Informátor TV-SAT, CCTV, WLAN

Č. 21/2024 (20.05.2024)

Síť 6G se blíží.

Skupina japonských telekomunikačních společností vyvinula zařízení 6G, které dokáže přenášet data rychlostí 100 Gb/s na vzdálenost 100 m. To je více než dvacetinásobek teoretické maximální rychlosti sítě 5G. Čtyři společnosti, které vytvořily konsorcium pro realizaci projektu - DOCOMO, NTT Corporation, NEC Corporation a Fujitsu - spolupracují na vývoji subterahertzových zařízení a výzkumu od roku 2021. Svou činností dávají vzniknout éře 6G.
Podle společností bylo při testu dosaženo ultrarychlého přenosu 100 Gb/s v pásmech 100 GHz a 300 GHz na vzdálenost až 100 metrů. Vyšší rychlosti jsou obvykle spojeny s provozem ve vyšších pásmech. Přenosy 5G se obvykle přenášejí na frekvencích nižších než 6 GHz. Předpokládá se však, že síť 6G bude využívat vyšší frekvenční pásma, tzv. subterahertzová pásma, která se pohybují od 100 do 300 GHz. Podle konsorcia bude pro úspěch projektu nutné vyřešit řadu problémů, včetně přesného určení výkonnostních standardů, které musí bezdrátová zařízení pracující v subterahertzovém pásmu splňovat, a následného vytvoření takových zařízení.
Každá ze čtyř společností významně přispěla k vývoji subterahertzové technologie s cílem umožnit vysokorychlostní zařízení 6G. Společnost DOCOMO provedla analýzy konfigurací bezdrátových systémů pro telekomunikační aplikace v pásmu 100 GHz. Následně navrhla bezdrátová přenosová zařízení, která mohou poskytovat přenosové rychlosti až 100 Gb/s s dosahem 100 metrů. Společnost NTT pokračovala ve vývoji špičkových bezdrátových zařízení a zaměřila své úsilí na zařízení pracující v pásmu 300 GHz. Výsledkem úsilí společnosti byl vývoj špičkového bezdrátového zařízení v pásmu 300 GHz, které dokáže přenášet signál rychlostí 100 Gb/s na kanál s dosahem 100 metrů. Společnost NEC se podílela na výzkumu řešení bezdrátových systémů přizpůsobených specifickému pásmu 100 GHz. Výsledkem tohoto projektu je komplexní aktivní fázovaná anténní soustava (APAA) sestávající z více než 100 anténních prvků. Společnost Fujitsu se zaměřila na vývoj nových složených polovodičových technologií. Plody jejich práce vyústily v inovace, které umožnily účinné zesílení signálů v pásmech 300 GHz a 100 GHz. Stojí za zmínku, že díky výkonnému zesilovači dosáhla společnost Fujitsu nejvyšší energetické účinnosti na světě, což je nezbytné pro zvýšení komunikačního dosahu při současném snížení spotřeby energie.
Největším problémem se zdá být přenosový dosah při použití tak vysokých frekvencí. Pokud by oscilovala v rozsahu několika set metrů, znamenalo by to omezené možnosti využití této technologie v budoucnosti. Zdá se, že 6G se jednou objeví. Bude to standard s potenciálem masového využití jako sítě 4G a 5G? To se dozvíme v příštích několika letech.

Box na stožár pro kamerový dohled.

Přívod samostatného kabelu ke každému stožáru (stožáru, sloupu veřejného osvětlení), kde mají být instalovány kamery, je nejuniverzálnějším a nejméně pracným řešením při zvažování svařování a upevňování optických vláken. Zahrnuje však více práce při pokládání kabelů a potřebu většího prostoru podél kabelové trasy.
V této topologii je konstrukce samotného kabelu, tj. způsob, jakým jsou v něm vlákna upevněna, málo důležitá. Předpokládá se ovšem, že má všechny parametry potřebné pro správnou funkci v daných podmínkách prostředí a že je dostatečně odolný proti přetržení, pokud by byl kabel vtažen do kanalizace.
Volba hvězdicové topologie také šetří místo na samotném sloupu - optický kabel může být veden přímo do krabice, kde budou instalována zařízení, jako jsou mediální konvertory, přepínače PoE, videokonvertory nebo napájecí jednotky. Optický kabel musí být samozřejmě řádně zakončen pigtailem a samotné spojení (splice) zajištěno na splice tray nebo ve vyhrazené optické krabici. Pigtail by pak měl být zapojen do optického adaptéru a připojení k převodníku signálu by mělo být provedeno pomocí patchcordu. Kabel nezapojujte přímo do zařízení! V budoucnu by při provádění servisních nebo údržbových prací montážní firma riskovala pouze poškození patchcordu, nikoli kabelu, což by znamenalo nutnost svařování vláken.
Hermetická skříň SIGNAL CCTV 210/230/145 IP66
SIGNAL CCTV 210/230/145 mm uzavřená krabice R90601 je určena k montáži na stožár, stožár nebo na zeď. Uvnitř se nachází montážní deska, kterou lze snadno vyjmout, a dvě lišty DIN pro snadnou instalaci komponent, jako jsou přepínače, napájecí zdroje, mediální převodníky nebo miniaturní optické rozvodné rámečky. Krabice je navíc vybavena ochrannými vodiči, které lze připojit k aktivním zařízením.
Do skříně lze pohodlně umístit mimo jiné průmyslový přepínač, napájecí zdroj, hlavní vypínač a minipřepínač nebo optickou skříňku, pokud jsou implementovány systémy založené na optické kabeláži (v této situaci doporučujeme použít minipřepínač ODF-DIN L5312). Všechny tyto komponenty lze namontovat na lištu DIN nebo na hliníkovou montážní desku. Díky vhodnému počtu a velikosti kabelových vstupů je možné pohodlně přivést a odvést kabeláž - napájecí, optickou, kroucenou - pro připojení až čtyř sledovacích kamer.

