DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 8/2016 (22.02.2016)

Google udělá smartphony inteligentní.

Google pracuje na řešení, které umožňuje mobilním zařízením provádět složité výpočty a analýzu bez nutnosti použití externích datových center. Realizace takového projektu bude možná díky spolupráci s firmou Movidius vývojem ultra energeticky úsporné integrované obvody používající algoritmy strojového učení ze strany umělé inteligence. Vyhledávací gigant již ukázal potenciál svých algoritmů rozpoznávání obrazu ve službě Google Photos, která ukládá a analyzuje záběry z chytrých telefonů. Uživatelé této aplikace mohou vyhledávat zadáním jména objektů, například "květiny" nebo "hory", nebo použít obraz obličeje pro nalezení další fotky, na kterých se tato tvář objeví také. Nicméně, zasílání snímků trvá dlouhou dobu, takže efektivita vyhledávání závisí na existenci a kvalitě připojení k internetu.
Cílem projektu je vybavit smartphony umělou inteligencí a mechanismem učení se. Tento účel je dosaženo pomocí efektivního 12-jaderného čipu, který představuje pokročilé zpracování obrazu, patřící do rodiny nesčetných Myriad 2 skládajících se ze dvou jednotek, MA2450 a MA2150. V budoucnosti budou telefony se zabudovanou schopností rozpoznání obrazu použity k identifikaci objektů v reálném čase, bez připojení k internetu. Tato funkce může mít mnoho aplikací, např. k identifikaci osob v průběhu autorizace transakcí, analyzovat prostředí za účelem pomoci nevidomým (grafické znaky, názvy ulic, atd), nebo na interpretaci znakové řeči neslyšících.

Společnost Movidius, která se podílí na projektu již dříve spolupracovala s Google na projektu Tango - tablety vybavené senzory pro mapování prostředí a "pohybujících se" skutečných předmětů do virtuálního světa. Zdá se, že je jen otázkou času, kdy naše zařízení vybavená takovými extra "smysly" otevřou nové příležitosti a udělají naše životy jednoduššími ...

Jak aktivovat vzdálené ovládání OSD menu v HD-TVI kamerách Hikvision?

Řízení analogových kamer starého typu (CVBS) se obvykle provádí s použitím joysticku namontovaného na kabelu kamery. Ve většině případů HD-TVI kamery nemají takový joystick, ale kontrola jejich parametrů je možná pomocí HD-TVI DVR. Řídicí signály jsou poslány zpět do kamery přes stejný koaxiální kabel, který poskytuje video do DVR. Chcete-li otevřít OSD menu kamery, musí uživatel vstoupit do OSD nabídky PTZ DVR a stisknout tlačítko označené "Menu". Stejný účinek může být vyvolán tím, že se zvolí "předvolba 95".
OSD menu v kameře Hikvision ze série D1T
Navigace přes OSD menu se provádí pomocí tlačítek PTZ, nahoru / dolů a doleva / doprava. Tlačítko IRIS + se používá na potvrzení změny.
Možný rozsah funkcí / nastavení (může záviset na modelu):
  • Provozní režim,
  • Nastavení expozice (pomalá závěrka, AGC, sense-up, jas, D-WDR, Potlačení mlhy),
  • BLC,
  • Vyvážení bílé,
  • redukce šumu,
  • Privátní masky.

Hikvision Disk Calculator - výpočet doby uchovávání dat.

Hikvision Disk Calculator v.3.0.0.2 umožňuje odhad retenčního času video dat pro danou kapacitu HDD (je) nainstalovaného v NVR. Naopak uživatel může vypočítat požadovanou kapacitu HDD pro plánovanou dobu uchovávání dat.
Aplikace je jednoduchá a intuitivní. Pole "Číslo kanálu" musí být vyplněny počtem kamer připojených do NVR . Volba pro "Typ zařízení" by měla být "IPC" (IP kamery). Pole "Resolution" je navrženo tak, aby bylo vybráno skutečné rozlišení obrazu, v rozsahu 2-12 MP). Parametr "Frame Rate" může být zvolen v rozsahu 1/16 - 50 snímků za sekundu. Pole "Kódování" se používá pro výběr komprese používané kamerou a NVR (H.264, H.264 + nebo H.265).

