DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 12/2016 (21.03.2016)

Samsung VR brýle na horské dráze.

Pokud šoky, šílená jízda a smyčky na horské dráze nejsou dostatečně vzrušující pro některé lidi, mohou se spolehnout na Six Flags, což je společnost, která chce okořenit zkušenosti zavedením 3D virtuální reality jízd. Největší síť zábavních parků na světě oznámila partnerství se společností Samsung s cílem zavést virtuální realitu na horské drahách. Před prohlídkou by si měl dobrodruh nasadit Samsung Gear VR brýle pro pohyb v úplně jiné realitě a stát se pilotem v boji proti cizí invazi nebo svědkem bitvu mezi Supermanem a Lexem Luthorem, inspirované komiksem. Tyto virtuální jízdy budou možné v devíti vlajky lodích zábavních parků v USA a Kanadě. K dispozici bude volba mezi devíti různými zajímavými virtuálními scénáři. Ve funfairs poskytnou zákazníkům Samsung Gear VR headsety s dodatečnou ochranou potřebnou pro použití na ježdění na horské dráze.
Protože jednotlivé vláčky procházejí určitými body trasy v různých okamžicích, brýle každého uživatele ukazují snímky přiměřené současnému místu, což snižuje riziko pohybové nemoci. Chcete-li získat informace o poloze a nastavení obrazu, každý kus zařízení komunikuje přes Bluetooth s "černými skříňkami" instalovanými na horské dráze. Takové jízdy ve virtuální realitě spolu s reálnými fyzickými pocity budou určitě lahůdkou pro fanoušky her a speciálních efektů. V budoucnu chce Six Flags představit virtuální brýle v dalších parcích umístěných po celém světě.

Integrace HD analogového kamerového systému s pokladnami.

Kamerový systém pokrývající pokladny poskytuje dodatečné prostředky pro monitorování POS transakcí. Kombinací video monitoringu s daty POS lze zjistit např. zda daný produkt poskytnutý zákazníkovi je v souladu s tím, který je uveden na účtence. Tento generátor FG-50HD M1725 spojuje bod prodejních terminálů (POS) s kamerovým systémem poskytujícím kontinuální překrytí transakcí umístěn na video výstupu. To umožňuje ukládat kompletní informace o prodejních aktivitách. Přístroj lze použít v CCTV systémech s použitím systému PAL (CVBS), AHD, HD-CVI nebo HD-TVI zařízeními.
RS-232 to RS-485 Converter SNIF-42Generátor obrazu fiskálních transakcí FG-50HD (pro POS video monitorovací systémy, AHD, HD-CVI, HD-TVI, CVBS/PAL)
Monitorování POS terminálu s konvertorem SNIFF-42 M1721 RS-232 na RS-485,
Video vkladač textu M1725 a bezpečnostní kamera
Výše uvedená schéma ukazuje, jak připojit pokladnu na video monitorovací systém. M1721 zařízení SNIFF-42 převádí data z RS-232 na RS-485, standard podporovaný generátorem FG-50HD M1725 . Červený obdélník s číslem 1 symbolizuje volitelný rozšiřující port fiskální tiskárny.

MTP Zlatá medaile Securex 2016 pro systém OptimaGSM.

Ovládací panel OptimaGSM G7005 od Ropam získal MTP zlatou medaili Securex 2016. "MTP Zlatá medaile je jedním z nejznámějších ocenění na polském trhu, což je dáno - po důkladném posouzení odborníků - inovativními výrobky nejvyšší kvality." Ovládací panel OptimaGSM s funkcemi GSM / IP komunikací a domácí automatizací byly uznána pro:
 • Moderní a inovativní řešení,
 • Výjimečnou funkčnost,
 • Vynikající estetické a design,
 • Účinnost a nízké provozní náklady.
MTP Zlatá medaile Securex 2016 pro systém OptimaGSM
Panel OptimaGSM s TCP / IP modulem (Ropa AP-IP) umožňuje uživatelům ovládat systém pomocí vestavěného webového serveru. Řešení je založeno na zabezpečeném spojení SSL a pracuje s libovolným webovým prohlížečem. Navíc k vestavěnému webovému serveru modul AP-IP podporuje aplikace pro mobilní zařízení (Android, iOS, Windows Mobile). Moderní a inovativní systém složený na panely OptimaGSM a moduly AP-IP umožňuje implementaci IoT (Internet of Things) řešení.