Nové cenově výhodné vnitřní stanice pro dveřní vstupní systémy Hikvision IP.

V sortimentu společnosti Dipol byly představeny dva vnitřní panely určené pro podporu dveřních vstupních systémů Hikvision IP druhé generace. Jedná se o modely, které byly navrženy tak, aby splňovaly základní požadavky zákazníků s omezeným rozpočtem. První vnitřní panel, DS-KH6000-E1 G74033, je audio panel, který umožňuje obousměrnou hlasovou komunikaci a ovládání relé na dveřní stanici. Druhý panel, DS-KH6100-E1 G74034, je navíc vybaven 4,3" LCD displejem pro audio a video připojení. Příklad schématu s použitím popsaných zařízení je uveden níže.

Exportování záznamů z DVR Sunell.

Záznamy z DVR Sunell lze ripovat několika způsoby. Prvním z nich je použití místního rozhraní rekordéru - stačí k zařízení připojit paměťovou kartu. Dalším je použití webového prohlížeče nebo aplikace CMS.
S místním přístupem je proces exportu rychlejší a uživatel si může zvolit formát záznamu. Ve výchozím nastavení jsou k dispozici formáty mp4, avi a soukromý formát (mp4 s dalšími analytickými značkami a vodoznakem). Pokud zvolíme export přes prohlížeč nebo CMS, nahrávky se uloží ve formátu mp4 do námi zvolené místní složky (její umístění můžeme snadno zkontrolovat v nastavení a poté v "místních záložkách").
Pohled na rozhraní prohlížeče rekordéru Sunell
Existují tři hlavní způsoby záznamu:
1 Zálohování (nůžky): na přehrávaném materiálu jednoduše klikněte na ikonu nůžek. Prvním kliknutím se spustí nahrávání a přetažením kurzoru můžete vybrat konec. Ikona se změní na ikonu diskety, jejíž kliknutí potvrdí konec záznamu.
2. Skupinové zálohování: V tabulce můžeme nezávisle na sobě vybrat začátek a konec záznamu a vybrat více kanálů, které chceme do zálohy zahrnout.
3. přehrávání z událostí: vybereme kamery, zadáme časové období a rozsah dat a vyhledáme události, které nás zajímají pro přehrávání.

Konektory MASTER F v instalacích RTV/SAT.

Konektory typu F se používají pro připojení v instalacích založených na koaxiálních kabelech s impedancí 75 Ω. Jsou k dispozici v přímém a úhlovém provedení. Používají se v instalacích pozemní, satelitní a kabelové televize a v systémech CCTV. Jejich provedení a kvalita určují spolehlivost spojení, velikost útlumu a stupeň impedančního přizpůsobení v signálové cestě. Kompresní konektory nejvyšší třídy značky MASTER zaručují dlouhodobý a bezporuchový provoz i v těch nejnáročnějších podmínkách.
F-konektor Kód Nástroj Kód kabelu Název kabelu
E80322 E80322

E80075

M5995 CAMSET/YAR
E80345 E80345 E1220
E1016
RG-6 Tri-Shield
TRISET PLUS
E80332 E80332

E1020
E1230

E1231

TRISET B2CA
RG-6
E80342 E80342 

E1015
E1017

TRISET-113
E80348 E80348

E80078

E80078

E1015
E1017

TRISET-113
E80350 E80350 E1015
E1017
TRISET-113
MASTER konektory:
Správná konstrukce a vynikající přesnost zpracování konektorů MASTER zaručuje bezproblémovou instalaci. Konektory mají velmi přesné závity, které odstraňují běžné potíže se šroubováním konektoru do zásuvky. Způsob krimpování konektorů zajišťuje vysokou mechanickou pevnost, těsnost a stabilitu. Pro krimpování rovných konektorů na kabelu použijte univerzální krimpovací nástroj E80075 a pro úhlové konektory použijte nástroj E80078.
Animace principu krimpovaného konektoru MASTER

