DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č 7/2016 (15.02.2016)

Fotonový modem pro komunikaci ve vesmíru.

Vědci z NASA oznámila plány na zstrojenie prvního fotonového modemu na světě. Bude to součástí programu s názvem Laser Communications Relay Demonstration (LCRD) zaměřeného na vytvoření vysokorychlostních spojů mezi zařízeními v kosmickém prostoru a zeměmi s použitím laserů. Laserová komunikace byla identifikována jako nejslibnější kvůli možnosti zasílání více informací (10-100 krát) s nižší spotřebou energie a nižší hmotností zařízení ve srovnání s rádiovými systémy. Zkoušky takových spojů již byly provedeny, a dokonce bylo dosaženo rekordní rychlosti přenosu dat již před časem v roce 2013. Výsledkem projektu Lunar Laser Communication Demonstration (LLCD) byl přenos dat ze Země na Měsíc (cca 400 000 km) při přenosové rychlosti 622 Mbps (downlink ) a 19,44 Mbps (uplink), což je úspěch daleko za schopností rádiových systémů.
Vizualizace přenosu testovacích dat mezi Zemí a Měsícem s využitím laserů -
Lunar Laser Komunikace Demonstration projekt (LLCD)
(Zdroj: nasa.gov)
Fotonický modem by měl být umístěn na družici na nízké oběžné dráze Země a má působit jako retranslační stanice mezi Zemí a vesmírem. NASA se rozhodla vyvinout zařízení založené na bázi fotoniky (fotonický procesor s laserem a další komponenty integrovány do jednoho chipsetu).
Projekt LCRD retranslační stanice s fotonických modemem
(Zdroj: nasa.gov)

NASA používá rádiové linky na mimozemské komunikace od roku 1958. Tento nový komunikační systém bude testován ve vesmíru od roku 2019.

Funkce potlačení hlmly v IP kamerách Hikvision.

Kamery Hikvision poskytují celou řadu funkcí zpracování obrazu. Potlačení mlhy je jednou ze zajímavých a užitečných funkcí zabudovaných do kamer ze dne 4. a 6. série, stejně jako u většiny PTZ kamer. To zlepšuje kvalitu obrazu v přítomnosti nepříznivých povětrnostních podmínek, jako mlhy nebo smog. Po aktivaci kamera analyzuje kontrast obrazu a hloubku ostrosti v různých místech scény. Na tomto základě se vytváří speciální digitální filtr, který zvyšuje detaily obrazu - za normálních okolností jen těžko viditelné nebo dokonce neviditelné pro lidské oko kvůli mlze. Tímto způsobem je digitálně zpracován obraz výrazně lepší než původní.
Porovnání snímků z kamery na Hikvision získaných při husté mlze,
Na levé straně - bez dalšího zpracování, vpravo - s funkcí Defog.

Termovizní kamery Sunell.

Termální infračervená kamera Sunell SN-TPC4200KT / F K1606 patří do vyšší třídy tohoto druhu zařízení. Vysoce kvalitní infračervený detektor, patentované algoritmy zpracování dat plus nová generace objektivu s vysokou propustností tepelného záření tvoří základ pro vynikající výkon za všech podmínek (kouř, mlha, déšť, atd.) Termovizní kamery dokáží pracovat ve dne v noci bez dalšího osvětlení, takže může být snadno maskována a také pro vetřelce prakticky neviditelná.
Verze firmwaru "Thermal V3.5.00R" nebo vyšší implementuje všechny mechanismy detekce teploty, nastavení prahů, zájmových oblastí přímo v kameře. To znamená, že všechny funkce mohou být prováděny bez použití počítače a / nebo dodatečného softwaru. Pokud je kamera připojena k libovolnému IP NVR podporujícímu protokol ONVIF lze všechny markery teploty zaznamenat spolu se snímky. Po přihlášení ke kameře pomocí internetového prohlížeče IE uživatel získá živý obraz s markery nejvyšší teploty. Navíc uživatel může definovat až pět oblastí zájmu, se stejnými vlastnostmi jako hlavní okno. Nicméně, prahy a druhy teplotních alarmů lze nastavit nezávisle na sobě. Standardně se informace o maximální teplotě v každém regionu zobrazí v levém dolním rohu snímku. Zprávy o překročení určité hranice teploty se zobrazí stejně v okně náhledu.

