MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

PODPORA

Newsletter

Týdenní přehled DIPOL - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
Č. 17/2014 (28.04.2014)
Bude teplo lidského těla dobíjet mobilní telefony? Tým vědců z Jižní Koreji pod vedením profesora elektrického inženýrství Byung Jin Cho z Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) vyvinul zcela nový typ termočlánků výroby elektřiny z tepla lidského těla. Tato hmota je extrémně lehká a flexibilní - dovolen poloměr ohybu termočlánků je pouze 20 mm. Termoelektrické materiály jsou vytištěny na skleněné tkaniny. Výzkum ukazuje, že nové řešení je 14 krát účinnější než v současné době používané keramické řešení. Testovací proužek má délku asi 10 cm.
Dosud vědci používali termočlánky na bázi organických nebo anorganických materiálů. Organické termočlánky se skládají z velmi pružných polymerů, které jsou vhodné pro výrobu elektrické energie z tepla lidského těla. Jejich nevýhodou je však velmi nízký výkon. Termoelektrické generátory na bázi anorganických materiálů jsou schopny produkovat mnohem vyšší elektrickou energii, ale jejich nevýhodou je mnohem větší hmotnost a tuhost. V novém řešení je horním a dolním substrátem skleněná tkanina. Korejští vědci říkají, že náramek s plochou 10x10 cm budou moci vyrábět elektřinu s výkonem 40 mW a teplotním rozdílu 17 ° C mezi lidskou kůží a prostředím.
Termoelektrický generátor,
který má poháněný lidským tělem
Generátor ve formě náramku.
Položka přilne dobře na zápěstí.
Moderní svět je závislý na elektřině, protože ve všech oblastech života a hospodářství se tato forma energie vyžaduje. Dnes kolem 90 procent elektřiny vyrobené ve světě pochází z tepla. Zatím téměř všechny známé způsoby výroby elektrické energie nejsou velmi účinné, zejména ty, které považujeme za "šetrné k životnímu prostředí."

Představena metoda vytváření pružné, lehkých a výkonných termoelektrických generátorů může být také, podle výrobců, začátek skutečného využití tepelné energie běžně zbytečně přečerpané jako teplo vozidel, letadel, lodí, průmyslových zařízení. Ale je tu další výzva - uvést tuto technologii na trh a udělat ji co nejefektivnější.
Optical receivers in TV antenna systems. Optical receivers convert optical signals into an electrical form. The electrical signals are provided to the subscriber's devices (forward path), and in the case of using return path (IP services) other signals are transmitted in the opposite direction.
Optické přijímače (uzly) spolupracují s optickými převodníky, které zasílají modulované světlo přes single-mode optická vlákna. Takové optické spoje dokáží přenášet několik satelitní a pozemní DVB-T/DAB kanály z koncové stanice nebo hlavní antény dokonce i do vzdálených míst pomocí PON technologie (pasivní optické sítě).
Optický převodník TERRA MOS-211A
Vzhledem k malým rozměrům, modernímu designu a vhodným parametrem je TERRA OD-003 R81728 ideální přijímač pro předplatitele FTTH systémů
V níže uvedené tabulce jsou uvedeny dostupné TERRA optické přijímače:
NázevOD-002OD-003OD-004OD-120OD-010R62
KódR81726R81728R81730R81724R817272
Kanálové pásmo [MHz]47-86247-100247-240047-862 47/75/87/
108-1002
Citlivost [dBm]-7...2 -10...-3 -15...-6
-8...0
  -7...2 -7...2 
Max. výstupní úroveň[dBμV]1068080113106
Zpětný kanál NENENENE5-65 MHz
Vzhledem k vysoké maximální výstupní úrovni (nad 105 dBuV), optické přijímače OD-120 R81724 , OD-002 R81726 a OD-010R62 R817272 mohou být použity při větší vzdálenosti mezi nimi a zásuvkami účastníků a / nebo mohou distribuovat signály do většího počtu zásuvek. Model OD-010R62 R817272 má zpětný kanál (5-65 MHz).


Díky malým rozměrům, modernímu designu a vhodným parametrem jsou přijímače OD-003 R81728 a OD-004R81730OD-003 ideální pro předplatitele v FTTH systémech. Maximální RF výstupní úroveň 80 dBuV je vhodná pro distribuci RF kanálů přes pasivní komponenty v celém bytě, v kanceláři nebo rodinném domě. Model OD-004 R81730 s výstupním pásmem až 2400 MHz také dokáže distribuovat DVB-S/S2 kanály.