Montáž a zajištění mechanických spojů optických vláken

Při rozhodování o spojování optických vláken pomocí mechanických spojů je třeba mít na paměti, že standardní spojovací zásobníky, stejně jako krabice na optická vlákna a spínací skříňky, nejsou obecně rozměrově vhodné pro montáž mechanických spojů. Příliš málo místa vede k tomu, že se instalatér rozhodne "zachytit" spoje izolační páskou nebo ještě hůře horkým lepidlem. Případně ponechá sváry volně, což často vede k nepořádku v kazetě nebo rozváděči.
Použití mechanického svařování nevylučuje použití řešení určených pro tepelné svařování (kazety, boxy atd.). Je však nutné k nim zakoupit vhodné držáky. Společnost DIPOL nabízí dva produkty pro použití v závislosti na počtu zajišťovaných svarů:
Držák mechanických spojů USM-6 (pro ULTIMODE FAST-MS1)
Mechanický spojovací přípravek USM-6 L5556
umožňuje sestavení 6 svarů
Ochrana pro mechanické spoje ULTIMODE FAST-MS1- 5ks
Štít FAST-MS1 L5559 (balení obsahuje 5 kusů)
chrání jeden svar

Nové produkty:

IP NVR: IP NVR Hikvision AcuSense DS-7732NXI-K4 (32 ch., 256 Mbps, 4×SATA, Alarm, VGA, HDMI, H.265)
Hikvision AcuSense DS-7732NXI-K4 (32 kanálů, 256 Mb/s, 4 × SATA, Alarm, VGA, HDMI, H.265) K22346 je moderní 32kanálový IP rekordér, který zaznamenává obraz z IP kamer s rozlišením až 12 MP. Nezávislé výstupy HDMI a VGA umožňují připojení dvou monitorů. Zobrazení na každém výstupu lze konfigurovat nezávisle, je možné různé dělení oken a na každém z nich lze zobrazit obraz z libovolné kamery. Čtyři porty SATA umožňují připojení pevných disků, každý s kapacitou až 10 TB. Pokud je paměť plná, spustí se automatické přepsání, aby nedošlo ke ztrátě nejnovějších dat. Vestavěné porty USB umožňují připojit jednotku USB flash nebo externí disk a kopírovat určité fragmenty na externí datové nosiče.
Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD2386G2-IU(C) (8 MPix, 2,8 mm, 0,003 lx, IR do 30 m, WDR, H.265, Audio, AcuSense, Czarna)
Hikvision DS-2CD2386G2-IU(C) IP dome kamera (8 MP, 2,8 mm, 0,003 lx, IR až 30 m, WDR, H.265, Audio, AcuSense, černá) K01520B je součástí druhé generace kamer založených na technologii AcuSense, která se vyznačuje ještě vyšší účinností filtrování falešných poplachů. Zařízení je určeno pro použití v systémech CCTV založených na IP DVR/NVR. Kamera je vybavena 8 Mpix snímačem CMOS 1/1,8" a infračerveným přísvitem s dosahem až 30 m, který zajišťuje správnou viditelnost za zhoršených světelných podmínek. Má pevný objektiv 2,8 mm se zorným úhlem 111°. Vestavěný mikrofon umožňuje nahrávání zvuku.
Hikvision DS-1260ZJ black installation box
Hikvision DS-1260ZJ černá Hikvision Propojovací krabička M5716B je určena pro kamery HIKVISION řady DS-2CD26xxF, DS-2CE16C5T-VFIR3, DS-2CE16D5T-AVFIT3. Můžete v ní skrýt kabelové přípojky, video transformátory atd.


Vyplatí se přečíst

Schéma instalace videointerkomu pro rodinný dům s přídavnou IP kamerou. Při budování moderního systému videointerkomu je třeba vzít v úvahu, že videointerkom může ovládat bránu a vstupní branku. K tomu lze použít aplikaci nainstalovanou v chytrém telefonu. V namontované dveřní stanici se pohled z vestavěné kamery zaměřuje na volajícího. Pokud má kamera velmi široký úhel záběru, je možné sledovat prostor před vstupní bránou, ale i když bránová stanice takový prostor pokrývá, je to obvykle nedostatečné...>>>více
Schéma instalace IP video interkomu Hikvision s další IP kamerou
Máte na výběr - profesionální kroucená dvojlinka NETSET