DIPOL Týdenní přehled - TV a TV, CCTV, WLAN

Č. 18/2016 (02.05.2016)

Patent Samsungu pro rozšířenou realityu (AR).

Společnost Samsung může pracovat na výstavbě nových, inteligentních kontaktních čoček. Ty představují základ vize společnosti na novém poli zařízení pro systémy rozšířené reality. Takové počítačové kontaktní čočky by měly být vybaveny miniaturizovanými obrazovkami přetvářející digitální snímky na ty skutečné. Interakce s digitálními objekty by mohla být přístupná přes oční víčka nebo prostřednictvím očních pohybů. Obsah by měl být poskytován prostřednictvím připojeného telefonu. Poté, co byl připojen přes nízko energetické bezdrátové spojení, smartphone zpracuje data a aktualizuje zobrazené informace v reálném čase. Anténa a jiná zařízení mohou být umístěny v oblasti kontaktních čoček mimo rozsah zornice a duhovky, aby nedošlo k zatemnění pohledu. Jejich velikost by musela být mikroskopická. Například, tloušťka čočky vestavěné kamery může být 14 nm nebo dokonce méně.
kontaktní čočka Samsung
(Zdroj: www.technewstoday.com)
Během několika let hodnota globálního AR / VR trhu bude pravděpodobně vyšší než sto miliard USD. Proto se také zdá, že konkurence v sektoru rychle roste. Ostatní giganti (Microsoft, Google) pracují na brýlích. Výhodou těchto kontaktních čoček by byla vyšší kvalitu obrazu a lepší pozorovací úhly, a to zejména z překrývajících digitálních snímků. Naproti tomu největším problémem je problém napájení a nepřetržitá komunikace s telefonem. Možné řešení by bylo v malých fotovoltaických článcích (za předpokladu objektivu s průměrem cca 14 mm), plus další rozvoj bezdrátových připojení s extrémně malou energetickou náročností.

H.264 compression levels.

All Sunell IP cameras can generate several video data streams with different parameters. The change of some parameters allows for the adjustment of the streams to the throughput capacity of the link and NVR. Typically, cameras generate two streams, one with higher quality and second with lower parameters.
Menu kamer, které uživatelům umožní vybrat odpovídající úroveň komprese videa, v závislosti na aplikacích:
  • Base Profile - v první řadě určen pro aplikace s nejnižším použitím kodéru / dekodéru, určený např. pro mobilní telefony, které obvykle mají omezený výpočetní výkon svých procesorů.
  • Main Profile - slouží pro standardní zobrazování, např. na tabletech, netboocích, nízkonákladových PC apod.
  • High Profile - určený pro sledování v lokální síti a pro záznam videa s vysokým rozlišením. Komprese je účinnější než v případě Main Profile (velikost souboru cca 10% menší, za stejné kvality), ale vyžaduje si nejvyšší výpočetní výkon.
Konfigurační okno streamu v IP kamerách Sunell

Video monitorování bytového domu na bázi IP kamer Sunell a Hikvision NVR.

Schéma IP CCTV systému v bytovém domě, založená na IP kamerách Sunell A NVR Hikvision je představena níže. Budova je monitorována deseti IP kamerami K1678 (2 MP, 0,05 lx @ F1,2, dWDR, IP66, 2,8-12mm nastavitelná ohnisková vzdálenost, IR dosah až 50 m), namontovanými kolem objektu a se šesti IP kamerami K1627 ( 2 MP, IK08, 2,8 mm objektivu, IR dosah 7 m) umístěnými uvnitř vstupů do schodišť. Toto uspořádání kamer umožňuje identifikaci lidí po celém objektu, včetně potenciálních vandalů a pod. Všechny kamery jsou napájeny ze 16-portových PoE přepínačů N29986 .
The video streams from the cameras are recorded by the K22161 16-channel NVR equipped with two M89285 hard drives, each with 3 TB capacity. The M3022 monitor connected to the NVR is used for live viewing of the images from the cameras and for the analysis of the recordings. After connecting the system to the Internet via the N3253 wireless router/AP and forwarding its ports, the access to the system is possible within the Wi-Fi network range or from anywhere via the Internet. The connections between the system components have been made with the use of the E1408 CAT 5e UTP cable.
2Mpix IP dome kamera Sunell SN-IPV54/04ZDR/B (2 MPix, 2.8 mm, 0.05 lx, IK08, IR do 7m)HDD Western Digital PURPLE WD30PURX 3TB (3.52 Mpix IP kompaktní kamera Sunell SN-IPR54/04AYDN/M (2 MPix, 2.8-12 mm, 0.05 lx, IR do 50 m)Síťové NVR Hikvision  DS-7616NI-E2/A pro 16 IP kamer (16ch, 100Mbps, 2xSATA, VGA, HDMI, ALARM IN/OUT)LCS Monitor 22Access Point TP-Link TL-WR1043N (s routerem & GbE switchem, 802.11n, 300Mbps)PoE Switch ULTIPOWER 2216af 802.3af 16xRJ45 (16xPoE), 2xSFP (nebo 2x 1000Mb/s) managed
Monitorování bloku s použitím kamer IP Sunell a NVR IP Hikvision

