DIPOL Týdenní přehled - TV a TV, CCTV, WLAN

Č. 17/2016 (25.04.2016)

ISKIP - identifikační systém vozidla.

Ředitelství silnic a mostů (IBDiM v polštině), přední polské výzkumné centrum zabývající se v širokém spektru otázkami týkajícími se silniční infrastruktury, vyvinulo inteligentní Komplexní identifikační systém vozidla. Řešení je jedinečné v Evropě i ve světě, poskytuje bezprecedentní potenciál pro policii, pohraniční stráž, silniční dopravu - ITD, Agentury pro vnitřní bezpečnost, Ústřední úřady pro vyšetřování a další speciální služby. Hlavními částmi systému jsou síť autonomních měřících stanic umístěných na hlavních silnicích a vybavené kamerami pro kontinuální monitorování projíždějících vozidel a centrální statistický systém. ISKIP je schopen sledovat pohyb vozidel / řidičů spolu s uznáním jejich poznávacích značek, modelů a barev. Zejména to pomůže identifikovat vozidla s falešnými / změněnými poznávacími značkami, vyhledat vozidla hledané policií, měří průměrnou rychlost vozidel na dlouhé vzdálenosti. ISKIP pracuje v reálném čase. Systém dokáže vyhledat konkrétní značku a model auta na základě např. pouze jednoho znaku z registračního čísla. Toho je dosaženo vložením do paměti počítačového systému více než půl milionu obrazů s podrobným popisem značky a modelu každého vozu. Poté, co zachytí snímek automobilu A, systém ji porovná s databází a hledáním shodných rysů s fotografiemi vozidla. Na tomto základě auto lze identifikovat s úrovní spolehlivosti 95%. Současně s přijetím fotografie, měřící stanice zváží vozidla a změří zatížení náprav, což umožňuje identifikaci přetížených nákladních vozidel.
(Zdroj: www.ibdim.edu.pl)
Systém vyvinutý konsorciem v čele s IBDiM funguje perfektně s Centrálním registrem vozidel a řidičů (CEPiK v polštině), což umožňuje rychlé a bezproblémové získávání informací o majitelích vozidel např. pro udělení dopravních povolení. Zkoušky systému jsou v současnosti prováděny v několika místech v Polsku, včetně Varšavy. Systém může být integrován s ostatními prvky inteligentních dopravních systémů, jako jsou například dynamické systémy vážení (váha v pohybu), systémy měření rychlosti, systémy sledování jízdy na červenou apod.

Veletrh Securex 2016 začíná již dnes!

Securex je největším a nejprestižnějším bezpečnostním průmyslovým veletrhem v Polsku a střední Evropě. V průběhu veletrhu se představí přední dodavatelé produktů a služeb k ochraně majetku a informací, poplašné systémy, kamerové systémy a bezpečnostní řešení odprezentují svoji ucelenou řadu produktů.
DIPOL zve instalátorů, konstruktérů systémů a integrátory, investorů, všech co se zajímají o kamerové systémy, studenty odborných škol a vysokých škol. Během tohoto ročníku, ukážeme řadu nových produktů, které mohou být zajímavé pro širokou veřejnost. Můžete vidět v akci sadu kamer, které byly oceněny zlatou medailí MTP Securex 2016, 12 MP fish eye kamery a PTZ IP kamery. Také představíme nejnovější generaci Hikvision CCTV kamer určených pro extrémně těžké svetelnépodmienky, analogové CCTV zařízení zajišťující kvalitu obrazu FullHD, síťová zařízení pro průmysl (PoE přepínače, konvertory médií). Budeme demonstrovat v akci technologicky vyspělé Sunell termovizní kamery spolu s aplikačním scénářem. Montérů moderních systémů založených na optických kabelech budou jistě zajímat optické video konvertory pro použití s ​​HD-TVI / CVI kamerami. Doplňkem nabídky bude 3D tiskárna umístěna v rackové skříni SIGNAL.

Ochrana nahrávek DVR Hikvision/NVR proti přepsání.

