DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 32/2011 (10.10.2011)

Příští generace systémů domácích sítí - 50 Gb/s POF.

Projekt POF-PLUS zaměřený na vývoj nových komponentů a přenosových technologií pro velké jádro (1 mm) optického vlákna (POF) za účelem provádění (mullti) gigabitového přenosu přes toto médium, byl dokončen . Začal se v roce 2008 pod záštitou EU, tento tříletý projekt integroval největších evropských telekomunikačních operátorů a výzkumná centra, jako je Eindhoven University of Technology, Firecomms, France Telecom, Telecom Italia, Fraunhofer ústavu pro integrované obvody, POF Application Center (POFAC), Luce SpA.
Dokončení projektu vyústilo prezentací tří možností pro přenos signálů po plastových optických vláknech (POF):
  • přenos signálu rychlostí 1 Gbps na vzdálenost 90 m,
  • přenos signálu rychlostí 6-10 Gbps na vzdálenost 50 m,
  • přenos signálu rychlostí 20-50 Gbps na vzdálenost 90 m pomocí multi-core a plochých kabelů.
Výsledky byly možné díky optimalizaci optických prvků pro práci s vysokou propustností. Jedním z hlavních úspěchů projektu byl vývoj dvou (2QW) a čtyř (4QW) kvantových RC-LED a vhodný elektronický driver umožňující propustnost 1 Gbps. Také byly vyvinuty fotodetektory s novou vícevrstvou konstrukcí skládající se z vhodného množstvao Si, Ge a C krystalů. Modulační schéma byla nastavena na Discrete Multi-Tone s mapováním 64-QAM.
Gigabitový modul POF prezentován firmou Firecomms
Všechny položky byly vybrány pro minimalizaci budoucích nákladů na implementaci, co dělá POF optické sítě dostupné pro každého účastníka. Kromě toho, POF domácí instalace jsou mnohem více uživatelsky přívětivé než tradiční skleněné optická vlákna, nebo dokonce i standardní řešení na bázi měděné kabeláže (UTP, koaxiál, atd.).. Vše díky jednoduchosti propojení mezi zařízeními a malému průměru jednoho POF kabelu - 2,2 mm.

V průběhu následujících 5 let se dá očekávat významné rozšíření domácích širokopásmových služeb, jako je IPTV (včetně HD vysílání), videokonference, atd.. Zvýšení šířky pásma pro bezchybnou domácí síť je nutné (přes FTTH, VDSL, nebo bezdrátové připojení WiMAX). V tomto světle se zdají být nové možnosti POF sítí velmi konkurenční.
POF je polymerové přenosové médium, ve kterém je modulovaný signálový paprsek vysílaný v multimode obvykle při vlnové délce 650 nm (viditelné červené světlo)

Koncová stanice Digital MMH-3000 v řetězci fitness klubů.

Pure Life je prosperující síť moderních sportovních klubů, které pokrývají stále více a více míst v Polsku. Tato zařízení byly vybaveny televizní sítí založenou na koncových stanicích se sadou QPSK přijímačů CI (QPSK / PAL transmodulátory RDC-313 R81710 ). Nicméně, nově otevřený klub v Kielcích bude používat druhou generaci koncových stanic MMH +, které distribuují DVB-T digitální signály. Programová nabídka zahrnuje sedm kanálů. Jak se ukázalo, digitální řešení je dokonce levnější než předchozí analogové, vzhledem k menšímu počtu zařízení.
Instalací a konfigurací koncové stanice byla pověřena firma Innex z Wroclawi, která má dlouholeté zkušenosti v navrhování a realizaci televizních a počítačových systémů.
Pohled na koncovou stanici namontovanou do rackové skříně
Koncová stanice se skládá z následujících položek:
  • základní jednotka UC-380 R81700 - vzhledem k tomu, že do sebe vejde 8 modulů, je možné přidat více programů v budoucnu, dokonce až 8 digitálních kanálů,
  • 3x QPSK CI přijímač RDC-313 R81710 - pro příjem vybraných transpondérů a dekódování zvolených kanálů,
  • DVB-T modulátor (COFDM) TRX-360 R81709 - pro dekódování vybraných kanálů do DVB-T multiplexu na volném RF kanály.
Spojení mezi anténou a koncovou stanicí, stejně jako v rámci RF distribuční sítě, bylo dosaženo použitím kabelu Triset E1015 -113 a kompresních F konektorů Platinum E80274 .
K nejpodstatnějším výhodám digitální koncové stanice patří:
  • velmi dobrá kvalita signálu v celém systému,
  • schopnost šířit HD programy,
  • možnost poskytování elektronického programového průvodce (EPG),
  • často nižší náklady na instalaci (v závislosti na distribučních kanálech na transpondérech).

