DIPOL Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 16/2016 (18.04.2016)

Nanotechnologie - naděje na zlepšení výkonu baterií.

Vědci dlouho hledali způsoby, jak vytvořit dlouhotrvající a efektivní baterie. Zdá se, že nanotechnologie (obor technologie a věda manipulace záležitost s alespoň jedním rozměrem velikosti od 1 do 100 nanometrů) vytváří příležitost k průlomu na trhu dobíjecí baterie. Zlepšená výkonnost baterie je klíčem k pokračujícímu růstu a úspěchu mnoha moderních technologických řešení spojených s sluneční a větrné energie, jakož i elektrických automobilů. Cílem je akumulovat více energie na hmotnosti nebo objemu, zajistit vyšší účinnost a trvanlivost, zvýšenou bezpečnost a nižší náklady. Využití nanotechnologie může zvýšit velikost a oblast elektrody baterií, které absorbují a vrátit energii. Tyto elektrody jsou houbovité, tak, aby mohly v průběhu nabíjení absorbovat více energie.
Společnost HE3DA se sídlem v Praze vytvořila trojrozměrné elektrody, které úspěšně prošly testy. Doufají, že tyto baterie uvedou na trh koncem tohoto roku. "V budoucnu to bude hlavní proud," uvedl Jan Procházka, ředitel HE3DA. Tyto výrobky jsou směrovány především do odvětví, které vyžadují vysoce kapacitní, výkonné baterie (auta na elektrický pohon, obnovitelné energetické systémy) kde účinnější elektrody budou klíčem k pokroku v těchto vysoce výkonných aplikacích. Testované baterie mají vnitřní chladicí systém, takže budou bezpečnější. Ochrana proti přehřátí a explozi je ve skutečnosti hlavním problémem při provozu velkých sad Li-ion akumulátorů.
Testy HE3DA dobíjecích baterii s nanotechnologickými řešeními včetně startování auta Lincoln
(Zdroj: youtube.com)
George Crabtree, vědec z Argonne National Laboratory ve Spojených státech a ředitel Společného Centra pro výzkum skladování energie, vidí toto řešení jako "velmi zajímavou baterii." Řekl, že "není pochyb o tom, že zvýšení velikosti elektrod, což je jejich vytváření 3D namísto 2D by byl velký krok vpřed. To je ve skutečnosti velmi správný cíl pro posun li-iontových baterií,". "Energie je uložena v elektrodě, takže pokud dokážete udělat elektrody většími, řekněme 10 krát větší, pak můžete mít 10 krát větší množství energie, akumulované na jedno nabití."
Firma HE3DA je nyní na čele českých firem provádějících nanotechnologie, čímž získávají mezinárodní zájem. Výrobní závod společnosti bude financován čínským investorům, jehož počáteční příspěvek činí téměř 1,5 miliardy korun (62 milionů USD). Tato částka se v pozdějším stádiu vývoje zdvojnásobí.

Vysoká kvalita RACK skříní SIGNAL potvrzena certifikátem o shodě.

Na žádost společnosti DIPOL, KOMAG Institute of Mining Technology testoval závěsné rack skříně Signal . Testy potvrdily shodu skříněk s obecnými bezpečnostními požadavky obsaženými v kapitole II směrnice o obecné bezpečnosti výrobků (2001/95 / ES) ze dne 3. prosince 2001 av souladu se směrnicemi mezinárodního standardu EN 60950-1: 2007.
Osvědčení o shodě pro rackové skříně SIGNALvydaný KOMAG Institute of Mining Technology

Jak fungují termovizní kamery.

"Normální" analogové nebo IP kamery používané v CCTV systémech zachycují viditelné a (obvykle v nočním režimu) téměř infračervené záření (celkem: 300-950 nm) odražené od objektů v zorném poli. Zdrojem záření může být denní světlo nebo umělé osvětlení, včetně infračervených zářičů. Termovizní kamery správně fungují i ​​bez dodatečného zdroje osvětlení. Každé těleso s teplotou vyšší než absolutní nula vyzařuje infračervené záření. Infračervené kamery se mohou používat vlnových délkách 1-20 mikrometrů.
  • CCTV kamera zachycuje viditelné světlo poskytované sluncem nebo lampami a odražené ze sledovaných objektů
  • CCTV kamera s IR zářičem pracující v režimu IR zachycuje infračervené světlo odražené od sledovaných objektů
  • Termovizní kamera snímá infračervené záření generovaného předměty, takže nepotřebuje žádný zdroj viditelného nebo infračerveného světla
Díky vztahu mezi teplotou a intenzitou a spektrálních charakteristik záření, přičemž se zohledňují vlastnosti jednotlivých ploch výstupu, obraz z infračervenou kamerou může ukázat rozložení teploty na povrchu předmětů v zorném poli, tak může být odstupňována teplota na stupnici. To umožňuje uživateli zjistit teploty ze zajímavých míst na povrchu různých předmětů. Vzhledem k žádnému osvětlení potřebnému pro správnou funkci kamery zařízení zůstává v noci neviditelné (narušitel si nebude vědomi jeho přítomnosti).