PoE - dvě verze. PoE (Power over Ethernet) je název řady metod, které umožňují napájení síťových zařízení přes UTP / FTP kabely. Tímto způsobem je možné napájení zařízení jako jsou kamery, telefony, switche, přístupové body, atd.. V roce 2003 IEEE založili standard 802.3af PoE, aktualizován na 802.3at v roce 2009. 802.3at se rozlišuje mezi prvním typem (před 802.3af) a druhým typem s maximálním přenosovým výkonu 30 W, téměř dvakrát vyšším. Druhý typ je vhodný pro napájení kamer s vysokým výkonem IR zářičů, IP telefonů, malých síťových tiskáren atd..
Porovnání dvou typů PoE:
standard802.3af (802.3at type 1 )802.3at type 2 (POE+)
Výstupní výkon napájení [W]15.4030.00
Minimální výkon dostupný pro napájené zařízení [W]12.9525.50
Výstupní napětí napájecího zdroje [V]44...5750...57
Napájecí napětí k dispozici na napájeném zařízení [V]37...5742.5...57
Max. proud [mA]350600
Ethernet kompatibilita 10BASE-T, 100BASE-TX
and 1000BASE-T
10BASE-T, 100BASE-TX
and 1000BASE-T
Dosah [m]100100
KabelážUTP/FTP min. cat. 3UTP/FTP min. cat. 5
PoE switche podporující IEEE 802.3at typ 2:
PCI Síťová Karta TP-Link TF-3239DL 10/100Mbps- Výprodej
PCI Síťová Karta TP-Link TF-3239DL 10/100Mbps- Výprodej
PoE Switch ULTIPOWER 0054
5xRJ45 (4x PoE) N29990
PoE Switch ULTIPOWER 0098
9xRJ45 (8x PoE) N29992
Video monitoring čerpací stanice s obchodem. Pro ​​minimalizování případů krádeže na své stanici se majitel rozhodl nainstalovat IP CCTV systém. Společnost, která dostala za úkol instalaci systému se rozhodla použít kamery Sunell. Kamerový systém pokrývá celou oblast stanice. Vchod, čerpadla a výstup jsou monitorovány kamerami K1685 . Tyto kamery, vybavené infračervenými zářiči se Super Flux LED diodami pracujícími v 30m rozsahu as mechanickým IR filtrem, poskytují vynikající viditelnost během dne a noci. S rozlišením 2 megapixely umožňují správné rozpoznání osob (vzhled, rysy obličeje) a vozidel (značka, barva a SPZ). Samotné kamery odrazují potenciálních pachatelů - počet krádeží se snížil 10 násobně. V případě takové události je archivován záznam daný policii.
2Mpix IP kompaktní kamera SN-IPR54/14APDN (2MP/FullHD, Sony Exmor, ONVIF)2 Megapixelová IP DOME kamera Sunell SN-IPD54/12VDR (ONVIF, vnitřní,fullHD)PoE Switch ULTIPOWER 2216af 802.3af 16xRJ45 (16xPoE), 2xSFP (nebo 2x 1000Mb/s) managedSoftwarový balík: NUUO SCB-IP+16
Architektura IP CCTV systému na čerpací stanici.
Hlavními složkami jsou: Sunell kamery K1685 , K1695 ,
Ultipower PoE přepínač N29986 a PC se softwarem NUUO
Uvnitř obchodu jsou kamery K1695 , které pozorují pokladny, aby se zabránilo možným nedorozuměním při transakcích. Materiál z kamer je archivován na serveru se softwarem NUUO K3116 , který umožňuje nepřetržité nahrávání nebo nahrávání aktivované detekcí pohybu, stejně jako počítání lidí nakupujících v obchodě. Tyto statistiky umožňují efektivnější distribuci zboží na pultech a maximalizovat zisky.
NAS server jako síťový videorekordér. NAS Server Thecus N2310 3901 s 2 místy pro SATA 3.5 "HDD (každý do 4 TB) je určen pro domácí a SOHO aplikace. Zařízení poskytuje webový přístup k souborům a umožňuje streamování dat uložených na pevném disku pro mobilní zařízení založené na Android a iOS.
Přístroj podporuje protokoly SAMBA a FTP, což umožňuje jeho použití jako NVR serveru v IP CCTV systémech.
Níže je schéma IP CCTV systému nahrávající video streamy z IP kamer na NAS serveru N3901 . Archivované záznamy lze prohlížet na jakémkoli zařízení kompatibilním s DLNA (např. televize). Jedná se o nejekonomičtější řešení síťového úložiště umožňujícího simultánní nahrávání videa, archivaci dat, sdílení místa na disku a pod.
2Mpix IP kompaktní kamera SN-IPR54/14APDN (2MP/FullHD, Sony Exmor, ONVIF)NAS Server Thecus N2310PoE Switch ULTIPOWER 0054af 802.3af 5x RJ45 (4xPoE)
Jednoduchý IP CCTV systém používající NAS server N3901 .
Škála 3 a 5-metrových propojovacích kabelů k dispozici skladem. Existuje několik standardů optických vláken a více než 50 typů optických konektorů. Často se stává, že patch kabel musí být ihned instalován, ale dodavatel potřebuje nějaký čas k provedení objednávky.
