DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 11/2016 (14.03.2016)

Nový způsob platby se společností Google.

Google testuje nový platební systém s názvem Hands Free. V souladu se svým názvem je systém zcela bezkontaktní to znamená, že není ani nutná funkce NFC nebo dotýkání čehokoliv, včetně telefonu. Uživatelé by měli instalovat pouze hands free aplikaci na Android nebo iOS telefony a poskytnout údaje své kreditní nebo debetní karty do aplikace během instalace. Uživatelé musí také přidat své fotografie na hands-free profily. Chcete-li provést platbu v obchodě, který je zapojen do pilotního programu, uživatel musí informovat pokladníka o záměru platit hands-free a měl by poskytnout některé identifikační údaje (například iniciály). Pokladna se připojuje bezdrátově s telefonem uživatele a terminál zobrazí fotografii na potvrzení totožnosti osoby plátce. Ve vybraných obchodech existují pokusy s automatickou vizuální identifikací na bázi kamery v obchodě. Po řádném ověření je dokončena transakce navíc potvrzeno prostřednictvím SMS.
Hands free aplikace umožňuje uživateli platit skutečně hands-free,
a to i bez dotyku telefonu. Pro detekci telefonu
využívá Bluetooth nízké spotřeby energie, WiFi, lokalizační služby atd.
Platby s využitím chytrých telefonů a nositelná elektronika jsou pohodlné i pro uživatele. Jsou prováděny a provozovány bankami, mobilními operátory, hardwarem a vývojáři softwaru. Naše virtuální peníze se stávají ještě více virtuální, zastoupeny virtuálními kreditními a debetními kartami. V současné době jsou nejpopulárnější bezkontaktní platby, jako je Android Pay, založené na technologii NFC. Google udělá krok vpřed tím, že nabídne pohodlnější platební systém. Společnost v současné době testuje omezený veřejný pilotní systém v množství prodejen v South Bay, USA. Podobně jako Android Pay, bude pravděpodobně k dispozici ve Spojených státech a možná i v dalších zemích.

Provozní a poloviční úhly IR zářičů.

Poloviční úhel je úhel, ve kterém intenzita záření paprsku neklesne 3 dB pod maximální hodnotu. Čím menší je poloviční úhel, tím vyšší je koncentrace paprsku. Provozní úhel je větší, v případě zářičů Redbeam vybavených objektivy je asi dvakrát tak široký jako poloviční úhel.
Základní specifikace pro Redbeam zářiče:
Model IR20 IR40 IR100 IRN40 IRN60
Code M1635 M1640 M1647 M1649 M1653
Wavelength [nm] 850 850 850 940 940
Operating angle [o] 100 60 30 45 30
Half-power angle [o] 50 30 15 22 15
Range [m] 20 30 90 40 60
Power [mW] 2400 1800 3600 2400 3000

Poplašné systémy - instalace PIR senzorů.

Detektory pohybu jsou klíčovými prvky zabezpečovacích systémů. Účinnost systému a jeho odolnost vůči falešným poplachům silně závisí na rozmístění senzorů. Existují dva populární druhy detektorů pohybu: pasivní infračervené detektory (PIR) a duální infračervené senzory (PIR + MW).
The principle of operation of passive infrared motion detectors (PIR) is the detection of changes in thermal radiation of external objects in the far-infrared range. Dual detectors (PIR + MW) combine the advantages of infrared and microwave sensors. By using two different detection elements, they are more resistant to false alarms. The electronics of the detectors analyzes both signals and triggers an alarm only in the case of simultaneous detection of an intruder. To improve the reliability of an alarm system, the installer should mount the sensors according to the following rules:
  • dodržet minimální a maximální výši montážní, standardně 2.2 - 2.7 m (viz pokyny dodané výrobcem zařízení)
  • vyhnout se místům nacházejícím v blízkosti topných těles, radiátorů, komínových potrubí atd
  • Každý detektor by měl být instalován mimo dosah pohybujících se objektů, jako jsou ventilátory a se zajištěním volného zorného pole (neblokovaný záclonami, nábytkem atd.)
  • nesměřovat detektory na zdroje jasného světla, větrání nebo klimatizaci otvory
  • vzhledem k charakteristikám detektorů je zajištěna maximální účinnost, když se narušitel pohybuje kolmo k nim, takže uspořádání by měl brát v úvahu možné trasy potenciálních narušitelů
Schémata pokrytí a montážní doporučení
snímače pohybu G3240 BOSCH ISC-BPR2-W12

Hotelový TV systém ve standardu DVB-T OFDM.