Komprese H.264 + v kamerách Hikvision.

Vzhledem k vzniku CCTV kamer s vyšším a vyšším rozlišením, generované datové toky neustále rostou a zabral více a více místa na pevných discích. Například, 1 TB pevný disk dokáže uložit kontinuální záznam z 22 dnů, zachycený 2-megapixelovou kamerou s doporučenou hodnotou 4096 kbps (CBR) a 25 fps obnovovací frekvencí. V případě 5-megapixelových kamer a doporučovanou hodnotou 9216 kbps (CBR), stejná obnovovací frekvence 25 fps a kontinuální záznam, kapacita se sníží na cca. 9 dní.
Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že H.264 kodek nebyl vytvořen a optimalizovaný pro sledování videa a problémy spojené s nárůstem poptávky po kapacitě pásma a ukládání v případě moderních kamer Hikvision vyvinuli nový způsob kódování videa H.264 +. Algoritmus je založen na H.264 kompresi, ale optimalizovaný pro video monitoring. Výsledky jsou velmi dobré, což zajišťuje snížení datových toků o 50-70% při zachování stejné kvality obrazu ve srovnání s kodekem H.264.
Kamery s kompresí H.264
Srovnání H.264 s H.264 +
(Zdroj: youtube.com)

Nová generace optických uzlů pro CATV systémy.

Optické přijímače (uzly) konvertují optické signály do elektrické podoby. Tyto elektrické signály jsou poskytovány do účastnických zařízení (forward path) av případě použití zpětné trasy (obvykle pro širokopásmové připojení k internetu), ostatní signály jsou přenášeny v opačném směru. Volba vhodného optického přijímače závisí na požadovaných parametrech, jako jsou:
  • Citlivost optického vstupu - čím vyšší, tím lehčí příprava a implementace sítě - se stejným výstupním výkonem vysílače můž být linky déle nebo poměr rozdělení může být vyšší,
  • Maximální výstupní úroveň (elektrická) RF výstupu - přímo určuje velikost metalických rozvodů systému, což nevyžaduje použití dalších televizních zesilovačů; zařízení s úrovní vyšší než 80 dBμV umožňují rozdělení RF signálu do alespoň deseti signálních linek.
V poslední době DIPOL představil optický uzel TERRA OD-006 R81762 . Optický přijímač má funkci přijímače s vysokou citlivostí (-6 ... 0 dBm). Maximální RF výstupní úroveň 80 dBuV je vhodná pro distribuci kanálů přes pasivní rozbočovače / odbočovače do několika výstupů (až 10), a to bez nutnosti přídavného zesilovače.
Optický uzel TERRA OD-006 (FTTH receiver)
Optický uzel TERRA OD-006 (FTTH receiver)
Níže uvedená tabulka skupiny TERRA optických přijímačů je k dispozici v rámci TERRA optických zařízení
 
Name OD-006 OD-002 OD-003 OD-005P ROS-121M
Code R81762 R81726 R81728 R81760 R81721
Operating band [MHz] 47-1006 47-862 47-1002 47-862

5-200

Sensitivity [dBm]  -6...0 -7...2  -10...-3  -6...0  -15...2 
Max. output level [dBμV] 80 106 80 107 96
Return channel NO NO NO NO YES

Dvě IP kamery na stožáry, přenos obrazu přes optické vlákno.