V závislosti na zvolených parametrech, program doporučí optimální přenosovou rychlost. V případě, že kamery pracují s různými nastaveními kódování, musí být přidány samostatně s jednotlivými parametry. Po přidání kamer, potřebné parametry jsou kapacity plánovaného disku (ů) ( "Disk Space") a nahrávacího času za den (nepřetržitý záznam period). Kalkulačka spočítá dobu uchovávání údajů. Níže jsou výpočty stejných kamer, ale různé kompresní metody.
Výpočet uchovávání údajů času pro kompresi H.264
Výpočet uchovávání údajů času pro kompresi H.264 +
Typicky způsob H.264 + komprese od HIKVISION může být dvakrát účinnější než H.264, při zachování stejné kvality obrazu. To bylo bráno v úvahu při aplikaci - doporučená přenosová rychlost je poloviční ve srovnání s H.264 a stejnou diskovou kapacitou umožňuje zdvojnásobení doby uchovávání údajů. S 8 kamerami v systému, 4 TB diskovým prostorem a 24/24 záznamem budou časové periody 11 a 22 dní.


Multiswitch SMATV systém pro dva satelity v bytovém domě.

Nejflexibilnější multipřepínačem instalace ve vícepodlažních budovách jsou založeny na 9-kabelových systémech. 9-kabelová sběrnice je rozdělena do podsítí pro byty v každém schodišti a pak na každém patře vhodným odbočovací poskytujícím signály do "podlažního" multipřepínače. Tímto způsobem může být síť ve tvaru dle aktuálních požadavků. V případě rostoucího počtu odběratelů / zásuvek stačí použít multipřepínače s větším počtem výstupů.
Nová řada 9-vstupové multipřepínačů TERRA MV-9XXL byl navržen jako "podlažní" multipřepínače pro takové 9-kabelové systémy. Výrazným rysem multiswitchů je seskupení výstupů s různou úrovní výstupu, což umožňuje montážním firmám vyrovnat úrovně signálu v zásuvkách umístěných v různých vzdálenostech od multipřepínače. Kromě toho vestavěná kompenzace zvýšené ztráty signálů na vyšších frekvencích v distribučních kabelech umožňuje budování rozsáhlých SMATV systémů s účastnickými linkami až 80 metrů.
Příklad SMATV systému ve vícegenerační budově (4 schodiště, 3 podlaží). Systém distribuuje programy z pozemních vysílačů a dvou satelitních pozic. Je založen na sběrnicové topologii s rozbočovačem SDQ-908 R70529 , SD-920 R70526 odbočovací a multipřepínači TERRA MV-908L R70858 . Všechny aktivní komponenty systému jsou napájeny ze širokopásmového zesilovače SA-91l R70901 .
Sběrnicová topologie nabízí řadu výhod oproti kaskádovým řešením. Nejdůležitější z nich je minimalizace vlivu poruchy v jednom segmentu sítě na zbytek systému. V řešení navrženém firmou TERRA selhání multipřepínače způsobuje ztrátu signálu pouze v zásuvkách připojených k multipřepínačů, zbytek sítě je nedotčený.

PoE zjednodušuje distribuci energie v IP sítích.

Napájení IP zařízení se stává častou úkolem pro instalatéry IP sítí, včetně IP kamerových systémů. S využitím technologie PoE (Power over Ethernet) mohou být instalační práce jednodušší. Nejlepším PoE řešením se jeví integrace spínacích a napájecích funkcí, tj použití přepínačů s funkcí PoE.

