Informátor TV-SAT, CCTV, WLAN

Č. 7/2024 (12.02.2024)

Čínské satelity ve službách autonomní dopravy.

Čínská automobilka Geely Holding Group oznámila, že na nízkou oběžnou dráhu Země vypustila 11 satelitů, které budou poskytovat přesnější navigaci pro autonomní vozidla. Družice byly vypuštěny ze střediska pro vypouštění družic v Xichangu v jihozápadní provincii Sichuan.
Společnost Geely předpokládá, že do konce roku 2025 bude mít na oběžné dráze 72 satelitů a nakonec 240. Kromě poskytování vysoce přesné navigace pro autonomní automobily bude satelitní síť také komerčně zpřístupňovat internet pro zařízení spotřební elektroniky.
Čínský výrobce automobilů Geely Holding Group of Zhejiang oznámil, že 3. února proběhl druhý start rakety ze střediska pro vypouštění družic v čínském Xichangu.
Očekává se, že satelitní systém společnosti Geely bude mnohem přesnější a rozpozná objekty o velikosti až jednoho metru. Nový systém má být samozřejmě jen jedním z mnoha zdrojů dat, které budou autonomní vozidla využívat.
Ve svém současném plánu na období 2021-2025 Peking požaduje vytvoření integrované satelitní sítě pro komunikaci, dálkový průzkum Země a navigaci. Podle státních médií je na oběžné dráze již více než 400 čínských družic (samozřejmě včetně komerčních).

Měřák signálu RTV/SAT AS07STCA-4K.

V obytných budovách musí být před převzetím revizním technikem ověřeno, že instalace RTV/SAT byla provedena správně. Zda byla zařízení připojena správným způsobem a zda nedošlo k chybám v návrhu sítě, které se týkají například vzdáleností od zařízení vytvářejících teplo nebo ve vlhkých místnostech. V první fázi kontroly se také zjišťuje, zda nedošlo k viditelnému mechanickému poškození, a kontroluje se stav kabelů a spojů. Všechny tyto informace by měly být zahrnuty do protokolu, který se vypracuje před uvedením instalace do provozu. Dalším důležitým prvkem je měření pozemního a satelitního televizního signálu. K tomuto účelu je nejlepší použít zařízení, které má příslušný kalibrační certifikát .
Měřák Alpsat AS07STCA-4K - přehled funkcí
Ve výše uvedeném videu demonstrujeme nejdůležitější funkce profesionálního měřiče AS07STCA-4K R10206 společnosti ALPSAT, který dokáže měřit satelitní signály DVB-S/DVB-S2 (4K), pozemní televizní signály DVB-T/T2 (4K) v kompresi HEVC 10 Bit a kabelové signály C/J.83B/ISDB-T..

Kontrola instalace optických vláken.

Ultimode OR-20-S3S5-iSMV L5830 je jednoduché, ale funkční zařízení pro testování instalací optických vláken. Přístroj umožňuje provádět reflektometrická měření tradičním způsobem (s reflektogramem a tabulkou událostí) nebo v automatizované podobě (funkce iOLA), kdy přístroj automaticky vybírá parametry měření a prezentuje výsledky v uživatelsky přívětivé grafické podobě.
Reflektometr/ tester ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV
Jednou z výhod reflektometru L5830 je možnost vygenerovat profesionální zprávu o provedených měřeních. Postupný rozvoj optických vláken v oboru slaboproudých instalací s sebou přináší větší informovanost investorů, kteří stále častěji vyžadují vypracování příslušné dokumentace z měření, a to i pro relativně malé projekty. Bezplatná aplikace OTDR Assistant pro PC umožňuje načítat soubory měření *.sor (standard Telcordia SR-4731) generované reflektometrem Ultimode pro podrobnou analýzu. V reflektogramu je možné se volně pohybovat, přibližovat jeho části nebo určovat útlum daného úseku či události pomocí značek (dvoubodová metoda, čtyřbodová metoda, metoda LSA). Aplikace má také zásuvný modul iOLA pro čtení souborů *tor vytvořených při ukládání výsledků modulu iOLA.
Uložené soubory a výše uvedený software umožňují generovat protokoly o měření ve formátu *.pdf nebo *.xls. Průvodce sestavou měření dává uživateli možnost volby formátu a obsahu sestavy. Uživatel si může vybrat mezi jednostránkovým dokumentem obsahujícím základní informace nebo pokročilými zprávami obsahujícími údaje, jako je reflektogram, tabulky událostí nebo grafické znázornění měřeného spoje.

