Týdenní přehled - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

č. 20/2016 (16.05.2016)

Nejrychlejší flexibilní tranzistor.

Skupina výzkumníků z University of Wisconsin-Madison vedená profesorem Zhenqiang Ma udělali prototyp tranzistoru pracujícího na frekvenci 38 GHz. "Unikátní 3rozměrné uspořádání kanálu bylo použit pro umožnění TFT zhotovaenia kompatibilního s flexibilními substráty." Simulace ukazují, že by mohly být schopné pracovat i při frekvenci 110 GHz! Tranzistor může být použit v konstrukci ultra-rychlých procesorů, flexibilních RF a nositelné elektroniky, flexibilních displejích, identifikačních štítcích, biomedicínských snímačích.
Nejrychlejší flexibilní tranzistor byl vyroben na pružném plastovém podkladu
(Zdroj: www.sciencedaily.com)
Výzkumníci nahradily tradiční litografický metodu, která zahrnuje vystavení fotocitlivých prvků, s nanoimprinting litografií (NIL) pro otisk struktury tranzistoru na pružném podkladu. Klíčem této technologie je výroba vysoce výkonných flexibilních Si nanomembrán (NM) na bázi RF tenkovrstvých tranzistorů (TFT). Tato metoda umožňuje výrobu NIL vzorovaných délek na submikronové škále při relativně nízkých nákladech. Tato membrána se pak používá jako maska ​​v procesu leptání spodní vrstvy, což odráží velmi precizní provedení. Nanoimprint je vytvořena v elektronové litografii, která používá elektronový paprsek s velikostí několika nanometrů. Díky jedinečné struktuře návrhu má tranzistor velmi dobré parametry - spotřebuje méně energie a pracuje účinněji.

Přidání nového zařízení do aplikace IVMS 4500 pomocí QR kódu.

IVMS-4500 je softwarová aplikace, která umožňuje vzdálené prohlížení snímků z Hikvision NVR a IP kamer na mobilních zařízeních s operačním systémem Android, iOS nebo Windows Phone.
Uživatel může přidat novou síť zařízení ručním zadáním IP adresy nebo načtením jeho QR kódu. Kód QR lze snímat přímo z krytu zařízení (z kamery nebo NVR), nebo z obrazu generovaného samotným zařízením (k dispozici v konfiguračním okně). To zjednodušuje konfiguraci IP CCTV systémů a odstraňuje nutnost manuálně zadávat IP adresy.
Okno pro přidání zařízení do aplikace IVMS-4500

Řízení závory pomocí kamer Lightfighter DS-2CD4A25FWD-IZS.

Kameru Lightfighter DS-2CD4A25FWD-IZS K17891 můžete využít k rozpoznávání SPZ (LPR) a ovládání (přes výstup alarmu) nebo jiného zařízení. Seznam dalších automatických funkcí se stává mnohem delším po připojení kamery k Hikvision NVR podporujícímu funkci LPR.
V případě autonomního provozu (bez NVR) je nutné importovat "bílý" a "černý" seznam povolených a zakázaných SPZ / vozidel. Seznamy jsou k dispozici jako soubor s příponou XLS. Uživatel může upravit soubor po přihlášení ke kameře v okně Pokročilá konfigurace -> Provoz na silnici -> Blacklist & Whitelist, exportem do počítače (uložení na pevném disku) a zvolením vhodných dat (pořadové číslo, registrační číslo atd.). V autonomním režimu může mít seznam až 2048 řádků.

Pro detekci nějaké SPZ a stavu poplachového výstupu kamery se uživatel musí přihlásit ke kameře, zadat Pokročilá konfigurace -> Alarm Output a nakonfigurovat harmonogram alarmového výstupu. Alarmový výstup může být spuštěn rozpoznáním SPZ z povoleného nebo zakázaného seznamu. Navíc obraz každého vozidla v zorném poli kamery může být uložen na ftp server, nezávisle na tom, zda jeho SPZ byla uvedena nebo ne. Koncepce řídícího systému vstupu / výstupu s použitím dvou kamer a bariéry je uvedena níže.
2Mpix IP kompaktní kamera Hikvision Lightfighter DS-2CD4A25FWD-IZS (2MPix, MOTOZOOM 2.8-12mm, 0.005 lx, IR do 50m, WDR(140dB), IP67, PoE)2Mpix IP kompaktní kamera Hikvision Lightfighter DS-2CD4A25FWD-IZS (2MPix, MOTOZOOM 2.8-12mm, 0.005 lx, IR do 50m, WDR(140dB), IP67, PoE)
Takový jednoduchý systém s autonomními kamerami může být dostačující např. v bytové výstavbě. Další funkce mohou být poskytnuty po připojení kamery k Hikvision NVR podporujícímu funkci LPR. NVR ukládá dříve importován seznam "povolených" a "zakázaných" automobilových poznávacích značek (povolené / zakázané) a nahrávky vozidel rozvíjejících se v zorném poli kamery, které lze rychle vyhledávat pomocí SPZ. V závislosti na tom, na kterém seznamu se nachází SPZ blížícího se auta, budou přiřazeny poplachové události kontrolující stav poplašných výstupů, které jsou k dispozici v systému. Například v případě, že auto je na "povoleném" seznamu signál z poplachového výstupu otevře vstupní bránu, zatímco je-li SPZ vozidla obsažené v "zakázaném" seznamu, systém upozorní ochranku.

Distribuce DVB-T kanálů jako IPTV streaming.

IPTV je nejběžněji používaný název systémů distribuce televizních signálů a video souborů v IP sítích. IPTV je založena na vysílání videa a způsobu doručování televizního obsahu, který namísto tradičních způsobů distribuce založených na koaxiálních kabelech využívá přenosové technologie používané v počítačových sítích.