Rekordér Signal chrání rozvoje bydlení - obytný video monitoring.

Srdcem každého monitorovacího systému je samostatný rekordér nebo specializovaný software (ze serveru). Bytová družstva, které mají nainstalován video monitorovací systém často umožňují obyvatelům sledovat monitorovány video. Avšak rekordéru mají limity na maximální počet simultánních připojení k síti. Nesprávná hierarchie přístupových práv může udělat z monitorovacího systému nepoužitelnou věc. Prioritou pro každý monitorovací systém je jeho spolehlivost, tj. stabilní provoz.

Professional CCTV Monitor: SAMSUNG SMT-1922P (19Web Smart Switch: TP-LINK TL-SL2452WEB 48+4G 2xSFP RACKCCTV Network DVR: SIGNAL DL-8316 (H.264, 16ch-4CIF-25fps, HDMI)Compact Outdoor Camera: n-cam 610 (600 TVL, Sony Super HAD II CCD, 0.01 lx, 4-9mm, IR up to 40m, OSD) High Speed Dome Camera: PH-33 (3.5-111.5 mm, 540 TVL, Sony Super Had CCD, 0.7 lx)
Schéma obytného video monitorovacího systému založeného na rekordérech SIGNAL
Rekordéru SIGNAL umožňují optimální přiřazení úrovní přístupu až pro 63 předdefinovaných účtů. Je možné omezit počet simultánních připojení v rozsahu 1-10 uživatelů. Obyvatelé jednoho schodiště mohou mít stejné úrovně přístupu se specifickou sadou dostupných kanálů (kamer) a kontrolními funkcemi - obecně není vhodné, aby obyvatelé měli přístup ke všem kamerám (eliminace zvědavých diváků). Přístup k rekordérem může být omezen na konkrétní MAC a IP adresy.
Rekordér Signal ze série DL-8300 je moderní řada high-end digitálních videorekordérů. Jeho výkon a vlastnosti ho umisťují do popředí v nabízených řešeních na trhu. Díky mnoha inovativním řešením je možné rekordér použít v jakémkoliv moderním analogovém CCTV systému.

Jak připojit dva kabely z optických vláken? - Rychlo spojky.

Moderním a levným způsobem ukončení / připojení optických kabelů a propojovacích kabelů je použití optických rychlospojek. Takový konektor je umístěn na konci vlákna bez časově náročného lepení a leštění. Tento postup nevyžaduje "sterilní" podmínky, protože koncová plocha zabudovaného optického fragmentu byla lepená a leštěná u výrobce. Nízká ztráta ve výši 0.25 dB je dosaženo díky pokročilému umístění vložených vláken ukončených drážkou ve tvaru "V". Optický gel, který je také použit v konektoru, snižuje účinky nepřesného utisnutia a případných mezer mezi koncovými plochami vláken.

Toto řešení je ideální pro budování FTTD sítí (fiber to the desk), a to zejména pro instalaci účastnických linek a koncových zásuvek. Také to může být použito v případě malých stavebních systémů - instalatéři nemusí připravovat pracoviště. Ze stejného důvodu jsou konektory ideální pro opravy, výměny, údržbu a rekonfigurace související s přidáním nebo přesunutím optických kabelů.
Quick Assembly Connector: ULTIMODE FAST-05SC/APC
Rychlospojky ULTIMODE FAST-05SC/APC L5712

Inteligentní IR zářiče v kamerách Sunell.