Níže je přepínač ULTIPOWE0098af N29982 použit ve video monitorovacím IP systému. Signály z IP kamer jsou přenášeny do switchi připojeného k NVR (který zaznamenává údaje o dohledu a používá se pro živé monitorování a prohlížení archivu). Díky funkci PoE přepínače každá kamera je připojena pomocí jednoho kabelu (Poer + data), což zjednodušuje instalaci systému.

Pořadí vláken v optických kabelech.

Při ukončení konce optického kabelu s více vlákny by měl instalatér věnovat pozornost odpovídajícímu pořadí vláken spojovaných v rozvaděči nebo instalační krabici. Existuje několik standardů zabývajících se tímto problémem, a ačkoli neexistují obecné předpisy, důslednost v této oblasti umožňuje instalatérům předejít problémům v případě údržby sítě nebo expanze.
Při instalace optické kabeláže je potřeba implementovat jeden z evropských standardů nebo vhodné řešení používané výrobci kabelů nebo velkých telekomunikačních operátorů. Níže uvedená tabulka ukazuje nejběžnější standardy pro uspořádání vláken v optických rozvodech.
Je třeba připomenout, že přijetí určitého standardu šetří čas a peníze v případě rozšíření optické sítě. Při připojení dalších linek instalatér nemusí empiricky ověřit pořadí vláken ve stávajících rozvodech, což odstraňuje problémy s vadnými připojeními (zvláště pokud jsou spoje umístěny v uzavřených patch panelech bez možnosti sledování poradí vláken).

Nové produkty

Anténní napájecí zdroj 12V 100mA - koncovka IEC/F
Napájecí zdroj 2WZS (12V / 100mA, pro anténní zesilovače, Ff + IEC) D0013 je navržen tak, aby napájel předzesilovače / zesilovače v malých pozemních anténních systémech (vyžadující 12 VDC, s aktuální spotřebou do 100 mA) .LED indikátor ukazuje přítomnost výstupního napětí . Přiložený napájecí zdroj umístěný uvnitř pouzdra IEC umožňuje přenos napájení do předzesilovače / zesilovače umístěného v anténním poli, prostřednictvím stejného koaxiálního kabelu, který poskytuje RF signály do přijímače.
IP kamera: Sunell SN-IPC54 / 14EDN (2MP, 0.05 lx, C / CS, Audio, PoE)
IP kamera Sunell SN-IPC54 / 14EDN K1617 je vybavena CMOS obrazovým snímačem SONY Exmor 1 / 2,9 "s rozlišením 1920x1080 pixelů (2 MP). Kamera byla navržena pro vnitřní provoz v profesionálních IP CCTV systémech založených na NVR. Kamera nabízí dva datové toky (hlavní stream a sub-stream) a může používat metodu komprese H.264 nebo MJPEG. audio vstup umožňuje připojení mikrofonu a audio výstup je možné připojit k aktivnímu reproduktoru (se zesilovačem). Takové řešení umožňuje obousměrnou hlasovou komunikaci, audio sledování lokality, audio záznamu.
Terra MR-912L - Multiswitch 9/12
9/12 Multiswitch Terra MR-912L R70812 has built-in amplifiers for terrestrial and satellite TV. The adjustment of the SAT IF and DVB-T (47-790 MHz) gain is made with dedicated switches. In comparison with potentiometers, this solution increases stability of the adjustments. Additionally, the MR-912L R70812 multiswitch has been equipped with passive terrestrial path that should be applied in systems with return channel (the passive and active paths cannot be used simultaneously).

Novinky


Vyplatí se přečíst

Výkonné bezdrátové sítě. Při vytváření páteře bezdrátové sítě je na začátku třeba odhadnout maximálně přenosy dat do uzlů. To umožňuje správný výběr zařízení a topologie sítě.
Před instalací zařízení je třeba navrhnout síť, s přihlédnutím na ... >>> více
Příklad bezdrátové sítě založené na point-to-point spojení
Nejinovativnější produkt na veletrhu Elektrotechnika / elektřina 2016