analýzy testovacího obrázek grafu (čtení hodnoty, která odpovídá maximálnímu počtu černých a bílých čar, které lze rozlišit). V případě IP kamer existuje software, který to dokáže změřit přímo, například bezplatná aplikace HYRES. application.
Snímek grafu ISO 12233 zachycena kamerou Sunell
ULTIPOWER - PoE switche. Napájení IP CCTV kamer se stává častou úlohou pro instalatéry bezpečnostních systémů. S využitím technologie PoE (Power over Ethernet) mohou instalační práce stát jednoduššími. Jako nejlepší řešení se zdá být PoE integrace přepínacích a napájecích fukncií, tj. použití spínače s funkcí PoE.
PoE switch N29980 dokáže napájet čtyřmi IP CCTV kamerami. Jeho pátý port by měl být připojen k NVR.
PoE switch N29980 zajišťuje přenos videa a napájení přes stejný kabel

NVR podporující dva video streamy. Nyní NUUO poskytuje nový firmware v1.3.51.6.5_0189_1704 pro síťové rekordéry NVR Titan, který umožňuje použití sekundární video streamu z kamer Sunell a odlehčuje procesory v klientských počítačích. Podobně jako software NUUO IP + i nový firmware dokáže řídit dva streamy H.264 a vybrat primární střeąních pro záznam a monitoring v režimu celé obrazovky, a sekundární stream pro multi-window zobrazení.
"Original" stream s vysokými parametry se zaznamenává a používá pro sledování na celé obrazovce,
druhý "Low" stream je dostačující pro běžný náhled více snímků na obrazovce
Nový firmware lze stáhnout z produktových listů (na kartě "k dispozici ke stažení"). Měl by být odeslán do NVR přes Internet Explorer nebo Firefox. Celý proces trvá asi jednu minutu, upgrade nemění žádná nastavení NVR a kamery. Toto je velmi důležitá aktualizace pro výkon systému, doporučená pro všechny uživatele, kteří chtějí optimalizovat zatížení procesorů v klientských počítačích. To umožní například rozšíření systému o další kamery, aniž by bylo nutné aktualizovat / změnit klientský počítač.
SMATV systém v hotelu "Malý Řím" v Sandomierzi. Budova hotelu se 112 výstupy umožňuje uživatelům přijímat všechny dostupné DVB-T kanály, vybrané satelitní televizní kanály a FM vysílání. Satelitní kanály jsou přijímány 110cm parabolou Famaval A9658 . DVB-T vysílání jsou přijímány 19 prvků UHF anténou Dipol 19/21-69A1911R, FM vysílání anténou Dipol 1RUZ B A0210 . Signály z antény jsou přenášeny do serverové místnosti vybavené základní jednotkou MMH-3000 R81700 se souborem modulů.
Hosté mohou přijímat 30 televizních kanálů, 23 free-to-air DVB-T vysílání a 7 satelitních kanálů převedených do jiného DVB-T multiplexu. Multiplex je tvořen digitálním DVB-T modulátorem TRX-360 R81709 s dodávaným MPEG-TS streamům ze souboru RDC-311 R817102 modulů přijímajících původní DVB-S/S2 (QPSK/8PSK) satelitní kanály. Modulované signály z MMH-3000 jsou kombinovány s DVB-T kanály a FM vysíláními. SMATV systém byl navržen, instalován a konfigurován zaměstnanci DIPOL Sandomierz.
Nové produkty:
PoE Switch ULTIPOWER 0054at 5x RJ45 (4xPoE)
PoE Switch: ULTIPOWER 0054 (5x10/100Mbps včetně 4xPoE 802.3at) N29990 je stolní zařízení umožňující hladký přenos dat v 10/100 Mbps ethernetových sítích. Jeho pět RJ45 portů podporuje funkci auto-negotiation, čtyři z nich poskytují napájení přes Ethernet (PoE funkce). Přepínač automaticky detekuje PD zařízení kompatibilní se standardem IEEE IEEE 802.3at a poskytuje jim napájení.
Mobilní anténa GSM/DCS/3G +3m kabel + konektor FME
Mobilní GSM/DCS/3G anténa A6916 s 3 m kabelem a FME-f konektorem je moderní GSM/DCS/3G anténa zlepšující připojení k internetu v GPRS/EDGE/3G/HSPA+ sítích v oblastech s nízkým pokrytím. Díky magnetické základně je instalace antény velmi rychlá a jednoduchá.
Single-mode Patch Cord PC-522D2 (2xSC/APC-2xSC/APC, duplex G.657.A2, 1.5m)
Single-mode Patch Cord PC-522D2 G.657.A2 L34222 se skládá ze dvou částí optického kabelu s délkou 1,5 m, zakončeného na obou koncích SC / APC konektory.



Vyplatí se přečíst
Online kamery - podívejte se na naše zařízení!
Online kamery - viz naše zařízení
 
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU
Osoby mající zájem o zasílání týdenního Newsletter elektronickou poštou, prosímme, uveďte svůj e-mail:
 
 
V PŘEDCHOZÍM ČÍSLE
ARCHIV NEWSLETTERU
AKČNÍ CENA
NOVINKY V KNIHOVNĚ
PŘEČTĚTE SI