DVB-T zesilovače v (S) MATV systémů.

Častým problémem v sdílených anténních systémů přijímajících digitální pozemní televizní vysílání je velký rozdíl v úrovních signálu mezi přijímanými multiplexoami. V menších instalacích (5-20 zásuvek) tento rozdíl, ale nedoporučuje se v praxi, nemá vliv na příjem dostupných kanálů. Ve větších systémech, kde je velký rozdíl hladin na vstupu instalace může být dále zvyšována kabely a rozvodnými zařízeními, může to vést k přerušením či dokonce úplné ztrátě příjmu některých kanálů v některých částech systémů. Takové riziko lze odstranit použitím kanálových zesilovačů. Zesilovače selektivní zesilují "slabé" DVB-T multiplexy, aby se vyrovnaly signály v celém systému. Navíc filtrují nežádoucí signály, které by mohly způsobit rušení.
čtyřkanálový zesilovač Terra at440 R82511
Vysoká selektivita obou tras:
40 dB útlum pouze 2 MHz mimo hranice kanálu
Popis vlastností kanálového zesilovače Terra at440:
  • filtrování, zesilování a vyrovnávání až čtyř digitálních multiplexů (DVB-T) vysílaných v pásmu UHF,
  • AGC - Automatické vyrovnání a stabilizace úrovně signálu na 82 dBμV (za předpokladu, že každý vstupní signál má dostatečnou úroveň),
  • high modulation error rate (MER)> 36 dB,
  • nastavení výstupní úrovně: 0 ...- 10 dB.

Napájení vzdálených síťových zařízení.

PoE (Power over Ethernet) je název řady metod, které umožňují napájení síťových zařízení přes UTP / FTP kabely. Tímto způsobem je možné napájet zařízení, jako jsou kamery, telefony, přepínače, přístupové body, atd. V roce 2003 byl založen standard IEEE 802.3af PoE, aktualizován na 802.3at v roce 2009. 802.3at rozlišuje mezi prvním typem (před 802.3af) a druhým typem s maximálním vysílacím výkonem 30 W, téměř dvakrát vyšším. Druhý typ je vhodný pro napájení kamer s vysoce-výkonnými IR zářiči, IP telefony, malými síťovými tiskárnami atd.
NaPoE přepínač ULTIPOWER 0094af N29981 je stolní zařízení umožňující hladký přenos dat v 10/100 Mbps Ethernetové síti. Jeho devět RJ45 portů podporuje funkci automatického vyjednávání, čtyři z nich poskytují Power over Ethernet (PoE až 15,4 W). Přepínač automaticky detekuje PD zařízení kompatibilní se standardem IEEE 802.3af a poskytuje jim napájení.
Nejpopulárnější standard PoE 802.3af se používá např. při IP kamerách.
Dodávané napětí se může pohybovat od 44 do 57 VDC a spotřebovaná energie nemůže překročit 15,4 W. 802.3at verze umožňuje napájení zařízení se stejnosměrným napětím v rozsahu 50 - 57 V, které spotřebují do 25,5 W. Tato skupina zařízení zahrnuje tiskárny, IP PTZ kamery, switche.
Aplikační schéma ULTIPOWER 0094 af 802.3af 9xFE (4x PoE), N29981 PoE

Měřič optického výkonu - základní vybavení každého technika optických komponentů.