Ovládání druhého relé pomocí hesla na modulárních dveřních stanicích Hikvision IP.

Pokud je ke dveřním stanicím modulárního dveřního systému IP (DS-KD8003-IME1(B) G73652) nebo 2-Wire (DS-KD8003Y-IME2 G73646) připojena klávesnice, je možné ovládat první nebo druhé relé zabudované do dveřní stanice pomocí hesla. Pro ovládání druhého relé musí být dveřní stanice aktualizována na verzi firmwaru 2.2.62 nebo vyšší. Po vstupu do nastavení dveřní stanice z aplikace iVMS-4200 přejděte na Domácí → Nastavení a vyberte možnost přidání hesla. Během procesu přidávání bude možné přiřadit heslo a vybrat relé, které se při jeho použití spustí. Přímo na dveřní stanici lze přidat až 16 veřejných hesel.
Zobrazení okna po přidání veřejného hesla a uvedení relé, které se spustí po jeho zadání.

Síť WiFi v kancelářských budovách.

V případě návrhu bezdrátové sítě je nutné odpovědět na otázku, zda se má jednat o síť přístupnou široké veřejnosti, např. v knihovně nebo kanceláři, nebo zda se má jednat o síť uzavřenou pro zaměstnance úřadu, kanceláře nebo skladu. To přímo souvisí s určením předpokládaného počtu klientů sítě.
Pokud má síť fungovat v kancelářské budově s velkým počtem stěn a několika patry, pak je hlavním problémem vliv útlumu stěn a stropů na úroveň rádiového signálu. Z tohoto důvodu je pro pokrytí celé budovy nutné rozmístit v budově několik (někdy i několik desítek) přístupových bodů.
Jeden přístupový bod zpravidla obslouží přibližně 50 až 60 uživatelů. To znamená, že ve většině případů kancelářská síť navržená s tuctem nebo více přístupovými body nabídne obrovskou redundanci z hlediska teoretické kapacity. Je však třeba vzít v úvahu, že pokud mají být určité oblasti sítě všeobecně přístupné, pak v takovém místě bude počet přístupových bodů určen nejen možností pokrytí dané oblasti, ale především kapacitou. Velký počet uživatelů shromážděných na jednom místě může vyžadovat instalaci většího počtu přístupových bodů, a to i v menších místnostech.
Bezdrátový přístupový bod TP-Link 802.11ax AX1800 EAP610, PoEBezdrátový přístupový bod TP-Link 802.11ax AX1800 EAP610, PoEBezdrátový přístupový bod TP-Link 802.11ax AX1800 EAP610, PoEBezdrátový přístupový bod TP-Link 802.11ax AX1800 EAP610, PoEEAP System Controller: TP-Link Omada Cloud Controller OC200PoE Switch: TP-Link TL-SG2008P Smart 8xGE(4xPoE) 802.3af/at 62W
Příklad použití přístupových bodů ve vstupní hale kancelářské budovy, kde se může shromažďovat velké množství uživatelů.
Vhodným zařízením pro budování sítí v takových budovách je TP-LINK EAP610 N25690. Zařízení EAP610 je flexibilní, snadno instalovatelné, spravovatelné a bezpečné řešení pro bezdrátové sítě. Montáž zařízení na stěnu nebo strop je velmi snadná. Konfigurace a správa sítě WLAN je zjednodušena díky softwaru pro centrální správu a správě přes webový prohlížeč (není nutný žádný ovladač). Díky automatické správě rádiových pásem a ověřování na uvítací stránce je zařízení EAP610 ideální pro náročná prostředí, jako jsou kampusy, hotely, nákupní centra nebo kanceláře. Zařízení pracuje v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a využívá standard 802.11ax (WiFi 6).