Multimode Patchcord ULTIMODE PC-019D (2xSC-2xSC, 50/125, 1.5m)
Propojovací kabel Multimode ULTIMODE PC-311D (2xSC-2xSC, duplex, OM3, 1.5m)
Single-mode Patch Cord PC-522D2 (2xSC/APC-2xSC/APC, duplex G.657.A2, 1.5m)
ULTIMODE PC-019D 1.5 m
L31119
ULTIMODE PC-311D 1.5 m
ULTIMODE PC-522D2 1.5 m
L34222
Multimode Patch Cord: ULTIMODE PC-019D (3m OM2 50/125, 2xSC-2xSC)
Single-mode Patch Cord: ULTIMODE PC-522D2 (3m, G.652D, 2xSC/APC-2xSC/APC)
ULTIMODE PC-019D 3 m
L31119_3
ULTIMODE PC-311D 3 m
ULTIMODE PC-522D2 3 m
L34222_3
Multimode Patch Cord: ULTIMODE PC-019D (5m OM2 50/125, 2xSC-2xSC)
Single-mode Patch Cord: ULTIMODE PC-522D2 (5m, G.652D, 2xSC/APC-2xSC/APC)
ULTIMODE PC-019D 5 m
L31119_5
ULTIMODE PC-311D 5 m
ULTIMODE PC-522D2 5 m
L34222_5
DIPOL nabízí více než 50 různých propojovacích kabelů s širokou škálou koncovek. Kromě nejoblíbenějších propojovacích kabelů s délkou 1,5 m jsou v nabídce 3 a 5-metrové položky s nejpoužívanějšími vlákny a konektory. Patch kabely jsou často používány v serverové místnosti, v rozvaděči, přenosných systémech, kanceláriác, továrnách, laboratořích. Díky speciální konstrukce patch kabely lze připojit a odpojit mnohokrát bez rizika poškození vláken.
Nové produkty:
Terra MRS-912 - Multiswitch 9/12 s pasivní pozemní trasou
9/12 Multiswitch Terra MRS-912 R70412 má 9 vstupů a 12 výstupů a může být přímo použit pro distribuci signálů ze dvou satelitů, pozemní TV (DVB-T) a pozemní rádio (FM a DAB) do 12 zásuvek. V případě dvojitých tuner PVR přijímačů potřebuje každé zařízení signály ze dvou výstupů multipřepínače. Vzhledem k pasivní trestriálnej trase musí mít signál z pozemní televizní antény dostatečnou úroveň. V případě slabších signálů bude nutný příslušný anténní předzesilovač.
2 Mpix otočná IP PTZ venkovní kamera Sunell SN-IPS54/80DN/Z22 (22x optický, 12x digitální)
2 MP IP PTZ kamera Sunell SN-IPS54/80DN/Z22 K1666 používá snímač Sony Exmor CMOS poskytující rozlišení obrazu 1920x1080 pixelů. Díky mechanicky přepínáním IR filtru a B / W režimu kamera dokáže poskytnout vysoce kvalitní záznam v jakýchkoli světelných podmínkách. Mechanismus P / T dokáže měnit pozici optické osy kamery při rychlosti 0.1o / s do 260o / s (posuv) a 0.1o / s do 360o / s (náklon). Ve spojení s 22x optickým zoomem a 12x digitálním zoomem umožňuje detailní sledování velkých ploch s celkovým zoomem až 264x.
Telekomunikační skříňka OMT-35 (355x405x120mm)
Home Junction Box OMT-35 (355x405x120mm) R96025 - spojovací skříňka určená pro byty v bytových domech, která se používá v každém apartmánu pro připojení telekomunikačních kabelů vedených z technické místnosti s těmi, které jsou připojeny k zásuvkám rozmístěným v bytě. Velikost skříňky je dostatečná pro připojení domácích nízko-napěťových a optických systémů pomocí interního panelu a pro umístění pasivních součástek jako TV / SAT rozbočovače atd.. Skříňka nabízí místo pro volné kabely a pro aktivní zařízení jako jsou switche .
Novinky
17. duben 2014 - WIZFON-4 - nový partner DIPOL v Szczecine, Polsko. Zveme všechny zákazníky ze západního Pomořanska do naší nové prodejny ve Štětíně, 29 Powtancow Wielkopolski Avenue. WIZFON-4 je firma s více než 20-letou tradicí a mnoha obchodními kontakty v dobré lokalitě. V současné době, DIPOL má 10 poboček v Polsku, a prodejní kanceláře v 7 evropských zemích.
Vyplatí se přečíst
Změna umístění serverové místnosti. Po výstavbě nové budovy, se majitel výrobního závodu rozhodl přesunout telekomunikační zařízení. Předchozí umístění (výrobní haly), neposkytovalo dostatečnou úroveň bezpečnostních a environmentálních podmínek požadovaných pro servery ... více
Optické propojení mezi starou a novou budovou zajišťuje LAN připojení a přístup k internetu,
jakož i přenos obrazu z 8 analogových kamer
 
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU
Osoby mající zájem o zasílání týdenního Newsletter elektronickou poštou, prosímme, uveďte svůj e-mail:
 
 
V PŘEDCHOZÍM ČÍSLE
ARCHIV NEWSLETTERU
AKČNÍ CENA
NOVINKY V KNIHOVNĚ
PŘEČTĚTE SI