DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

No. 9/2016 (Feb. 29, 2016)

Na Měsíc bez rakety.

Už jste někdy snili o odchodu na Měsíci, bez překonání vzdálenosti minimálně 356 tisíc kilometrů a bez speciálního skafandru? Moonshine Crea, americký sturtup plánuje obrátit takovou fantazii v realitu. Jejich boty zvané "20:16 Moonwalker" se vzhledem podobají tradičním mokasínám. Nicméně, podrážky, oproti tradiční pěny a gumy, používají výkonné magnety. Vnější vrstva boty je vyrobena ze syntetické tkaniny, zatímco vnitřní vrstva je potažená DuPont Tyvek - syntetický polyethylen použitý NASA na vytvoření modulů prostoru stanice.

Tyto "antigravitační" boty využívají N45 neodymové magnety, které patří mezi nejsilnější magnety. Bez externího napájecího zdroje magnety vytvářejí velmi silné magnetické pole, které lze použít jako silové pole. Jsou vyrobeny ze směsi neodymu, železa, boru a plastů, které zlepšují jejich mechanickou pevnost.
13 magnetů v horní vrstvě podrážky spolupracují s identickými magnety umístěnými tváří v tvář ve spodní vrstvě podrážky. Odpudivá síla se vytváří mezi stejnými póly magnetů v horní a spodní vrstvě. Každý z magnetů o průměru 2,5 - 5 cm je dost silný, aby zvládl hmotnost alespoň 12 kg.

Podle původců, kdokoliv má tyto boty a váží méně než 180 kg, bude mít téměř totožnou zkušenost jako astronauti kráčející po Měsíci.

Vizualizace CCTV pokrytí E-mapou.

V případě rozsáhlých systémů video pozorování by měl provozovatel znát přesně rozložení kamerových bodů. Je to nezbytné pro rychlou identifikaci sledovaných oblastí v případě nouze. Klientský software IVMS-4200 dodáván s NVR Hikvision umožňuje uživateli importovat rozvržení budov a map jako JPEG / BMP soubory. Tyto plány budou zázemím pro umístění symbolů kamer v souladu s jejich skutečným umístěním.
E-map okno v systému CCTV založeném na Hikvision DVR / NVR
Každý bod kamery může být v korelaci s konkrétní alarmové události, jako je například detekce pohybu. Když je spuštěn poplach, symbol sirény vedle ikonoy kamery informuje obsluhu o události. Poklepáním na symbol kamery umožňuje obsluze rychle zaměřit se na oblast a zhodnotit situaci. S velkým počtem kamer, E-mapa umožňuje operátorovi zjistit, zda alarmy pocházejí ze sousedních kamer a umožňují sledovat vetřelce nebo sledovat další nouzové situace.

Inteligentní detekce narušení.

Kamery Hikvision , kromě základních funkcí (Basic Event), jako je pohyb a detekce manipulace má "inteligentní" funkce (Inteligentní události), překračování linie a EZS. Pro aktivaci funkce Smart Event by se měl uživatel přihlásit ke kameře a zadat Configuration-> Advanced Configuration-> Smart Events podmenu a nakonfigurovat požadovanou možnost, nastavit časový rozvrh a potvrdit nastavení kliknutím na tlačítko Uložit (na snímku není viditelné).
V případě použití funkce Detekce narušení pro vymezenou oblast, možnosti konfigurace zahrnují:
 • Práh: 0 ... 10 s (perioda narušení),
 • Citlivost: 0 ... 100,
 • Procento: 1 ... 100 (procento velikosti narušené plochy).
Událost Alarm může vyvolat následující akce:
 • Oznámení monitorovacího centra (běží na softwaru např. IVMS 4200)
 • Odesílání e-mailů) se screenshoty
 • Posílání snímků na FTP server
 • Aktivace záznamu videa (z jednoho nebo více kanálů)
 • Aktivace alarmu kamery (pokud existuje)
Konfigurace funkce detekce narušení v kameře Hikvision DS-2CD2042WD-I K1777
V případě narušení chráněného prostoru dokáže kamera aktivovat nahrávání (iv jiných kanálech), posílat e-maily se svreenshotmi na nastavenou e-mailovou adresu, aktivujte výstup alarmu. V případě jiných Hikvision kamer, počet, druh, a propracovanost inteligentních prvků závisí na hardwarové platformě kamery.

Distribuce TV programů pomocí kroucené dvojlinky.

