DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 6/2016 (08.02.2016)

Nový Wi-Fi standard - není rychlejší, ale s delším dosahem.

Wi-Fi Aliance oznámila označení Wi-Fi HaLow ™ pro produkty obsahující technologii IEEE 802.11ah, která nabízí větší rozsah při nižším výkonu. Implementace tohoto standardu zaměřeného na zdvojnásobení účinného dosahu Wi-Fi připojení je otázkou blízké budoucnosti.
Nový standard je vyvinut především pro zařízení IoT (Internet of Things). Podle této koncepce jednoznačně identifikovatelné věci mohou přímo nebo nepřímo shromažďovat, zpracovávat a vyměňovat data přes IP sítě. Tento typ zařízení nepotřebuje rychlý přenos dat - důležitější otázkou je udržení stabilního připojení, a to i při nepatrně větší vzdálenosti nebo v nepříznivých prostředích.
Vizualizace rozsahu domácích Wi-Fi sítí pro různé operační pásma
Zvýšené pokrytí je možné díky využívání frekvencí v rozsahu pod 1 GHz (900 MHz) a kanálů, počínaje šířkou 1 MHz. Se šířkou kanálu 1 MHz standard 802.11ah dokáže poskytnout dosah až 40 metrů rychlostí až 150 kbps. Další výhodou tohoto standardu je lepší průnik signálu přes překážky a stěny a snížení spotřeby.


Generální ředitel Wi-Fi Alliance, Edgar Figueroa, upozorňuje, že norma Wi-Fi HaLow může být implementována v inteligentních automobilech, inteligentních domech a městech av celé řadě průmyslových odvětví. Práce na standardu 802.11ah je podporována společnostmi jako Qualcomm, Broadcom, Huawei, Intel, LG, Marvell, NEC, Samsung a ZTE. Zařízení v souladu s novým Wi-Fi standardem může být interoperabilní se stávajícími sítěmi 2,4 GHz a 5 GHz.

Vzdálený monitoring CCTV kamer prostřednictvím bezdrátového mostu.

V situacích, kdy je vzdálenost mezi kamerovým systémem a umístěním monitorovací místnosti nebo jiného místa určeného pro sledování videa z kamer je příliš dlouhé pro kabelové připojení, jediným řešením je sledování kamer přes IP síť. Pokud není síťová infrastruktura vhodná pro tento účel, dobrým nápadem může být instalace bezdrátového mostu. Takový most může být složen ze dvou TP-LINK přístupových bodů TL-WA5210G N2350 .
V níže uvedeném diagramu je první přístupový bod připojen k portu LAN na DVR Hikvision DS-7208HGHI-SH / A M75208 . Video monitoring zajišťují analogové kamery HD-TVI N-CAM 760 M7478 a V-CAM 560 M7429 . Oba modely kamer jsou vybaveny integrovanými infračervenými zářiči. Díky vysokému rozlišení těchto kamer (1080p) systém zaručuje velmi dobrou kvalitu obrazu. Konfigurace DVR a sledování videa z kamer je možná s využitím bezplatného softwaru IVMS-4200 nainstalovaného na PC v místnosti dohledu.
2 Mpix HD-TVI DOME kamera V-CAM 560 (1080p, 2.8-12mm, 0.01 lx, ceiling, IR up to 30m)2 Mpix HD-TVI kompaktní kamera N-CAM 760 (1080p, 2.8-12 mm, 0.01 lx, IR do 40m)Access Point TP-LINK TL-WA5210G (venkovní)Síťové HD-TVI DVR TURBO HD DVR Hikvision DS-7208HGHI-SH/A pro 8 kamer (8ch, 1080p@12fps, H.264, HDMI, VGA)
Vzdálený přístup ke zdrojům video pozorování pomocí bezdrátového spojení

Volba video streamů v klientském softwaru Hikvision IVMS-4200.

Klientský software IVMS 4200 umožňuje uživatelům spravovat video monitorovací systémy založené na DVR Hikvision, NVR, IP kamerách, dekodéry atd. Software zajišťuje přístup k široké škále funkcí, např. monitorování v reálném čase, dálkové vyhledávání a přehrávání nahrávek, zálohování dat dozoru, zpracování alarmů.
Standardně, Hikvision NVR ze série DS-76xxNI-E series (firmware ver. 3.4.1) spojené s kamerami s rozlišením do 2 MP a používajícími rozdělení obrazovky na čtyři kvadranty, poskytují hlavní stream. V případě kamer s rozlišením nad 2 MP a / nebo větším rozdělením obrazovky (nad 4), automaticky poskytují pomocný stream. Nicméně uživatel webového prohlížeče může manuálně změnit stream bez ohledu na rozdělení obrazovky vypnutím automatického zarovnání. To je zvláště důležité v prvním případě (hlavní streamy ze 4 kamer) a při nedostatečné průchodnosti sítě. Zde jsou kroky, jak změnit výchozí mechanismus a nastavení pomocného streamu v aplikaci IVMS-4200:
  • zadejte Nástroje -> Konfigurace systému (1),
  • vyberte položku Snímek (2),
  • odškrtněte Auto-change Stream Type (3),
  • klikněte pravým tlačítkem na skupinu zařízení (NVR) a vyberte typ proudu (Set Sub-stream to All) (4).
Pohled na okno IVMS-4200 pro změnu typu proudu

Nová verze SatNet!