Nejjednodušší hotelový televizní systém distribuuje pouze free-to-air pozemní televizní kanály dostupné v této oblasti, ale mnozí majitelé hotelů přidávají satelitní kanály. V případě použití koncové stanice náklady na řešení se satelitními stanicemi závisí především na počtu satelitních pozic a různých transpondérů. Počet zásuvek v hotelu neovlivňuje náklady až tak výrazně - náklady na dodatečné zesilovače jsou poměrně malou částí investic do celého systému.
Digitální koncová stanice TERRA byla navržena pro příjem a distribuci DVB-T a satelitních DVB-S / S2 televizních kanálů ve městě, motelech, penzionech a jiných zařízeních. Díky rozdělení všech kanálů v podobě DVB-T COFDM multiplexů přes koaxiální kabely mohou být přijímány každou moderní TV (s integrovaným DVB-T přijímačem), připojený k výstupu antény v objektu.
Parabola 120cm INVERTO IDLB-STCF - bíláParabola 120cm INVERTO IDLB-STCF - bíláLNB konvertor QUATRO INVERTO 0.4dBLNB konvertor QUATRO INVERTO 0.4dBTV Anténa Dipol 44/21-60 Tri Digit4-kanálový zesilovač Terra at440 (UHF, DVB-T, AGC)TERRA TDX410C - transmodulátor DVB-S/S2 (8PSK, QPSK) - DVB-T (COFDM)Napájení TERRA UP413 (12V / 4.5A, pro moduly Terra)4-way TV / FM Splitter - Signal R-48-směrný TV odbočovač O-8 (5-1000MHz) signál8-směrný TV odbočovač O-8 (5-1000MHz) signál8-směrný TV odbočovač O-8 (5-1000MHz) signál8-směrný TV odbočovač O-8 (5-1000MHz) signálÚčastnická zásuvka TV/R koncová GAR-BG-DK Satel
Schéma hotelové TV instalace
Realizace koncové stanice pro hotel, jak je znázorněno na obrázku výše, je dobrým příkladem pro ilustraci principů, jak vybrat vhodné prvky pro tento druh aplikací.
  • at440 R82511 - je čtyřkanálový vysoce selektivní laditelný RF zesilovač schopen filtrování, zesílení a vyrovnání čtyř digitálních multiplexů (DVB-T) vysílaných v UHF pásmu. Výstupní signály pak mohou být distribuovány ve velkých MATV systémech - ve vícegeneračních budovách, hotelích, veřejných budovách, atd.
  • Transmodulátor TDX410C R81617 se používá pro příjem DVB-S / S2 (8PSK / QPSK) signálů, výběr požadovaných kanálů z transpondéru a jejich přenos ve formátu COFDM ve zvoleném kanálu v kmitočtovém rozsahu VHF / UHF. Vestavěné CI rozhraní pro podmíněný přístup modulů umožňuje Transmodulator provoz s různými službami. V multiplexní režimu jeden panel obdrží celý multiplex (až do 10 kanálů) a převádí je na DVB-T multiplex s až 5 službami (max 31 PID) s maximální propustností 31.66 Mbps.
  • Napájecí zdroj UP413 R82533 12 VDC je určen pro TERRA zesilovače, přijímače, analogové a digitální TV modulátory, IPTV streamovací.
  • Rozbočovače a odbočovače umožňují rozdělení RF signálu do podsítí (např. Pro skupiny místností na každém patře) a redistribuci do jednotlivých zásuvek.

Why LTE antennas should be broadband?

LTE technology is flexible both in terms of the frequency range and bandwidth of the transmission channel. LTE networks can operate in frequency bands from 800 MHz (non-urbanized areas - longer range) to 2.6 GHz (metropolitan areas - higher capacity).
LTE-Advanced umožní spojení dvou pásem v různých frekvenčních pásmech, například 1800 MHz a 2600 MHz (LTE FDD - Frequency Division Duplex). Taková řešení umožňují přenosy až 300 Mbps. Takže důležitou věcí je vybrat LTE antény, které dokáží pracovat v různých frekvenčních pásmech, i když některé z nich jsou v současnosti nepoužívané.


TRANS-DATA KPZ LTE A741022 je venkovní směrová panelová anténa MIMO pro použití s LTE / GSM / 3G modemy. Působí ve všech pásmech, které jsou nebo mohou být použity v LTE sítích, tj. 806-960 MHz a 1710-2700 MHz. Uživatel antény nebude v budoucnu překvapen pokroky v technologii LTE.
LTE/GSM/3G anténa TRANS-DATA KPZ LTE 6/8 MIMO
TRANS-DATA LTE KPZ 6/8 MIMO anténa A741022

Pasivní optické sítě (PON) - montáž rozvodných rámů a krabic.