IPTV TERRA koncová stanice konvertuje DVB-T a satelitní kanály do IP streamů distribuovány prostřednictvím sítě Ethernet. Díky distribuční televizní technologii založené na IP, kabeláž v budově může být omezena pouze na jeden (data + IPTV) nebo dva (oddělené pro data a pro IPTV) UTP / FTP kabely. Kromě nízkých nákladů na takovou kabeláž uživatelé získají přístup k dalším interaktivním prvkům a programy lze přizpůsobit jejich specifickým požadavkům.
Tento systém se doporučuje především u hotelů a B & B. Může být použit vždy, když je zapotřebí kombinace bohaté programové nabídky s dobrou kvalitou signálu v místech, kde jsou televizní signály, které mají být distribuovány po kroucené dvoulince nebo optickými vlákny.
Parabola 120cm INVERTO IDLB-STCF - bíláParabola 120cm INVERTO IDLB-STCF - bíláLNB konvertor QUATRO INVERTO 0.4dBLNB konvertor QUATRO INVERTO 0.4dBTV Anténa Dipol 44/21-60 Tri DigitIPTV Streamer: TERRA sti-410C (DVB-T / T2 / C-IP, CI slot)IPTV Streamer: TERRA sdi-410C (DVB-S / S2-IP, CI slot)Napájení TERRA UP413 (12V / 4.5A, pro moduly Terra)Smart Switch TP-LINK TL-SL2452 (48xFE, 2xGE, 2x SFP)Smart Switch TP-LINK TL-SL2452 (48xFE, 2xGE, 2x SFP)IPTV přijímač IF-402HD
Konfigurace koncové stanice Terra pro příjem kanálů z 2 satelitů a DVB-T vysílání. IPTV systém dokáže distribuovat free-to-air a placenou satelitní TV a DVB-T programi, a to jak v SD i HD kvalitě.
Realizace koncové stanice pro hotel, jak je znázorněno na obrázku výše, je dobrým příkladem pro ilustraci principů, jak vybrat vhodné prvky pro tento druh aplikací.
 • IPTV Streamer TERRA sti-410C (DVB-T / T2 / C-IP, CI slot) R81604 umožňuje výběr pozemního (DVB-T / T2) nebo kabelového TV (DVB-C) multiplexui a jeho distribuci prostřednictvím sítě Ethernet (LAN) na bázi kroucené dvojlinky.
 • IPTV Streamer TERRA sdi-410C (DVB-S / S2-IP, CI slot) R81608 umožňuje výběr satelitních kanálů a jejich distribuci v síti Ethernet (LAN) na bázi kroucené dvojlinky.
 • IPTV Přijímač TERRA IF-402HD R81612 se používá pro příjem / dekódování televizních signálů distribuovaných v širokopásmových IP sítích založených na IP protokolu a kódovaných v MPEG-2 nebo MPEG-4 AVC / H.264, a to jak v SD tak i HD rozlišení . Jedinečnou vlastností systému TERRA IPTV je skutečnost, že koncové jednotky - R81612 IPTV přijímače - nevyžadují žádnou konfiguraci, která může mít velký význam v případě větších sítí. Tím se automaticky detekují změny v lokální síti nebo v programové nabídce.
 • Smart Switch TP-LINK TL-SL2452 N29965 má 48 RJ45 10 / 100Mbps porty, 2 RJ45 GbE porty a 2 SFP sloty. Funkce IGMP snooping umožňuje inteligentní přeposílání multicast streamovaniea pouze na konkrétních předplatitelů.

Přenos obrazu a zvuku do několika přijímačů přes LAN.

Konverter Signal-HD HDMI na IP umožňuje uživateli připojit vzdálený (až 100 m) zdroj HD obsahu na HD televizi / monitor pomocí jednoho kabelu CAT5e / 6. Sada obsahuje vysílač a přijímač, stejně jako dálkové ovládání pro Blu-ray / DVD přehrávač, set-top box a pod (příkazy jsou přenášeny po stejném kabelu). Uživatel si může koupit další H3607 přijímače a připojit odpovídající počet televizorů / monitorů. IP signál přicházející z vysílače může být aplikován do ethernetového přepínače, aby došlo k rozdělení mezi několik přijímačů. Bitová rychlost komprimovaného signálu na výstupu vysílače je přibližně 30 Mbps.
Konvertor signálu HDMI na IP + prodloužení ovladačeKonvertor signálu HDMI na IP + prodloužení ovladačeHDMI na IP konvertor Signal HD (přídavný přijímač s RC nástavcem)HDMI na IP konvertor Signal HD (přídavný přijímač s RC nástavcem)Switch TP-Link TL-SF1005D 5 portů
Aplikace převodníku H3606 HDMI na IP a dalších H3607 přijímačů
k vytvoření point-to-multipoint distribuční soustavě

Typy svářeček vláken - Kterou si vybrat?

