DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 15/2016 (11.04.2016)

Nastaví Microsoft nový standard komunikace?

Společnost Microsoft představil systém pro zobrazování pohybu, trojrozměrný obraz zobrazující osobu. Hologram se zobrazuje v reálném čase a je věrný reprezentaci osoby, která je v úplně jiném místě. Zobrazená osoba může komunikovat s okolními osobami. Tyto objekty jsou také viditelné pro příjemce přenosu. Kromě toho systém umožňuje obousměrnou komunikaci a nahrávání záznamu. Záznamy mohou být zobrazeny trojrozměrně z jakéhokoliv pohledu av různých velikostech. Způsob komunikace vyvinutý společností Microsoft byl nazýván "holoportation".
--- Na levé straně - rozhovor s hologramem, vpravo - "komunikační místnost" se sadou kamer
(Zdroj: microsoft.com) ---
Digitalizace obrazu je možná díky speciálním 3D kamerám. Počítač zpracovává digitální informace, odděluje obraz partnera od pozadí, udržuje pohyb, komprimuje a přenáší obraz na brýle - Hololenses uživatele. Digitalizovaný model člověka je sloučen s obrázkem viděným přes brýle. Uživatel má dojem, že partner je ve stejné místnosti.
Holoportácia
(Zdroj: youtube.com)

Inženýři z Microsoft Research odhadují, že holoportácia bude přítomna v domácnostech za deset let. Existují pracovní prototypy, vývojové kity budou v prodeji již brzy. Zdá se, že tato technologie může formovat budoucí vývoj komunikačních systémů.

Analogové kamerové - pojmy.

Základní složky analogového monitorovacího systému nedávno prošly podstatnou modernizaci. Jde o výrazný nárůst rozlišení a změny u záznamových systémů. Aby nedošlo k záměně mezi staršími a novějšími pojmy, rozhodli jsme se vyjmenovat ty nejdůležitější:
  • CVBS (Composite Video Baseband Signal) - video standard používaný ve staré analogové TV a kamerových systémech, přenášející video ve standardním rozlišení, typicky v 480i nebo 576i rozlišení.
  • WD1 - nestandardní formát videa, zpětně kompatibilní s CVBS, který se používá v CCTV systémech s monitory s poměrem stran 16: 9 stran.
  • HD-TVI, AHD, HD-CVI - V současné době obecně používán nestandardní analogový HD video formát, není kompatibilní s CVBS.
  • PAL a NTSC - barevný systém kódování, který není přímo vázán na rozlišení obrazu, který je použit v analogové CVBS a HD video formátech.

Architektura IP CCTV systémů založených na Hikvision řešeních.

Společnost Hikvision, lídr v oblasti řešení pro video pozorování, nabízí svým zákazníkům zařízení s různým stupněm sofistikace. Kamerami a NVR jsou nabízeny v ekonomických sériích, dostupné pro většinu potenciálních uživatelů a uspokojování typických potřeb a profesionální série, určené pro zvláštní nebo velmi náročné aplikace. Mezi ty druhé slouží kamery určené pro licenční identifikační značky vozidel, vysoce citlivé kamery schopné pracovat s nočním režimem v barevném režimu ve špatných světelných podmínkách, kamery s hardwarem WDR (Wide Dynamic Range) s dynamickým rozsahem až 140dB určené pro použití v oblasti s velkými rozdíly v osvětlení. Příkladem výběru zařízení Hikvision pro profesionální IP CCTV systém je uveden v níže uvedeném videu.
Příklad IP CCTV architektura založená na Hikvision řešeních
(Zdroj: youtube.com)

Distribuce digitálního pozemního televizního vysílání v bytovém domě.

Pro ​​příjem a distribuci DVB-T vysílání byl bytový dům se čtyřmi schodišti vybaven sadou kanálových zesilovačů TERRA které filtrují a zosilňoujú signály přijímané anténou DIPOL 44 / 21-69 Tri Digit A2670 . Souprava se skládá ze dvou dvojitých kanálových zesilovačů at420 R82510 a širokopásmového zesilovače MA400 R82520 . Tyto moduly jsou umístěny na R82538 kolejničkách a napájené z DR-60-12 R82532 napájecího zdroje. Tato sada, schopná zesílení čtyř DVB-T multiplexů, poskytuje na svém výstupu stabilní (AGC) signály na vysoké úrovni. Navíc mají obyvatelé přístup k FM rozhlasovému vysílání pomocí antény Dipol 1RUZ PM B A0221 a jeho poskytování do RF distribučního systému přes zesilovač MA400 R82520 .

4-way TV / FM Splitter - Signal R-44-směrný TV odbočovač O-4 (5-1000MHz) signálKoncová zásuvka R/TV BM-100 ALCAD pod omítkuAnodiovaná FM Anténa Dipol 1RUZ PM A (všesměrovál H+V)Multiband Amplifier Terra ma400 (FM/VHF/UHF)Kanálový zesilovač TWIN Terra at420 (UHF, analog TV & DVB-T, AGC)TV Anténa Dipol 44/21-60 Tri Digit
Schéma distribučního DVB-T systému v budově se 4 schodišti a 64 byty.
Klikněte pro PDF formát.
Signál do každé zásuvky je poskytován přes pasivní distribuční síť, která začíná 4- silničním TV / FM rozbočovačem Signal R-4 R60104 s jedním výstupem pro každé schodiště. Následující distribuční body jsou založeny i na Signal R-4 R60104 rozbočovače, které dodávají signál do jednotlivých pater. Poslední fáze rozvodné sítě jsou 4-silniční odbočovače R6024 s odstupňovanou ztrátou odbočení výstupv připojené ke koncovým zásuvkám. Průchozí výstupy z odbočovačů jsou zakončeny rezistory R66200 . Kabeláž využívá koaxiální kabel DIPOLNET Tri-Shield RG6 Cu E1220_500 (+++ Třída A ++).