Chcete-li distribuovat FTTH služby v celém bytovém domě, je nutné, aby byl veden optický kabel ke každému účastníkovi. Nejběžnější způsob kabeláže bytových budov je založen na rozvodech namontovanýchv sklepích a rozváděčových skříních instalovaných na jednotlivých podlažích v blízkosti stupačky. Nezávislé optické kabely jsou vedeny z rozvaděče do celého podlaží. Pak jsou optická vlákna vyvedeny z distribučních krabic přímo ke koncovým skříňkám v bytech, například ULTIMODE TB-02h L5302 .
Rozvodné skříně jsou často instalovány v uzavřeném prostoru, takže by měly být malé co do velikosti, snadno instalovatelné a udržovány. Tyto požadavky jsou splněny optickým rozvaděčem ULTIMODE L5404 umožňujícím snadnou organizaci až 4 vláken.
Optický rozvaděč ULTIMODE TB-02h
Optický rozvaděč ULTIMODE TB-04B (nástěnný)
Optical Fiber Distribution Frame: ULTIMODE TB-48B (wall-mounted)
Optický ukončovací Box
ULTIMODE TB-02h L5302

Optická distribuční skříňka
ULTIMODE TB-04B L5404
Optický distribuční rám
ULTIMODE TB-48B L5448
Všechna vlákna distribuovány v budově jdou z distribučního rámu obvykle umístěného na nejnižším patře (suterénu). Jedná se o uzel, který spojuje vnitřní síť s vnější infrastrukturou. Příkladem je rám ULTIMODE TB-48B L5448 .
Optický rozvaděč ULTIMODE TB-02hOptický rozvaděč ULTIMODE TB-04B (nástěnný)Optický rozvaděč ULTIMODE TB-04B (nástěnný)Optický rozvaděč ULTIMODE TB-02hOptical Fiber Distribution Frame: ULTIMODE TB-48B (wall-mounted)
FTTHarchitektúra v budově

Nové produkty:

Držák na strop: PLB-CE946-02L (37
Držák na strop: PLB-CE946-02L E93524 byl určen pro montáž moderních plochých LCD nebo plazmových monitorů / televizorů (s úhlopříčkou od 37 "do 70") na strop. Jeho nosnost je 50 kg. Držák umožňuje horizontální otáčení (360 stupňů) a nastavení sklonu v rozsahu 0 až -25 stupňů.

F-konektor F MASTER 11 (kompresní na kabel Triset-11)
F-konektor F MASTER 11 E80362 je vyroben z poniklované mosazi a je speciálně připraven pro kabely Triset-11. Vysoká přesnost zajišťuje vynikající kvalitu a profesionální vzhled. Kompresní metoda instalace je velmi jednoduchá a zaručuje dobré a stabilní připojení na dlouhou dobu. Přesný závit konektoru F Master E80362 eliminuje problémy s přišroubováním konektorů do zdířek, co se může stát s ostatními zdířkami. Dvojité kompresní kroužky konektoru Master E80362 (na kabelu a gumový O-kroužek na straně připojení) plně ochrání kabel a připojení (také vybavení) proti pronikání vody.
INVERTO LNB quad UNICABLE + SINGLE
Unicable QUAD + SINGLE LNB A98241 s výstupem Unicable umožňuje připojení až čtyř Unicable-ready SAT TV přijímačů přes jeden koaxiální kabel přicházející z jedné satelitní paraboly, např. A9648 . Navíc má toto LNB samostatný fullband výstup, který může být připojen ke standardnímu SAT přijímači. LNB eliminuje potřebu použití multipřepínače.

Novinky

4.3.2016 - tréninky a semináře. Jsme na půli cesty zimním-jarního tréninku organizovaného společností DIPOL. Letos je účast velmi vysoká, s téměř 500 montéry účastnících se 14 kurzů. Řada témat, zkoumání nových technologií a praktických cvičení jsou základní rysy těchto seminářů. Kurzy se konají až do začátku dubna. Celkem 23 vzdělávacích kurzů bylo plánovaných v 11 polských městech.

Kurz v Czestochowe, Březen 2016
Seminář o řešeních Hikvision HD-TVI a IP, pověřený touto společností
Kielce, březen 2016

Vyplatí se přečíst

Výkonné bezdrátové sítě. Při vytváření páteře bezdrátové sítě je na začátku třeba odhadnout maximálně přenosy dat do uzlů. To umožňuje správný výběr zařízení a topologie sítě.
Před instalací zařízení je třeba navrhnout síť, s přihlédnutím na ... >>> více
Příklad bezdrátové sítě založené na point-to-point spojení
Průmyslové switche - připravené pro práci v každých podmínkách