Před zakoupením svářečky by měl zákazník nutně určit úkoly, které mají být provedeny. Týká se to mimo jiné průměrného počtu spojovacích operací na měsíční nebo roční bázi, počet svárů provedených během jedné instalace a nakonec druh sítí (stavební, metropolitní, vnitřní sítě LAN, kamerové systémy apod.)
V závislosti na odpovědích na tyto otázky si může zákazník vybrat z mnoha modelů svářecích strojů nabízených na trhu, s různými doplňkovými funkcemi. Nicméně, základní kritérium by mělo být způsob zarovnání konce vlákna před svařovacím procesem. Pokud to vezmeme v úvahu, existují 3 skupiny:
 • Svářečky založené na vyrovnání vláken - to je nejekonomičtější varianta; svářečka nastaví vzájemnou polohu opláštění (standardní průměr je 125 um), aby se minimalizoval rozdíl. Teoreticky, takový způsob výsledků určování polohy do sváru, který má o něco větší útlum ve srovnání s jinými řešeními, a to zejména v případě vláken nízké kvality, kde je jádro není zarovnané vzhledem k opláštění. V praxi jsou však vlákna prodávány ve vysoké kvalitě a ve většině případů se parametry spojů provedených pomocí této metody neliší od výsledků dosažených při použití jiných metod.
 • Svářečky se zarovnáním geometrické polohy - tuto metodu používá většina nejlevnějších svářeček a mnoho výrobců a prodejců je chybně popisují jako zařízení se zarovnáním (aktuální) základní polohy; geometrické jádro se získá optickými prostředky (viditelné světlo). Intenzita světla ve vlákně se snižuje jako funkce hloubky as danou citlivostí a jednoduchou analýzou obrazu je možné určit přibližné polohy jader vláken. Tato metoda byla optimalizována pro dobrou kvalitu vláken, kde se geometrická poloha jádra rovná jeho skutečné pozici. Pokud je jádro vloženo excentricky, parametry spoje mohou být horší, než v případě vyrovnání vláken podle opláštění.
 • Svářečky se zarovnáním (reálných) poloh jádra - to je nejprofesionálnější a zároveň nejdražší řešení. Zařízení používající tuto metodu dokážou automaticky rozpoznat typ svařovaných vláken a uspořádat je v souladu s jejich skutečnými jádry. Tyto svary se vyznačují nejlepšími výkonovými parametry. Svařovací zařízení využívající tento způsob jsou několikanásobně dražší než zařízení založené na předchozích řešeních.
Optická svářečka Easy Splicer (s příslušenstvím)
EasySplicer L5810 je založena na vyrovnání vláken pláště s použitím V-drážek
Svářečky založené na vyrovnání pláště mohou být úspěšně použity v FTTH systémech, ve kterém, v souladu se standardy, útlum libovolné trasy v budově nesmí být vyšší než 1,2 dB, stejně jako v jakékoli síti z optických vláken, kde mají linky mezi aktivními zařízeními až několik spojů. Takovým příkladem jsou LAN sítě, CCTV, nebo point-to-point až do několik kilometrů.
V případě stovek nebo tisíců spojů za měsíc je vhodné investovat do nejdražších zařízení s přizpůsobením reálných pozici jader, automatických operací, schopné provádět velký počet spojovacích cyklů na jedno nabití akumulátoru atd.

Nové produkty

Držák kamery TB-103 kovový
Držák kamery DS-1273ZJ-135 (pro kamery Hikvision) M5132 je navržen pro HIKVISION kamery řady DS-2CD27xx . Velký vnitřní prostor se obvykle používá pro umístění kabelů. Držák je vyroben z hliníku. Rozměry: 136 x 184 x 230 mm ..
LCD stropní držák Signal PLB-CE322 (23''.. 42'')
Držák na strop: PLB-CE946-02L E93524 byl určen pro montáž moderních plochých LCD nebo plazmových monitorů / televizorů (s úhlopříčkou od 37 "do 70") na strop. Jeho nosnost je 50 kg. Držák umožňuje horizontální otáčení (360 stupňů) a nastavení sklonu v rozsahu 0 ° -25 °.

Stabilizovaný napájecí zdroj ZK-35 (11.4-13.3VDC, 4x0.75A)
Stabilizovaný napájecí zdroj ZK-35 M18293 je 4-výstupovou napájecí zdroj navržený pro napájení CCTV zařízení a průmyslových řídicích a automatizačních systémů, které vyžadují stabilizované stejnosměrné napětí v rozsahu 11,4 - 13,3 V, s celkovou spotřebou proudu až 2,5 A . Po výměně pojistek ve dvou výkonech od 0,63 A do 1 A dokáže napájet např. dvě kamery s proudovým odběrem až do 1A / každá.

Vyplatí se přečíst

Použití termovizní kamery pro měření teploty.Termovizní kamery jsou často používány pro měření vzdálených teplot různých objektů, s oznámeními o překročení libovolného prahu. Problém kalibrace takových měření teploty není jednoduchý a závisí na mnoha faktorech. Nicméně měření nemusí být velmi přesné, kalibrace může být snížena na dva přednastavení kamery, emise povrchu zkoumaného tělesa a teplota prostředí ... >>> více
Momentka z termokamery, s člověkem v scéně
Optická svářečka Easy Splicer (s příslušenstvím)
Solidní , rychlé a levné