Pokud je pevný disk v DVR/NVR plný, zařízení může pracovat v režimu přepisování nebo zastavení záznamu. Typicky, uživatelé nastavují režim přepsání - nejstarší záznamy jsou odstraněny, aby vytvořily místo pro nové.
Pokud je konkrétní záznam důležitý (např. Událost), musí být blokován proti možnosti přepsání. K tomu by se měl uživatel lokálně přihlásit k DVR / NVR a přejít na seznam nahrávek. Každá položka v seznamu obsahuje symbol visacího zámku. Kliknutím na visací zámek uživatel změní atribut vybraného souboru na "jen pro čtení". Nahrávky chráněné tímto způsobem se neodstraní přepsáním. Je také možné přepnout atribut celého pevného disku na "jen pro čtení", ale to úplně pozastaví záznam na disku.
Soubory se symbolem uzavřeného visacího zámku jsou chráněny proti přepsání

Využití PTZ kamer v CCTV systémech.

PTZ kamery jsou perfektním doplňkem k pevným bezpečnostním kamerám. Obvykle nabízejí výkonný optický zoom, až 20x a 36x, a mohou být vybaveny infračervenými zářiči. Modely bez IR zářičů, např K1666 mají obvykle kopulové kryty, zatímco kamery s IR diodami jsou namontovány spolu s infračerveným zářičem na pohyblivou hlavu. Oba typy PTZ kamer jsou určeny pro venkovní použití a mají kryty s IP66 krytím, což zaručuje ochranu elektroniky a mechanismů proti vniknutí vody. Údržba kamer je podobná a je omezena na zajištění čistoty optických prvků v zorném poli.
Kamerové systémy integrující pevné a PTZ kamery jsou pružnější a mohou poskytnout podrobnější informace. Pevné kamery zajišťují celkový pohled na pokrytou oblast, ale často nedávají dostatek podrobností potřebných v některých případech. PTZ kamera umožňuje obsluze se soustředit na ty nejmenší detaily díky vhodnému zoomu. Například je možné číst státní poznávací značky vozidel, identifikovat tváře lidí atd. Ovládání takové kamery je prováděno dálkově přes počítačovou síť, nebo s použitím DVR / NVR ovládacího panelu, dalšího ovládacieh opanela / joysticku a pomocí specializovaného softwaru.
2 Mpix otočná IP PTZ venkovní kamera Hikvision DS-2DE5220I-AE (2 MPix, 4.7-94.0 mm, optický zoom: x20, IR do 150m, PoE+)
2 Mpix otočná IP PTZ venkovní kamera Hikvision DS-2DE7184-AE (20x optical zoom 4.7-94mm, IR up to 100m, PoE+)
2 Mpix otočná IP PTZ venkovní kamera Sunell SN-IPS54/80DN/Z22 (22x optický, 12x digitální)
IP PTZ camera Hikvision
DS-2DE5220I-AE K1798
IR up to 150 m
IP PTZ camera Hikvision
DS-2DE7184-AE K1796
IR up to 100 m
IP PTZ camera Sunell
SN-IPS54/80DN/Z22 K1666
(without IR illuminator)
2 MP IP PTZ kamera Hikvision DS-2DE5220I-AE K1798 má IP66 kryt, takže je určena pro venkovní provoz. Objektiv vyrobený z antireflexního skla s vysokou propustností infračerveného záření a speciálních diod poskytuje IR dosah až 150 m. Spolu se změnou optického zoomu, je infračervený paprsek dobře zaměřen, což přispívá k dosažení velkého dosahu. P / T mechanismus může měnit pozici optické osy kamery při rychlosti 0,1 ° / s ... 400 ° / s (otočení) a 0,1 ° / s ... 200 ° / s (náklon). Ve spojení s 20x optickým zoomem a 16x digitálním zoomem umožňuje detailní sledování velkých ploch s celkovým zoomem až do 320 násobku. Díky vysoké citlivosti a pokročilému zpracování algoritmů (3D-DNR, D-WDR, potlačení mlhy, HLC / BLC) je kamera schopna efektivně pracovat v jakémkoli prostředí.

DVB-T moduátor Signal-400 - plná podpora pro HDCP.

HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) je forma ochrany digitálního kopírování vyvinutého společností Intel Corporation, aby se zabránilo kopírování digitálního audio a video obsahu, jak cestuje přes připojení. Tento protokol je určen k ochraně autorských práv pro multimediální soubory, které poskytují kódování obsahu s vysokým rozlišením, např HD-DVD, Blu-Ray a chrání obsah před kopírováním v každé fázi přenosu. Výrobci se účastní programu placením ročních a variabilních poplatků, v závislosti na počtu vyrobených prostředků.
DVB-T modulátor Signal-400 (COFDM, HDMI)
DVB-T modulátor SIGNAL-400 R86700 může dodávat do anténního systému
jakýkoliv HD obsah poskytovaný prostřednictvím svého HDMI vstupu
SIGNAL-400 R86700 Je víceúčelový digitální modulátor (DVB-T - COFDM) se vstupem HDMI a USB rozhraním, které jsou schopné zpracovat SD, HD a Full HD signály. Díky plné podpoře HDCP modulátor Mozei dokáže distribuovat jakýkoliv Vysoce kvalitní obsah poskytovaný přes Vstup HDMI. Zdroj signálu může pocházet z multimediálního přehrávače, DVR, Blu-ray přehrávače, PC, STB atd. Výstupní RF signál ve formě DVB-T multiplexu mohou být distribuovány prostřednictvím typických RF koaxiálních kabelů používaných v anténních systémů a přijímány několika DVB-T televizory připojenými do distribuční sítě.

Přenos HDMI signálu do několika přijímačů.

HDMI na IP převodník Signal-HD H3606 umožňuje uživateli připojit vzdálený (až 100 m) zdroj HD obsahu na HD televizor / monitor za použití jednoho kabelu CAT5e / 6. Sada obsahuje vysílač a přijímač, stejně jako nástavec dálkového ovládání pro Blu-ray / DVD přehrávač, STB atd. Hlavní výhodou použití IP protokolu je možnost point-to-multipoint topologie a multicast přenosu. IP signál přicházející z vysílače může být aplikován na ethernetový přepínač (např. N29915 ), aby došlo k rozdělení mezi několik přijímačů. S vhodnými typy / počtem síťových přepínačů by uživatel teoreticky mohl připojit až 253 přijímačů. Nicméně, jedna síť může šířit signál pouze z jednoho vysílače. Aby bylo možné připojit více vysílačů, je třeba vytvořit VLAN (Virtual Local Area Network), logicky oddělené počítačové sítě v rámci větší fyzické sítě. Všechny přijímače v takové síti budou podporovat funkci rozšíření dálkového ovládání.
Aplikace převodníku / extenderu HDMI> IP H3606 a dalších H3607 přijímačů
Dodatečné přijímače je možné zakoupit samostatně (H3607, s RC Extender nebo H3605 - bez podpory pro dálkové ovládání).

Some connectivity problems with media converters.

Ethernet media převodníky, převádějící přenosové médium z měděných kabelů na optická vlákna, jsou velmi oblíbené, zejména v případě delších spojení point-to-point. Tyto linky mohou být několikanásobně déle než ty založené na kroucené dvoulince. Kromě toho se zajistilo úplné galvanické oddělení, které je třeba v mnoha systémech z bezpečnostních důvodů. Přestože Ethernet media konvertory nevyžadují žádnou konfiguraci, někteří začínající instalatéři dělají chyby, které brání normálnímu fungování takových linek:
  • nesprávný výběr systémových komponent - nesoulad mezi typem média konvertoru a typu vláken (single-mode/multimode)
  • v případě ***media převodníků s SFP sloty***www.dipolnet.cz/4763** - neadekvátní výběr SFP modulů (typu vlákna, rychlost přenosu dat - např. 1000BASE-T modul ve slotu 100BASE-T)
  • v případě technologie WDM - nevhodný výběr SFP modulů (Použití dvou identických modulů, každý vysílající a přijímající na stejné vlnové délce)
  • ignorování rovnováhy výkonu a to zejména když je spojení velmi krátké - i když většina Ethernet konvertorů dokáže automaticky snižovat výstupní výkon vysílače a / nebo citlivost přijímače, v některých případech je třeba použít vhodný utlmovač
  • nesprávný výběr media převodníků pro spolupracující sítě WLAN, například Použití 1 Gbps media konvertoru pro připojení síťového 100 Mb adaptéru v počítači
Ethernetový Media Konvertor ULTIMODE M-023M<br />(dvě  multimódová vlákna až do  2 km)
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC100CM (multimode, 100Mb/s, SC, 2km)
Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-207M<br />(jeden single- módový kabel do 20 km)
Ultimode M-023G
L10025
TP-LINK MC100CM
L10222
Ultimode M-207G
L11525
Rozsah media konvertorů dostupných na trhu je velmi široký. Uživatel by měl pečlivě vybírat zařízení, které jsou vzájemně kompatibilní av souladu s kabeláží a dalšími síťovými zařízeními.
Nejčastější příčinou "mrtvé" linky je poslední případ. Takže, při výběru media konvertorů musí instalatér zkontrolovat specifikace síťových zařízení, které budou připojeny na obou stranách linky. V případě, kdy by měl souvislost spolupracovat s různými zařízeními, 100 Mbps nebo 1000 Mbps, řešením je použít media konvertory s funkcí auto-negociace. S touto volbou uživatelé zabrání problémům spojeným s nekompatibilitou ethernetových portů.