DVB-T dekodér-modulátor v anténním systému.

Existují dva hlavní způsoby distribuce HD obsahu na několik televizorů. První z nich je založen na HDMI rozbočovač a HDMI kabelech , av případě, že uvedené vzdálenosti jsou více než 20 metrů i na HDMI extender . Druhé řešení, které se těší stále větší oblibě, využívá DVB-T modulátory .
HDMI-> DVB-T modulátory jsou používány v nákupních centrech, obchodech s elektronikou, kinech, hospodách, restauracích, vlakových a autobusových nádražích, letištích. Výhody tohoto řešení jsou:
 • jednoduché rozložení RF signálu přes typické koaxiální kabely a RF rozbočovače,
 • žádný problém s připojením dalších televizorů do sítě,
 • nižší náklady velkých distribučních systémů ve srovnání s řešeními HDMI,
 • vysoká spolehlivost díky jednoduché kabeláži a konektorem.
TV Anténa Dipol 44/21-60 Tri Digit1-směrný odbočovač: Signal O-1-16dB (5-1000MHz)Odbočovač Signal O-1-14dB (5-1000MHz)1-směrný odbočovač: Signal O-1-12dB (5-1000MHz)DVB-T modulátor Signal-400 (COFDM, HDMI)DVB-T modulátor Signal-400 (COFDM, HDMI)3-Way TV/FM Splitter R-3 Signal1-směrný odbočovač: Signal O-1-16dB (5-1000MHz)1-směrný odbočovač: Signal O-1-16dB (5-1000MHz)Odbočovač Signal O-1-14dB (5-1000MHz)Odbočovač Signal O-1-14dB (5-1000MHz)1-směrný odbočovač: Signal O-1-12dB (5-1000MHz)1-směrný odbočovač: Signal O-1-12dB (5-1000MHz)
Distribuce HD signálů z Blu-ray přehrávače a PC konvertovaných na DVB-T multiplexy modulátorem Signal-400 R86700 spolu s DVB-T vysíláním přijatými anténou A2670

Jednoduchý systém domácí automatizace pro každého.

Exta Free zařízení umožňují uživatelům vytvářet kompletní domácí automatizované systémy, stejně mohou být použity samostatně pro ovládání jednotlivých zařízení a osvětlení. Poslední uvedené aplikace mohou být snadno implementovány s použitím příslušné sady. Mohou provádět následující funkce:
 • RZB-01 exta Free F5010 (2-kanálové bezdrátové dálkové ovládání RNK-02 F5101 a 1-kanálový přijímač / relé ROP-01 F5211 ) - dálkové zapnutí / vypnutí elektrického obvodu,
 • RZB-02 exta Free F5011 (RNK-02 + RDP-01) - ovládání osvětlení s funkcí stmívání,
 • RZB-03 exta Free F5012 (RNK-02 + SRP-02) - ovládání rolet,
 • RZB-04 exta Free F5013 (RNK-04 + ROP-02) - dálkové zapnutí / vypnutí ze dvou nezávislých elektrických obvodů,
 • RZB-05 exta Free F5014 (ROP-01 + P257 / 2) - dálkové zapnutí / vypnutí elektrického obvodu, s dálkovým ovladačem ve formě klíčenky,
 • RWG-01K exta Free F5019 (RWG-01 + P-257/2) - dálkové ovládání elektrické zásuvky, s dálkovým ovladačem ve formě klíčenky.
Náhled sady exta Free RZB-01 F5010
Aplikace exta Free RZB-01 F5010 sady pro ovládání osvětlení
(Není potřeba pevných spojů mezi spínačem a lampami)
Ve výše uvedeném příkladu je přijímač / relé TOP-01 F5211 řízený 2-kanálovým RNK-02 F5101 bezdrátovým spínačem (zapnutí / vypnutí světla). Tímto způsobem může uživatel ovládat dodatečný zdroj světla připojen prostřednictvím ROP-01 na druhé straně místnosti, bez jakéhokoliv pevného spojení mezi spínačem a lampami.