Kompaktní kamery jsou často vybaveny vysoce výkonnými IR zářiči pro zajištění max.. dosahu. Toto řešení má však zásadní nevýhodu: pokud se pozorovaný objekt přiblíží ke kameře, tak je přeexponovaný a stává se nerozlišitelný.
Kamery Sunell SN-IRC4920AJ M11245 a SN-IRC5920AHLDN M11280 mají funkci inteligentního IR osvětlení (Smart IR). Signálový procesor neustále analyzuje obraz av případě oblastí s nadměrným jasem snižuje výkon v IR zářiči. Tímto způsobem jsou snímky osob nebo vozidel přibližujících se ke kameře rozpoznatelné. Taková funkce je zvláště užitečná v případě kontroly vstupů a všech míst, kde se pozorované objekty přibližují ke kameře.

Obraz z kamery s klasickým IR zářičem obsahuje přeexponované oblasti kvůli objektem pohybujícím se v blízkosti kamery.
Snímek z kamery Sunell SN-IRC4920AJ M11245 se SMART IR regulujícím výkon IR zářiče.
Kamery s funkcí Smart IR:
Compact Outdoor Camera: Sunell SN-IRC4920AJ (day/night, D-WDR, 500 TVL, Sony Effio-E, 0.05 lx, 3.6mm, OSD, IR 30m)
Compact Outdoor Camera: Sunell SN-IRC4920AJ (day/night, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR up to 40m)
Sunell SN-IRC4920AJ
IR dosah do 30 m M11245
Sunell SN-IRC5920AHLDN
IR dosah do 40 m M11280

IP kamerový systém hotelu "Rynek 16" v Sandomierz, Polsko.

Hotel nacházející se v historickém domě je vybaven profesionálním IP CCTV systémem založeným na pokročilém softwaru NUUO K3104 a 2MP Pixord kamerách. Kopulové kamery K1550 napájené přes ethernet (PoE) byly instalovány na schodištích, zatímco kompaktní kamera K1533 byla umístěna venku, zabezpečující monitoring hotelového parkoviště.
Hotelový video monitorovací systém založený na softwaru NUUO a kamerách Pixord.
Screenshoty níže ukazují rozšířené fragmenty 2MP snímků.
Díky vysokému rozlišení obrazu, je hotelový personál schopen rozpoznat mnoho detailů, jako jsou tváře lidí, kteří vstupují, poznávací značky a pod. Vědí identifikovat cizinců a vozidla, která nepatří hostům hotelu. Teď už není s vandalismem problém.
Strukturální kabeláž je založena na vysoce kvalitních kabelech NETSET E1408 a TP-LINK TL-SF1008P PoE switchích N29930 . Software NUUO byl nainstalován na PC v 19 "RACK R912021 . Periferní PC se k serveru připojují pomocí klientského softwaru. Majitel systému má možnost vzdáleného připojení k serveru z jakéhokoliv místa přes internet (přes PC nebo Smartphone), včetně živého monitorování a prohlížení archivu.

Kancelářská WiFi síť standardu 802.11n.

