DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

No. 5/2016 (Feb. 1, 2016)

Nahradí e-SIM tradiční SIM karty v našich telefonech?

Nejnovější zprávy z telekomunikačního trhu naznačují, že dny tradičních SIM karet jsou sečteny. Jejich nástupce má být takzvaná "e-SIM" nebo elektronická SIM karta. Nová technologie značně usnadní proces výměny telefonů a změnu operátora. Bude to realizováno prostřednictvím softwaru, bez nutnosti výměny fyzické SIM karty. Do svého mobilního zařízení se přihlásíte pouze zadáním PIN kódu.
První SIM karty byly o velikosti kreditní karty, ale postupem času se jejich velikost stala menší a menší. Dnes mají několik variant: mini, mikro a nano. Předpokládá se, že elektronické SIM karty umožní spotřebitelům větší flexibilitu, například budete moci bez problémů přejít na místní síť v jiné zemi během vaší cesty.
Existují náznaky, že tyto sloty pro SIM karty brzy z nových mobilních telefonů zmizí.
I Apple i Samsung jsou ve vyspělých jednáních s GSMA, organizací, která zastupuje zájmy mobilních operátorů po celém světě. Podle Financial Times, GSMA očekává, že oznámí nový standard e-SIM v blízké budoucnosti. Kromě dvou největších výrobců chytrých telefonů na světě, nové řešení také podporuje AT & T, Deutsche Telekom, Etisalat, Hutchison Whampoa, Orange, Telefónica a Vodafone.

Hikvision HD-TVI DVR podporují IP kamery.

Hikvision DVR pro analogové kamery podporovaly IP kanály dlouhou dobu, ale týká se to pouze IP kamer Hikvision. Počínaje od verze firmwaru 3.3.1, DVR také podporují další kamery v souladu se standardem ONVIF . Takže uživatel může připojit kamery od jiných výrobců, například Sunell a Signal . V závislosti na modelu DVR může uživatel připojit 1 nebo 2 IP kamery.
Analogové DVR mající vlastnosti hybridních zařízení jsou ideální v situacích, kdy již byly instalovány max dvě IP kamery nebo tam, kde je třeba podporovat více kamer než počet kanálů stávajícího DVR. IP kanály jsou přídavné kanály, což znamená, že nesnižují počet dostupných analogových kamer. Hikvision DVR podporuje:
DVR ze série DS-7200HQHI-SH podporují 2 přídavné IP kamery s rozlišením až 1080p, nezávisle na modelu.

Nastavení automatického restartu v kamerách SIGNAL.

Kamery Signal umožňují uživatelům nastavení automatického restartu v požadovaném cyklu. Pro aktivaci této funkce by se měl uživatel přihlásit ke kameře (ve výchozím nastavení: admin, heslo: admin) a pak vybrat položku ze systému. Existuje několik možností:
 • nikdy - funkce je vypnuta,
 • každý den - restartovat každý den ve stejnou zvoleném čase,
 • týdně - restart v okamžiku zvoleném individuálně pro každý den v týdnu,
 • měsíčně - restart v okamžiku zvoleném individuálně pro každý den v měsíci.
Pohled na plánovaný restart okna kamery Signal K1885

DVB-S / S2 satelitní TV v hotelích.

Koncové stanice distibuující satelitní kanály po konverzi do DVB-T COFDM digitální formy jsou populární řešení používaná v hotelích. Satelitní kanály mohou být doplňkem k pozemním televizním přenosu nebo mohou být hlavním nebo jediným zdrojem programového obsahu systému.
Plně profesionální řešení pro konverzi digitálních DVB-S / S2 kanálů do DVB-T COFDM formy je použití koncové stanice TERRA vybavené TDX410C R81617 Transmodulator DVB-S / S2 (8PSK, QPSK) na DVB-T (COFDM). Koncová stanice může být použita v širokém rozsahu hotelů s různým počtem pokojů, včetně těch největších. Je jednoduché rozšířit programovou nabídku přidáním dalších modulů TDX-410C R81617 . Konfigurace Transmodulator TDX410C R81617 vykonávající se přes webový prohlížeč je velmi jednoduchá - skenování vybraných satelitních transpondérů a výběrem požadovaných kanálů.
Moduly TDX410C R81617 lze připevnit na DIN lištu R82538 nebo kolejničky R82539 (také do racku) a napájet ze zdroje UP413 R82533 . Pro redundanci lze použít další zdroj UP413 R82533 ..
Nové řešení má řadu výhod v porovnání s ostatními systémy:
 • žádná potřeba pro centrální jednotky (nižší náklady),
 • možnost použití redundantního napájení,
 • snadná instalace na DIN lištu (žádný problém s instalací a výměnou modulů),
 • snadný přístup ke slotem CAM,
 • intuitivní konfigurace přes webový prohlížeč - není třeba další zařízení.

Bezdrátová domácí síť.