Kromě toho je možné použít výstup teplotního alarmu pro ovládání externích zařízení (IP NVR, Poplachové systémy, PLC). Po připojení kamery k IP NVR a zapnutí detekce pohybu je možné sledovat velké plochy a detekci pohybujících se vetřelce s jedinou kamerou, a to bez nutnosti dlouhého dosahu IR zářičů. Ukázkové fotografie z termovizních kamer jsou uvedeny níže.
Snímky z termovizní kamery ve dvou režimech

Izolace mezi vstupy určují kvalitu multiswitchů.

Izolace mezi vstupy je jedním z nejdůležitějších parametrů ovlivňujících kvalitu a třídu multipřepínačů. Dobrá izolace (> 30 dB) prakticky eliminuje přeslech mezi vstupy a zabraňuje vzájemnému rušení signálů z každého vstupu, což by mohlo vést ke snížení kvality signálu (zvýšení BER). V případě nedostatečné izolace mohou některé transpondéry být přijata bezchybně bez problémů, ale příjem dalších kanálů může být nestabilní nebo dokonce skončit zprávou jako "žádný signál". To je způsobeno různými úrovněmi signálu různých satelitních transpondérů a zvýšeným rizikem interference v případě nižší úrovně.
9/24 Multiswitch: TERRA MSV-924<br /> (active terr. path, w/o power supp.)
TERRA MV-924L R70874 multiswitch
Pokud jde o izolaci, vedoucími zařízeními jsou TERRA multipřepínače . Zajišťují minimální úroveň 30 dB, výrobce v praxi poskytuje multipřepínače s izolací nad 35 dB. Velmi vysoká míra izolace dosažené díky vynikající konstrukce a vysoce kvalitních materiálů umožňuje vybudování velmi rozsáhlých multiswitchových systémů, které vyžadují vysokou úroveň signálu. Například se signálem VL z Quatro LNB na úrovni 75 dBuV a izolací 35 dB, je úroveň rušení v jiném vstupu omezena na 40 dBμV (75 dBμV - 35 dB = 40 dBμV). Hladina bude dále snížena v důsledku útlumu distribučního systému (kabely, konektory, výstupy) a nakonec bude nižší než citlivost satelitních přijímačů.


Mobilní Internet.

Bezdrátový internetový přístup prostřednictvím mobilních sítí je stále populárnější službou. Rostoucí popularita této služby mezi předplatiteli je výsledkem mobility, vyšší propustnosti a nižších cen. Zlatým hřebem je LTE technologie, která umožňuje dosažení přenosových rychlostí podobných těm, jaké jsou v pevné / kabelové nebo WiFi síti.
V závislosti na mobilním operátorovi a vysílači je přístup k internetu založený na různých technologiích. V následující tabulce jsou nejpopulárnější technologie bezdrátového připojení na internet používané v infrastruktuře mobilních operátorů v Evropě a jejich maximální rychlost přenosu dat.
Síť Maximální datový tok (downlink) 
LTE 150 Mbit/s
HSPA+ 42 Mbit/s
HSDPA 21.6 Mbit/s
CDMA 9.3 Mbit/s
UMTS (3G) 384 kbit/s
EDGE 250 kbit/s
GPRS 115 kbit/s
Technologie LTE je flexibilní a to jak v podmínkách frekvenčního rozsahu tak i v šířce pásma přenosového kanálu. LTE sítě mohou pracovat ve frekvenčních pásmech od 700 MHz (neobydlené oblasti - delší rozsah) do 2,6 GHz (metropolitní oblasti - vyšší kapacita). Důležitým prvkem LTE je technologie MIMO (Multiple Input Multiple Output) zvyšující účinnost přenosu tím, že využívá několik antén na obou koncích přenosových linek.