Nedostatečný přístup k internetu výrazně snižuje funkčnost budov a areálů. Kabelová LAN síť může být vybudována u příležitosti významných rekonstrukcí stávajícího objektu nebo výstavbě nového objektu. Je však možné zcela předvídat potřeby budoucích uživatelů (uspořádání hardwaru). Rychlý, levný a efektivní způsob, jak vyřešit tento problém je instalace bezdrátové sítě. Následující obrázek ukazuje příklad rozsáhlé kancelářské sítě.
Kancelářská WiFi síť
  • Zařízení číslo 1 - zařízení s přístupem na internet odpovědná za jeho distribuci na více počítačů v rámci lokální sítě:
    • N3252 - přístupový bod TP-LINK TL-WR740N se zabudovaným routerem, 150 Mb / s 802.11n,
    • N3254 - přístupový bod TP-LINK TL-WR741N se zabudovaným routerem, 150 Mb / s 802.11n,
    • N2958 - 3G bezdrátový router TP-LINK TL-MR3220, 802.11n 150 Mb / s, UMTS / HSPA,
    • N2957 - 3G bezdrátový router 3G TP-LINK TL-MR3420, 802.11n 300 Mb / s, UMTS / HSPA,
    • N3250 - přístupový bod TP-LINK TL-WR841ND 802.11n 300 Mb / s se zabudovaným routerem a 4-portovým switchem,
    • N3251 - přístupový bod TP-LINK TL-WR941ND 802.11n 300 Mb / s se zabudovaným routerem a 4-portovým switchem,
    • N3253 - přístupový bod TP-LINK TL-WR1043ND 802.11n 300 Mb / s se zabudovaným routerem, Gigabit switch, USB.
  • Zařízení číslo 2 - pro bezdrátový přístup k síti ze stolního nebo přenosného počítače:
    • Bezdrátové USB adaptéry s možností připojení externí antény:
      • N2922 - 802.11n USB adaptér TP-LINK TL-WN722N, 150 Mb / ss externí 4 dBi anténou,
      • N2925 - 802.11n USB adaptér TP-LINK TL-WN7200ND, 150 Mb / s High Power (500 mW);
    • PCI karty pro stolní počítače s možností připojení externí antény:
      • N2972 - PCI karta TP-LINK TL-WN951N 300 Mb / s,
      • N2974 - PCI Express karta TP-LINK TL-WN781N 802.11n 150 Mb / s,
      • N3271 - PCI karta TP-LinkTL-WN851N 802.11n 300 Mb / s.
  • Zařízení číslo 3 - Anténa posiluje signál v případě vzdálenějších míst v budově:
    • A72713 - Vnitřní všesměrová anténa TP-LINK TL-ANT2405C 5 dBi 2.4 GHz,
    • A72714 - Vnitřní všesměrová anténa TP-LINK TL-ANT2408C 8 dBi 2.4 GHz.
  • Zařízení číslo 4 - WiFi repeater:
    • N2942 - přístupový bod TP-Link TL-WA701ND 2.4 GHz, 150 Mb / s 802.11n,
    • N2944 - přístupový bod TP-Link TL-WA901ND 2.4 GHz, 300 Mb / s 802.11n.
Nové produkty nabízené DIPOL:
Vandal Proof Camera: v-cam 500 (D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, 0.15 lx)
Wireless Transmitter/Receiver Set: Signal TR-3000 (AV+IR@5.8GHz)
Wireless Remote Control Extender Signal DIR-300 (FSK)
Day/Night Box Camera: u-cam 630 (D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.03 lx)
v-cam 500
M10772
D-WDR 650 TVL Effie-E
Signal TR-3000
R94110
AV + IR Transmit. 5.8 GHz
DIR-300
R94120
Remote control extender
BOX u-cam 630
M11192
650 TVL Effie-E, ICR
Vyplatí se přečíst:
Service Information (SI) v DVB systémech. Odkdy drtivá většina přijímačů DTT měli možnost třídit kanály podle množství různých parametrů, jako je Onida nebo LCN, je důležité znát význam těchto a dalších zkratek.
DVB streamy mají jednotlivé identifikátory, aby se zajistilo správné fungování přijímačů a oznámení o změnách v programování, bez nutnosti provádět běžné vyhledávání uživatelům ...
Třídění seznamu kanálů podle přijímače LCN v DVB-T Signal HD-507 A99250 DVB-T
CCTV síť na chatce. Ochrana chaty je všeobecně vážným problémem. Níže uvedený graf ukazuje cenově-efektivní řešení založené na rekordéru TREND 250x04 M72504 .
Rekordéru přímo nepodporují modemu USB UMTS / HSPA, čili je třeba použít 3G router, např.. TP-LINK N2957 TL-MR3420 3G/3.75G. Komunikace s internetem přes 3G síť se provádí přes USB rozhraní, které musí být připojeno do vhodného 3G modemu ...
Cenově-efektivní řešení pro ochranu chaty, založené na rekordéru TREND 250x04, routeru TP-LINK a modemu USB HSPA / UMTS.
Asférické objektivy. Asférické objektivy používány s kamerami je sestava objektivů, která obsahuje asférické elementy (optické čočky s profily, které nejsou části sféry a obvykle mají tvar hyperboly). Neguľovitý tvar optických čoček vede k většímu efektivnímu průměru vstupu, poskytuje větší clonu a větší propustnost světla. Tyto čočky s odlišnými profily kompenzují aberace na okrajích. Světlo, které se normálně ztrácí při standardních objektivů, se přijímá pomocí asférické objektivy a je přenesena do obrazového senzoru ...
Sférický objektiv (vlevo) má zaostřovací problémy
Ready for DVB-T - DIPOL at SatKrak 2011