Bezplatný software SatNet v3.5.2 umožňuje uživatelům navrhovat střední a velké SMATV multipřepínačovým systémy založené na zařízeních TERRA v grafické podobě, určit úroveň signálu ve všech zásuvkách a ověřit, zda jsou v souladu s normami a rozhodnout, zda se má použít vyrovnávací funkce zesilovače. To umožňuje designérovi / instalatérovi před monitoru předpovědět, jaké zařízení bude nutné pro distribuci signálů a jaké nastavení parametrů, jako je zisk nebo jaká kabelová kompenzace útlumu bude zapotřebí. Možnosti nastavení jsou plně v souladu s aktuálními implementacemi.
Tato aplikace používají montéři a návrháři po celém světě.Nová verze umožňuje uživateli:
  • využít multipřepínače, zesilovače a pasivní komponenty NET5 a novou sérii net9 ,
  • použít vylepšené funkce AA (Automatic adjustment of levels) a AOS (Adjustment with optimizing structure) pro jednodušší navrhování a implementaci systémů a prezentaci reálných komponent,
  • automaticky zvolit pasivní součástky s vhodnými úrovněmi útlumu paralelně s navrhovaným nastavením zesílení jednotek na více přepínačů a zesilovačů,
  • používat nový způsob výběru komponent systému - katalogy zařízení kompatibilních s hlavním radami pro jednodušší výběr,
  • "Přerušit" kabelové vedení s cílem vytisknout schématu pružnějším způsobem.

Jak zlepšit LTE konektivitu?

V příměstských oblastech jsou často problémy s LTE připojením. Řešením těchto problémů je použití vnější antény na LTE modem. Typ antény by měl být vhodný pro modem (např. S ​​technologií MIMO) a jeho provozní pásma.
LTE sítě mohou používat různé pásma a šířky kanálu. V závislosti na prostředí mohou využít kmitočtové pásmo 700 MHz (venkovské oblasti - širší rozsah) až 2,6 GHz (metropolitní oblasti).

Můžeme zvláště doporučit anténu ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 A7054_10 vhodnou pro použití v GSM / DCS / UMTS / HSDPA / LTE sítí.
ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 anténa (800-3000MHz, 10m kabely, SMA konektor)
Pohled na anténu ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 800 do 3000 MHz A7054_10
s integrovaným 10 m kabelem a SMA konektorem

Ukončování telekomunikačních systémů v bytech.

Typická dobrá praxe je najít vhodnou instalační skříňku v každém bytě u vstupních dveří. Víceúčelové instalační skříňky mohou být použity pro jakýkoliv druh kabeláže a služeb.
Skříňka OMT-35 R96025 na instalaci pod omítku je určena pro byty v bytových domů a rodinných domů. Obvykle se používá v každém apartmánu pro připojení telekomunikačních kabelů spojujících technickou místnost se zásuvky rozmístěny v bytě. Je vhodný pro měděné kabeláže (kroucená dvojlinka, TV koaxiální kabely) a optická vlákna v jakékoliv konfiguraci. Skříň je rozdělena do tří oblastí: menší prostor věnovaný pro udržení náhradních délek kabelů, větší prostor pro uvedení pasivních (jako je TV / SAT rozbočovač) a aktivních (jako je RF zesilovač, kabelové modemy) komponentů domácího systému a medzipanel nesoucí konektory / adaptéry.
Tento panel má 8 otvorů pro univerzální konektory Keystone , 8 otvorů pro F koenktory a 2 otvory pro optické adaptéry.
Aplikace skříně OMT-35 R96025 v apartmánu

Nové produkty:

Gigabit Router: RouterBoard 750Gr-2 (5p switch, PSU v balení)
Gigabit Router RouterBoard 750Gr-2 N24761 s napájením běží na systému MikroTik RouterOS. Tento 5-portový Gigabit Ethernet router je vybaven 64 MB RAM. Komponenty a systém zajišťují vynikající výkon ve srovnání s jinými SOHO zařízeními, které jsou obvykle vybaveny RAM až do 16 MB. Hardware a systém MikroTik založený na Linuxu umožňují uživatelům vytvářet i pokročilé profesionální sítě na základě statického či dynamického směrování. S pokročilými funkcemi firewallu a queuing je snadné spravovat šířku pásma internetového připojení.
Plechový box 300x400x200mm IP65, venkovní
Vnější kryt: Kubiak PSH 300x400x200 IP65 R90605 je ideální pro instalaci elektronických zařízení v místech vystavených špatným povětrnostním podmínkám. Skříňka může být použita v místech, kde je nutné těsnění a výdrž. Ideální je pro montáž antén a IP síťových zařízení.
Access Point Ubiquiti NanoBeam M5 (19dBi 5GHz MIMO airMAX Bridge)
Přístupový bod Ubiquiti NanoBeam M5 N2533 je 802.11n MIMO 2x2 přístupový bod gungujúci v pásmu 5 GHz. Díky unikátním řešením toto malé zařízení poskytuje výjimečný výkon. Vestavěná MIMO 2x2 anténa integrovaná s bezdrátovým modulem (InnerFeed) má 19 dBi zisk. Kryt z plastu odolného vůči UV záření je odolný vůči i těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Zařízení má vestavěnou přepěťovou ochranu.

Novinky

28.1.2016 - ocenění pro nový multiswitch systém. S 'potěšením oznamujeme, že optický TERRA multiswitch SMATV systém získal druhou cenu v "nejvíce inovativních produktech a technologií" kategorii na veletrhu Elektrotechnika / Elektřina 2016! Více info v tomto systému ..

Vyplatí se přečíst

Transmission of HDMI video from an HD-TVI DVR over a long distance. JA company in Krakow decided to modernize its video surveillance system by changing old analog PAL cameras to new HD-TVI models. Additionally, the security staff should monitor the video on a regular basis. As the room of the staff is located at a distance above 200 meters from the technical room with the DVR, it was necessary to solve the problem of transmission of the HD video over that length... >>>more
Transmission of HDMI video with the use of Signal-HD H3608 converter and optical link
Průmyslové switche - připravené pro práci v každých podmínkách