Měřicí zařízení je jedním ze základních nástrojů každého instalatéra. Zatímco slaboproudé systémy, založené na měděných kabelech (distribuce televize, CCTV) mohou někdy instalatérovi odpustit neprofesionální přístup k měření (odhad kvality pouze na základě pozorování účinků na koncových zařízeních), v případě optických sítí není místo pro toto zjednodušení. Optické systémy jsou často nasazeny dlouho před skutečným použitím av počáteční fázi zahrnují pouze kabelové infrastruktury. Pro ověření účinnosti odvedené práce je nutné mít k dispozici vhodné měřicí zařízení. Sebemenší chyba nebo nepřesnost při spojování jednotlivých dílů optického systému může mít za následek zeslabení zvýšené o pár dB, což může vést k selhání celého systému.
Měřák optického výkonu GRANDWAY FHP1B02
Zdroj optického světla GRANDWAY FHS1D02 (1310nm/1550nm)
Optický měřič výkonu
GRANDWAY FHP1B02 L5821
Optický měřič výkonu
GRANDWAY FHS1D02 L5825
GRANDWAY FHP1B02 L5821 je cenově dostupný měřič optického výkonu, který se používá k měření optické ztráty výkonu v optických sítích na bázi multimode a single-mode vláken. Měřič je kalibrován na měření optického výkonu v šesti vlnových délkách (nm): 850, 1300, 1310, 1490, 1550, a 1625. Široký rozsah měření (-40 ... + 23 dBm) a vysoká přesnost (ne horší než 0, 35 dB / 10 nW) umožňují přesné řízení jakékoliv optické sítě. Je také možné nastavit 0 dB referenční úroveň. Měřič je vybaven špičkou, která umožňuje měření optického výkonu v optických trasách zakončených konektory s 2,5mm dutinkou. Sada obsahuje FC / PC a SC / PC adaptéry. Jeho funkce z něj dělají ideální nástroj pro měření v point-to-point spojích a FTTH systémech.

Tento nástroj nezbytný pro přesné měření je vyhrazen optický laserový zdroj GRANDWAY FHS1D02 L5825 . Zdroj generuje laserové paprsky předem stanovených vlnových délek a síly. Zařízení generuje laserový paprsek na vlnové délce 1310 nm a 1550 nm na úrovni výkonu -5 dBm. Krátkodobá stálost světelného zdroje je lepší než 0,1 dB. Oba zařízení (GRANDWAY měřič a laserový zdroj) umožňují profesionální testování téměř libovolné sítě z optických vláken.

Nové produkty

IPTV Streamer: TERRA sdi 480 (DVB-S / S2 na IP, USB port)
IPTV DVB-S / S2 IP Streamer TERRA sdi 480 R81610 umožňuje výběr 100 nekódovaných satelitních kanálů z až 8 transpondérů a jejich distribuci prostřednictvím sítě Ethernet (LAN) na bázi kroucené dvojlinky. Výstupní IP stream s účinnou propustností až 400 Mbps je obvykle poskytován na IPTV přijímače přes síťové přepínače. Použití multicast techniky výrazně šetří síťové zdroje.
IPTV Streamer: TERRA sti-440 (DVB-T / T2 / C na IP, USB port)
IPTV DVB-T / T2 / C to IP Streamer TERRA sti-440 R81606 umožňuje výběr čtyř multiplexů (s nezašifrované kanály) z pozemní (DVB-T / T2) a kabelové televize (DVB-C) a jejich distribuci prostřednictvím sítě Ethernet (LAN ) na bázi kroucené dvojlinky. Výstupní IP stream s účinnou propustností až 200 Mbps je obvykle poskytován na IPTV přijímače přes síťové přepínače. Použití multicast techniky výrazně šetří síťové zdroje. Navíc modul sti-440 R81606 dokáže přenášet jakýkoliv materiál poskytnutý přes USB port ve formě MPEG-2 TS (Transport Stream).
PoE napájecí zdroj ULTIPOWER (48V 15.4W 802.3af)
PoE napájecí zdroj ULTIPOWER (48V 15.4W 802.3af) M1891 je určen pro napájení zařízení využívající technologii PoE. Díky této technologii jeden UTP / FTP kabel přenáší data a poskytuje napájení do připojeného síťového zařízení. Soulad se standardem IEEE802.3af umožňuje uživateli využívat tento zdroj pro napájení libovolného kompatibilního PoE zařízení.

Vyplatí se přečíst

Výkonné bezdrátové sítě. Při vytváření páteře bezdrátové sítě je na začátku třeba odhadnout maximálně přenosy dat do uzlů. To umožňuje správný výběr zařízení a topologie sítě.
Před instalací zařízení je třeba navrhnout síť, s přihlédnutím k: ... >>> více
Příklad bezdrátové sítě založené na point-to-point spojení
Ocenění veletrhu SatKrak- Nejlepší kabel na trhu