Nové produkty

Servisní monitor VOMS40TVI (HD-TVI, 4.3
Servisní monitor VOMS40TVI (HD-TVI, 4.3 ") M3109 je velmi užitečný nástroj pro konfiguraci a testování CCTV systémů založených na HD-TVI a PAL bezpečnostních kamerách. Přístroj lze připojit přímo ke kameře na konfiguraci parametrů, včetně zorného pole a zaměření. Provoz je možná s AC / DC adaptérem nebo bez něj a to díky vestavěné dobíjecí baterii. Navíc může monitor fungovat jako 12V / 0,8A zdroj energie pro testované zařízení.
2Mpix IP box kamera Hikvision Darkfighter DS-2CD4026FWD-A (2MPix, C/CS, 3.8-16mm, 0.002 lx, WDR(120dB), PoE)
Box IP kamera Hikvision Darkfighter DS-2CD4026FWD-A K1713 patří do série Darkfighter, rodiny kamer určených pro použití v extrémně špatných světelných podmínkách. Extrémně vysoká citlivost 0.002 luxů v barevném režimu je výsledkem použití velkého snímače obrazu Progressive Scan CMOS 1 / 1,8 "a pokročilých funkcí zpracování obrazu. IP kamera Hikvision DS-2CD4026FWD-A K1713 poskytuje obraz s rozlišením 2 MP při 50/60 fps. zvýšená frekvence snímání je užitečná při sledování velmi dynamického prostředí.
2Mpix kompaktní IP kamera Hikvision DS-2CD2T22WD-I8 (2 MPix, 6 mm, 0.01 lx, IR do 80m, WDR)
IP kamera Hikvision Lightfighter DS-2CD4A25FWD-IZS K17891 patří do série Lightfighter, rodiny kamer určených k použití v prostředí s vysokým kontrastem ve světle mezi tmavými a světlými oblastmi. Ultra-high-tech WDR s hloubkou 140 dB překonává problémy s dobrou viditelností detailů ve velmi tmavých a velmi světlých částech obrazu. Profesionální IP kamera Hikvision DS-2CD4A25FWD-IZS K17891 byla vybavena 1 / 2,8 "snímačem Progressive Scan CMOS s rozlišením 2 MP a snímací frekvencí až do 50/60 snímků za sekundu. Vysoká citlivost kamery (0,005 lx v barevném režimu) a pokročilé algoritmy zpracování obrazu zajišťují výjimečnou kvalitu obrazu ve velmi obtížných světelných podmínkách. Kamera má MOTOZOOM objektiv umožňující dálkové ovládání úhlu pohledu.

Vyplatí se přečíst

Ochrana domácí sítě LAN. V současné době domácí síť může zahrnovat několik počítačů, televizory, síťové disky, konzoly, přehrávače médií atd. spolu s rozšiřováním sítě a vzhledem k značným nákladům na zařízení je důležitost ochrany sítě před přepětím mnohem vyšší.
Přepětí může pocházet jak z AC napájecí sítě tak z přenosových signálních linek. Ochrana proti přepětí v elektrické síti je zajištěna bezpečnostními prodlužovacími kabely / pásy s ochranou proti přepětí a pojistkami. V případě zvýšení napětí nad limit (typicky 250 VAC) pojistky přeruší napájení připojeného zařízení ... >>> více
Sada media konvertorů ULTIMODE chrání všechna zařízení připojená k domácí síti LAN