Kterou RACK skříň pro společnost MSP?

Vzhledem k velkému množství výpočetní techniky (přepínače, směrovače, kabelové organizéry, patch panely, telefonní přepínače, UPSes, NAS server), používané ve firmách, jsou zapotřebí velké rackové skříně s hloubkou až 1 metr (z důvodu velikosti serveru). Zařízení instalované v těchto skříních by měli mít dostatečné chlazení.

Serverové rackové skříně SIGNAL mají perforované přední a zadní dveře pro chlazení zařízení umístěné uvnitř od vnějších klimatizačních jednotek. Vzdálenosti mezi dvojicemi lišt umístěných na obou stranách skříně mohou být nastavena v krocích po 1 cm, což zjednodušuje instalaci serverů a podobných zařízení. Modely skříněk jsou uvedeny níže mají čtyři uzamykatelné boční stěny.
Kód Výška Šířka Hloubka
R9120161 24U 600 mm 800 mm
R9120165 42U 1000 mm
R9120166 800 mm
Komponenty rackové skříně

Výhody optických vláken v SMATV systémech.

Použití řešení pomocí optických vláken v SMATV systémech mohou mít technické a ekonomické výhody a stává se stále více populární. Zde jsou hlavní výhody optických vláken v SMATV systémech:
  • Possibility of transmitting TV signals over long distances without regeneration (it may depend on the network topology and devices used). The signals can be transmitted over distances of hundreds of meters or even tens of kilometers. A large size of a building or a housing development is not a problem for easy implementation of the system, in contrast with traditional RF technology. SMATV systems based on copper cables can be difficult for implementation when the distances between active devices exceed 100 meters. The application of additional RF amplifiers means additional costs, both at the implementation and operation stage.
  • Complete immunity to ground loops, surges and spikes – this often overlooked fact may be in many situations the most important one. SMATV systems, due to antennas located on roofs of buildings are particularly vulnerable to surges resulting from lightning. Despite proper grounding of all system components, some of the equipment of traditional SMATV systems can be irreversibly damaged. Notably, overvoltages can destroy not only the SMATV equipment, but in extreme cases also some consumer devices, such as satellite receivers or televisions. In contrast, fiber optic cable is a perfect insulator. This means that all the surges induced in antennas installed on a roof will not cross the optical transmitter - all other components of the system as well as subscribers' devices are fully protected.
  • Complete immunity to electromagnetic interference – fiber-optic cables can be without any risk of interference installed together with copper cabling, including AC power lines.
  • Space-saving in installation shafts – one fiber-optic cable with diameter 2–3 mm transmits the same signals as a typical 9-cable multiswitch bus consisting of coaxial cables with 7 mm diameter.
  • Lower cost of cabling – the cost of installing fiber-optic cable instead of a bus composed of 9 coaxial cables can be several or even ten times lower. It is both the result of a competitive price of the optical cable compared with a good quality coaxial cable and the reduction of the number of the cables to the single one.
Jeden optický kabel přenáší stejné signály jako 9 koaxiálních kabelů.
To je zvláště důležité v případě nedostatku místa v kabelových šachtách.

Nové produkty:

1 Mpix HD-TVI TURBO HD kompaktní kamera Hikvision DS-2CE16C0T-IRP (720p, 2.8 mm, 0.1 lx, IR do 20m) TURBO HD
HD-TVI TURBO HD kamera Hikvision DS-2CE16C0T-IRP M7552 byla navržena pro použití v CCTV systémech založených na HD-TVI DVR. Kamera poskytuje 720p video. S citlivostí 0,1 lx a vestavěnému IR zářičem s dosahem až 20 m kamera poskytuje vysoce kvalitní obraz při slabém osvětlení nebo dokonce za žádného osvětlení (IR).
Úchyt pro montáž na sloup / stožár OR-150 / T (Ø max 280mm)
Úchyt pro montáž na sloup/stožár OR-150/T (Ø max 280mm) M5181 umožňuje montáž kamery na sloup / stožár s průměrem od 70 do 280 mm. Svorka je připevněna k sloupu s ocelovými pásy (1 metr) a je vhodná pro kamery s čtyřmi montážními otvory (velký rozsah nastavení) ..
Generátor obrazu fiskálních transakcí FG-50HD (pro POS video monitorovací systémy, AHD, HD-CVI, HD-TVI, CVBS/PAL)
Overlay Character Generator FG-50HD (for POS video monitoring systems, AHD, HD-CVI, HD-TVI, CVBS/PAL) M1725 links point of sale terminals (POS) with CCTV cameras to produce a continuous overlay of transactions superimposed on the video output. The FG-50HD character generator acts as a looping device, with CCTV video signal input and output. The Cash Register/POS data is overlaid on the video image provided by the video output.

Vyplatí se přečíst

Malý IP CCTV systém založený na Hikvision NVR s vestavěným PoE přepínačem. Následující obrázek představuje příklad IP CCTV systému pro jeden rodinný dům, založený na zařízeních Hikvision. Systém se skládá ze 4-kanálového NVR K22042 s vestavěným PoE spínačem a ze čtyř kamer K1772 s varifokálním objektivem umožňujícím nastavení úhlů v rámci 91 ° -28 ° rozsahu ... >>>více
IP Video monitorovací systém pro malý dům.
Kamery jsou napájeny přímo z přepínače PoE zabudovaného do K22042 NVR.
inteligentní budova - celý dům na dosah ruky