V případě, že mobilní zařízení (modem) je vzdálen od základnové stanice nebo je "stíněný" některými překážkami, komunikaci lze zlepšit připojením vhodné antény. Některé populární LTE antény jsou uvedeny níže.
ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 anténa (800-3000MHz, 10m kabely, SMA konektor)
ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 antenna (800-3000 MHz) with 10 m cable terminated with SMA plug - A7054_10
LTE/GSM/3G anténa TRANS-DATA KPZ LTE 6/8 MIMO
LTE MIMO anténa ATK-LOG LTE (800-2170MHz, 10m kabel, FME)
TRANS-DATA LTE KPZ 6/8 MIMO anténa A741022
ATK-LOG LTE MIMO anténa (800-2170 MHz) s 10 m kabelem ukončeným konektorem FME - A7057_10

UltiMode media konvertory - diagnostický systém.

ULTIMODE media konvertory vysílají ethernetové signály přes optická vlákna. Tyto "plug and play" zařízení nevyžadují žádnou konfiguraci. V případě problémů je důvodem obvykle optická část systému.
V případě jakéhokoliv problému je prvním krokem v instalaci ověření LED indikátorů v konvertorech umístěných na obou stranách linky.

  • PWR - power
  • FP - optical path
  • TP - copper path
  • 1000M - 1000 Mbps mode (some models)
  • Link/Act - active optical link (on the left); active copper path (on the right)
  • FDX/COL - Full Duplex mode
Když LED diody indikují problém s optickou trasou, měli by zkontrolovat optický kabel s vizuálním lokalizátorem chyb např. L5935 . AK nedochází k přenosu viditelného světla, to indikuje nesprávnou instalaci. V případě, že ověření s vizuálním lokalizátorem chyb nevykazuje žádný problém s optickým kabelem, je třeba podrobnější vyšetření, nejlépe pomocí reflektometru.

Ethernet media konverter M-023G L10025 -
výstupní úroveň je -3.46 dBm, což je v souladu s deklarovaným dosahem (-8 ... -3 dBm)

Nové produkty

Obousměrné dálkové ovládání Satel APT-100 (ABAX) G2684 je určen pro provoz v rámci ABAX obousměrného bezdrátového systému. Klíčenku lze přiřadit jakémukoli uživateli systému (s výjimkou služby).
Gigabitový router RouterBoard 750GL (5p switch, PSU v balení)
Gigabit Router RouterBoard 750Gr-2 (5p switch, PSU v balení) N24761 umožňují uživatelům vytvářet i pokročilé profesionální sítě na základě statického či dynamického směrování. S pokročilými funkcemi firewallu a queuing je snadné spravovat šířku pásma internetového připojení.
Plechový box 500x300x150mm IP65, venkovní
Vnější kryt Kubiak PSH 500x300x150 IP65 R90608 je ideální pro instalaci elektronických zařízení v místech vystavených špatným povětrnostním podmínkám. Skříňka může být použita v místech, kde je nutné těsnění a výdrž. Ideální je pro montáž antén a IP síťových zařízení ..

Vyplatí se přečíst

Profesionální WiFi sítě v budovách. DIPOL rozšířil sortiment WiFi zařízení prostřednictvím přístupových bodů TP-LINK řady EAP. Poskytují flexibilní a bezpečné řešení pro implementaci bezdrátových sítí, které lze snadno nainstalovat a spravovat. Přístupové body lze snadno namontovat na stěny nebo stropy. WLAN konfigurace a správa jsou zjednodušeny prostřednictvím centralizovaného softwaru pro správu. TP Link EAP zařízení také poskytují captive portal a automatickou správu RF, což je ideální pro hustotu, náročné podnikatelské prostředí, jako jsou například školní areály, hotely, nákupní centra, kancelá & # ... >>> více
Příklad rozmístění přístupových bodů EAP
New version of SatNet software