Jaký je rozdíl mezi APC a UPC konektory?

Nejoblíbenější konektory v systémech s optickými vlákny jsou:
 • SC (Standard Connector) používané v aktivních zařízeních, jako jsou média a video konvertory, které zajišťují rychlé a jednoduché připojení,
 • FC (Ferrule Connector) se šroubovacím tělem pro bezpečné připojení k zařízení nebo adaptéru,
 • LC (Little Connector) používané v SFP modulech vzhledem k malým rozměrům.
Fenomén reflexe u konektorů UPC (modrý) a APC (zelený)
Každý z konektorů má dvě verze, UPC a APC. UPC znamená Ultra fyzický kontakt, APC je zkratka pro úhlový fyzický kontakt. Rozdíl spočívá v leštění čelní plochy vláken. Čelní plocha v konektoru UPC je plochá, v APC je leštěná pod úhlem 8 stupňů. Koncové plochy vlákna leštěné pod úhlem zabrání odrazu světla od rozhraní mezi nimi, což zajišťuje velmi nízký zpětný odraz. konektory leštěné pod úhlem by měly být spojovány pouze s konektory také leštěnými pod úhlem.

Nové produkty

Keystone BNC (f) / BNC (f) Modul
Keystone BNC (f) / BNC (f) Modul J2313 s adaptérem BNC zdířka na BNC zdířku pro propojení dvou kabelů zakončených BNC konektory. Tyto moduly mohou být přímo umístěny v patch panelech a zásuvkách vyhovujících standardu Keystone.

Optický uzel TERRA OD-006 (FTTH přijímač) R81762 je součástí TV anténních systémů zahrnujících technologii optických vláken. Zařízení převádí DVB-T a FM / DAB signály poskytované prostřednictvím optického spoje do RF signálů, které jsou lokálně distribuovány do koncových zásuvek. Optická technologie se vyznačuje nízkým útlumem, malou interferencí a co je nejdůležitější, že umožňuje přenos signálů na dlouhé vzdálenosti.
Spínací napájecí zdroj (12V / 250mA JACK 3.5 (+))
Spínací napájecí zdroj (12V / 250mA JACK 3.5 (+)) D0014 i ve spojení s C0397 RF / DC separátorem (dodávání napájení) poskytuje 12 V DC napájecí napětí pro anténní předzesilovač / zesilovač prostřednictvím stejného koaxiálního kabelu, který přenáší vysokofrekvenční signály z antény. Ve srovnání se standardním D0012 zdrojem je proudová kapacita modelu D0014 mnohem vyšší (250 mA namísto 100 mA).

Novinky

4.3.2016 - školení a semináře. Jsme na půli cesty zimním-jarního tréninku organizovaného společností DIPOL. Letos je účast velmi vysoká, s téměř 500 montéry účastnících se 14 kurzů. Řada témat, zkoumání nových technologií a praktických cvičení jsou základní rysy těchto seminářů. Kurzy se konají až do začátku dubna. Celkem 23 vzdělávacích kurzů bylo plánovaných v 11 polských městech.
Kurz v Czestochowe, Březen 2016
Seminář o řešeních Hikvision HD-TVI a IP, pověřený touto společností
Kielce, březen 2016

Vyplatí se přečíst

Vzdálený monitoring CCTV kamer prostřednictvím bezdrátového mostu. V situacích, kdy je vzdálenost mezi kamerovým systémem a umístěním monitorovací místnosti nebo jiného místa určeného pro sledování videa z kamer je příliš dlouhé pro kabelové připojení, jediným řešením je sledování kamer přes IP síť. Pokud není síťová infrastruktura vhodná pro tento účel, dobrým nápadem může být instalace bezdrátového mostu. Takový most může být složen ze dvou TP-LINK přístupových bodů TL-WA5210G N2350 ... >>> více
Vzdálený přístup ke zdrojům video pozorování pomocí bezdrátového spojení
inteligentní budova - celý dům na dosah ruky