Co znamená SMD+, SMD 3.0, SMD 4.0?

SMD je zkratka pro inteligentní detekci pohybu. Jedná se o funkci, která dokáže analyzovat události detekce pohybu pro detekci lidí nebo vozidel. Díky tomu filtruje oznámení o poplachu a blokuje zbytečné poplachy. Pokud máte systém se záznamem na kompatibilním NVR, lze záznamy filtrovat na detekci člověka nebo vozidla.
SMD/SMD+ je základní verze inteligentní detekce pohybu. Její provoz vyžaduje méně energie čipů AI, a proto je přítomna v základních řadách kamer. Pokud je potřeba přesnější analýza, je třeba použít SMD 3.0 nebo 4.0.
Srovnání různých generací funkcí SMD je uvedeno v následující tabulce:
  SMD/SMD+ SMD 3.0 SMD 4.0
Human detection range (2.8 mm) 7 m 12 m 12 m
Vehicle detection range (2.8 mm) 10 m 18 m 18 m
Accuracy Overall 95% 99.0% 99.0%
Small animals - 99.0% 99.5%
Large animals 95.0% 98.0%
SMD 4.0 obsahuje také funkci Quick Pick, která umožňuje vyhledat zajímavou osobu (auto) podle barvy jejího oblečení (těla). Funguje ve spojení s DVR - při přehrávání záznamu stačí vybrat objekt zájmu, například osobu nebo vozidlo. Algoritmus založený na umělé inteligenci vyhledá a označí nahrávky s objekty v podobném barevném schématu.
Seznam produktů Dahua s funkcí SMD naleznete zde..

Nové produkty:

 NETSET BOX U/UTP venkovní kabel kategorie 6 z PE s gelovou náplní, třída hořlavosti Fca /1m/
NETSET BOX U/UTP venkovní kabel kategorie 6 s gelovou výplní PE, třída hořlavosti Fca /1m/ E1611_1 je kroucená dvojlinka nejvyšší kvality určená pro profesionální venkovní systémy. Vnější plášť je vyroben z polyethylenu (PE) odolného proti UV záření a vlhkosti. Střed je vyplněn gelem, který zabraňuje podélnému pronikání vody do kabelu. Kabel je určen pro uložení do země v kabelových kanálech.

MG280S HARTTE elektromagnetický zámek (povrchová montáž, kontrola uzavření, LED indikace, přídržná síla 280 kg) Bira G76863 je vnitřní elektromagnetický zámek řady Hartte Bire určený pro práci v systémech kontroly přístupu a docházky. Vyznačuje se malými rozměry a absencí zbytkového magnetismu, takže po odpojení napájení uvolní přídržnou desku a umožní otevření dveří bez prodlevy. Zámek má přídržnou sílu 280 kg a je určen pro povrchovou montáž. Je také vybaven indikátory LED.
MG280ZL typ ZL Bira G76914 je montážní kování typu ZL určené pro instalaci elektromagnetických zámků MG280S a MG280SR.

Vyplatí se přečíst

CCTV Sunell: HTML5 pro dohled v prohlížeči. Zařízení Sunell umožňují pohodlné prohlížení a ovládání prostřednictvím webového prohlížeče pomocí HTML5. To umožňuje zobrazovat video bez nutnosti instalace dalších zásuvných modulů nebo rozšíření, čímž se liší od tradičních řešení vyžadujících prohlížeč Internet Explorer...>>> více
Sunell - váš důvěryhodný partner pro CCTV