Rozsáhlé monitorovací systémy s kamerami umístěnými na sloupech vyžadují pečlivé plánování, včetně výběru zařízení potřebného pro přenos signálů přes optická vlákna a pro napájení. Vzhledem k omezenému prostoru musí instalatér minimalizovat počet a velikost kusů dodatečného vybavení a velikosti ochranných krytů.
V případě dvou IP kamer umístěných na jednom stožáru a použití optického přenosového média je nutné použít vhodný ethernetový přepínač, měnič médií, napájení kamery, napájecí zdroj pro přepínač (tak malé přepínače často fungují na jiném napětí než IP kamery), napájecí zdroj pro převodník médií a optická skříňka pro ukončení kabelu z optických vláken a jeho připojení k převodníku médií.
V takových případech, ideálním řešením je použít L11542 media konvertor s integrovaným přepínačem 2-port. Tímto způsobem není potřeba dalšího spínače a napájení.Počet spojů je také omezena na minimum.Koncept je uveden na následujícím obrázku.
1,3Mpix IP kompaktní kamera Sunell SN-IPR54/03AYDN/M (1.3 MPix, 2.8-12 mm, 0.05 lx, IR do 50 m)1,3Mpix IP kompaktní kamera Sunell SN-IPR54/03AYDN/M (1.3 MPix, 2.8-12 mm, 0.05 lx, IR do 50 m)Cat 5 UTP Cable: NETSET UTPw 5e <br />(outdoor - gel-filled, black) [1m]Ethernet Media Konverter ULTIMODE M-407M-2 (jedno SM vlákno do 40km, 2p switch)Univerzální kabel: ULTIMODE UNI-4SM-A (4xG.652.D)Ethernet Media Konverter ULTIMODE M-407M-2 (jedno SM vlákno do 40km, 2p switch)
Aplikace ethernet media konvertoru L11542 s vestavěným switchem pro přenos signálů ze dvou IP kamer přes jedno vlákno. Pokud je délka optického kabelu uvnitř budovy vyšší než 15 m, celý kabel musí mít LSZH plášť (univerzální kabel). Typické vnější optické kabely nemají LSZH pláště, takže nemohou být instalovány uvnitř budov na vzdálenost delší než 15 m.

Nové produkty

Ubrousky s alkoholem FIS
Alkoholové ubrousky FIS L5922 nasáklé alkoholem na čištění optických vláken před procesem sestřihu. Důkladné čištění vláken snižuje ztrátu signálu ve spojích.
UTP Patch kabel Cat5e (0.25m, modrý)
UTP Patch kabel Cat5e (0.25m, modrý) J20001 s RJ45 konektory (8P8C modulární konektory) používaný v počítačových a síťových systémů; Konektory: RJ-45, délka: 0,5 m; barva: modrá.
Spínací napájecí zdroj (12V / 250mA JACK 3.5 (+))
Spínací napájecí zdroj (12V / 250mA JACK 3.5 (+)) D0014 ve spojení s C0397 RF / DC separátorem (dodávání napájení) poskytuje 12 V DC napájecí napětí pro anténní předzesilovač / zesilovač prostřednictvím stejného koaxiálního kabelu, který přenáší vysokofrekvenční signály z antény. C0397 injektor musí být také nainstalován, například, mezi anténním zesilovačem a pasivním rozbočovačem, kterým nemůže procházet stejnosměrný proud.

News


Hikvision sets at special prices till May 21, 2016. The promotion is addressed to CCTV installers. Each of the promotional sets is composed of a DVR and two or four TURBO HD HD-TVI cameras. Of course, one can buy additional HD-TVI cameras, if needed.

Vyplatí se přečíst

Multiswitch SMATV systém pro dva satelity v bytovém domě. Nejflexibilnější multipřepínačem instalace ve vícepodlažních budovách jsou založeny na 9-kabelových systémech. 9-kabelová sběrnice je rozdělena do podsítí pro byty v každém schodišti a pak na každém patře vhodným odbočovací poskytujícím signály do "podlažního" multipřepínače. Tímto způsobem může být síť ve tvaru dle aktuálních požadavků. V případě rostoucího počtu odběratelů / zásuvek stačí použít multipřepínače s větším počtem výstupů ... >>> více
Příklad SMATV systému ve vícegenerační budově (4 schodiště, 3 podlaží). Systém distribuuje programy z pozemních vysílačů a dvou satelitních pozic. Je založen na sběrnicové topologii s rozbočovačem SDQ-908 R70529 , SD-920 R70526 odbočovací a multipřepínači TERRA MV-908L R70858 . Všechny aktivní komponenty systému jsou napájeny ze širokopásmového zesilovače SA-91l R70901.
Ocenění veletrhu SatKrak- Nejlepší kabel na trhu