Standardu 802.11n může poskytnout přenosové rychlosti až 600 Mbps, které jsou vhodné pro přenos audia, videa a dalších digitálních dat.
Bezdrátový přenos filmu nebo hudby může trvat mnohem méně času než posílání stejných souborů kabelem Fast Ethernet. Důležitým rysem zařízení 802.11n je kompatibilita se staršími standardy. 802.11n router může také spolupracovat s bezdrátovými adaptéry / kartami používajícími standardy 802.11ba 802.11g.
Bezdrátový USB Adaptér: TP-Link TL-WN722N (802.11n, 150Mb/s)Bezdrátový USB Adaptér: TP-Link TL-WN722N (802.11n, 150Mb/s)Powerline ethernetové adaptéry TP-LINK TL-PA2010Kit Nano 200 Mb/sAccess Point TP-Link TL-WR1043N (s routerem & GbE switchem, 802.11n, 300Mbps)
Spolehlivá multimediální domácí - síťová platforma - 802.11n zařízení TP-Link
Seznam zařízení, které mohou být použity v takové instalaci:
 • ===3 - Přístupový bod TP-LINKTL-WR1043ND N3253 802.11n 300 Mbps se zabudovaným routerem - spojení s bezdrátovým klientem. V případě ADSL linky potřebujete TP-LINK TD-W8968 N2909 .
 • 1, 2 - bezdrátové USB karty TP-LINK TL-WN722N N2922 802.11n 150 Mbps - připojení počítačů s porty USB na bezdrátovou síť.4, 5 - powerline adaptér TP-LINK TL-PA2010Kit N3363 - přenos signálu Ethernet přes AC napájecí síť. ===

Kdy použít multimode a kdy single-mode vlákna?

Je důležité se rozhodnout, zda budoucí síť bude založena na multimode nebo single-mode vláknech. U některých instalatéry nemusí být taková volba zcela jasná, takže dáme několik tipů na výběr kabeláže.
Multimode vlákna lze použít pouze na vzdálenost do 2 km. Individuální vlákno nemůže pracovat v režimu duplex, tj. v každém okamžiku může být signál přenášen pouze v jednom směru, takže za normálních okolností jsou zapotřebí dvě vlákna pro obousměrnou komunikaci. Maximální přenosová rychlost je závislá na délce spojení. 1 Gbps rychlost přenosu dat může být dosaženo levnějším OM2 vláknem. Vyšší přenosové rychlosti dat mohou vyžadovat uplatňování typu OM3.
Rozdíly ve struktuře optických vláken:
MM - multimode
SM - single-mode
Single-mode vlákna jsou nezbytné pro přenosové vzdálenosti větší než 2 km. Existuje mnoho druhů (normy) vláken, ale levným a univerzálním typem je populární kabel G.652.D, který může být úspěšně použit ve většině situací. G.657A vlákna se sníženým minimálním poloměrem ohybu (7,5 mm) se doporučuje pro aplikace v budovách a na dalších místech s omezeným prostorem. Jednotlivá vlákna mohou být použity pro obousměrný přenos. Neexistují žádné problémy se získáním aktivních zařízení s rozhraními pro single-mode vlákna, které působí na 10 Gbps přenosových rychlostech. Pasivní optické sítě (Pons) mohou být založeny pouze na single-mode vláknech a to i v případě krátkých vzdáleností.

Nové produkty:

Plechový box 250x250x150mm IP65, venkovní
+++Vnější kryt: Kubiak PSH 250x250x150 IP65 R90602 - Kovový kryt s krytím IP65 je ideální pro instalaci elektronických zařízení v místech vystavených špatným povětrnostním podmínkám. Skříňka může být použita v místech, kde je nutné těsnění a výdrž. Ideální je pro montáž antén a IP síťových zařízení. Skříňka je vyrobena z pevných ocelových plechů o tloušťce 1,2 mm až 1,5 mm lakovaných v šedé (RAL 7035) barvě. Tento kryt se vyznačuje vysokou odolností vůči podmínkám prostředí (prach, špína, vlhkost).
Skládací stojan pro odvíjení kabelu na cívkách
+++Skládací stojan pro odvíjení kabelů z cívek E1910 s 35 mm trubkou se používá pro odvíjení koaxiálních kabelů z cívek s maximální výškou / šířkou 340 mm a průměru až 390 mm. Velmi užitečný doplňkem pro všechny instalatéry antén ..
Terra MR-912L - Multiswitch 9/12
9/12 Multipřepínač Terra MR-912L R70812 má vestavěné zesilovače pro pozemní a satelitní TV. Nastavení SAT IF a DVB-T (47-790 MHz) zisku je provedeno vyhrazenými přepínači. Ve srovnání s potenciometry toto řešení zvyšuje stabilitu těchto úprav. Navíc byl multiswitch MR-912L R70812 vybaven pasivní pozemní trasou, která by měla být použita v systémech se zpětným kanálem (pasivní a aktivní trasy není možné použít současně).

Novinky


Vyplatí se přečíst

Mobile Protect DVRs - browsing of recordings. he use of SD cards as the storage media in the Protect 104 M80104 DVR allows for easy and fast access to the stored data - it is enough to take out the card from the DVR and insert to the card reader in a PC. In need of archiving, the user does not have to connect a laptop directly to the DVR in the vehicle... >>>more
Screenshot z programu CMS pro Protect DVR - konverze do formátu AVI
inteligentní budova - celý dům na dosah ruky