DIPOL nedávno představil Streamer DVB-T / T2 / C na IP od TERRA pod názvem sti440 R81606 umožňující výběr ze čtyř multiplexů (s nešifrovaných kanálů) z platforem pozemní (DVB-T / T2) a kabelové televize (DVB-C) a jejich distribuci prostřednictvím sítě Ethernet (LAN) na bázi krouceného páru. Účinná propustnost výstupního IP streamu může dosáhnout až 200 Mbps.
IPTV Streamer: TERRA sti-440 (DVB-T / T2 / C na IP, USB port)
Napájení TERRA UP413 (12V / 4.5A, pro moduly Terra)
Náhled Streamer TERRA sti 440 R81606
IPTV DVB-T / T2 / C na IP
Náhled napájecího zdroje TERRA UP413 R82533
12 V / 4.5 A
IP streamy se dají zobrazit pomocí přijímače IF-442HD R81612 IPTV nebo bezplatného softwaru pro přehrávání video a audio souborů, například VLC .

Nejlepší kabel pro LTE antény.

Síla signálu bezdrátové sítě závisí na mnoha faktorech. Jedním z nich je typ a délka kabelu spojujícího anténu k modemu. Aby byla zajištěna nízká ztráta signálu, dobrou volbou je použití kabelu s nízkým útlumem.
Perfektní volba je koaxiální kabel Tri-Lan 240 E1171 s těmito vlastnostmi:
  • Nízká ztráta (o 20% nižší než v případě populárního kabelu H-155),
  • Vynikající impedanční přizpůsobení,
  • Vysoká účinnost screeningu (90 dB při 2.4 GHz),
  • Odolnost vůči UV záření, díky PE pláštěm z materiálu Borealis LE 8707, který umožňuje venkovní aplikace.
Koaxiální kabel Tri-Lan 240 WLL (50 ohm)
Kabel Tri-Lan 240 E1171_1 50 ohm
Důležitými prvky jakýchkoliv RF kabelových linek jsou také RF konektory. Instalatér by měl věnovat pozornost rozsahu provozních frekvencí, ztrátě a impedančnímu přizpůsobení konektorů. DIPOL nabízí vysoce-kvalitní RF konektory pracující do 6 GHz. Rozměry konektorů se ideálně hodí pro kabel Tri-Lan 240.

PC a APC konektory - jsou zaměnitelné?

Optické konektory jsou k dispozici ve dvou verzích, (U) PC a APC. UPC znamená Ultra fyzický kontakt, APC je zkratka pro úhlový fyzický kontakt. Rozdíl spočívá v leštění čelní plochy vlákna. Čelní plocha v konektoru UPC je plochá, v APC je leštěná pod úhlem 8 stupňů. Koncové plochy vlákna leštěné pod úhlem zabrání odraz světla od rozhraní mezi nimi, což zajišťuje velmi nízký zpětný odraz.
Volba vhodného konektoru je jednodušší díky různým barvám konektorů UPC a APC
Existuje několik důvodů, proč by se UPC a APC konektory neměli zaměňovat:
  • mnohem větší útlum takového spojení - pokud je plochý kontaktní kroužek v kontaktu s úhlovým kroužkem a nejsou vedle sebe po celém povrchu - volný prostor (vzduch) kriticky ovlivňuje úroveň vysílaného signálu,
  • riziko kontaminace - výše uvedený volný prostor je potenciálním místem pro hromadění prachu,
  • nebezpečí poškození konektoru - pokud se úhlový ochranný kroužek dotýká ploché čelní stranu (U) PC kroužku je zde riziko poškrábání rovné plochy; Tento problém je obzvláště důležitý v případě jakýchkoliv operaci připojení / odpojení.

Nové produkty

Vnitřní optický kabel FTTH, ULTIMODE FT-1SM (1 vlákno G.657A2)
Vnitřní FTTH kabel: ULTIMODE FT-1SM (1xG.657A2) L7001 je optický kabel pro vnitřní použití, s jedním 250 um single vláknem. Obvykle se používá jako účastnický kabel a jeho hlavní složky propojovacích kabelů nebo pigtailů, např. s použitím propojovacích kabelů L5712 . Aramidová vlákna uvnitř pláště zvyšují pevnost v tahu.
Kotvící svorka I-T1000.PA 10kN pro kabel o průměru 8-12 mm
Úchyt na kabel I-T1000.PA E8577 umožňuje zavěšení kabelu. Tělo je vyrobeno ze slitiny hliníku. Svorka je určena pro kulaté kabely s průměrem 8 až 12 mm. Minimální síla pro zlomení je 10 kN.
Optický vysílač TERRA OT501W 1x6 dBm SAT/DVB-T
TV Optický vysílač TERRA OT501W (SAT / DVB-T, 6dBm) A9872 se používá pro přenos televizních signálů přes optickém médiu. Převádí vstupní signál ze satelitů z Quatro LNB a DTT (DVB-T) a rozhlasových (DAB a FM) signálů (pozemní signály musí být kombinovány pomocí triplexeru) ze sady pozemních antén. Vestavěný WDM multiplexer vysílá dvě skupiny signálů odděleně, v II přenosovém okně (1310 nm) a III přenosovém okně (1550 nm), což zaručuje vynikající kvalitu přenosu.

Vyplatí se přečíst

Výhody optických vláken v SMATV systémech. Použití řešení pomocí optických vláken v SMATV systémech mohou mít technické a ekonomické výhody a stává se stále více populární. Zde jsou hlavní výhody optických vláken v SMATV systémech: ... >>> více
Jeden optický kabel přenáší stejné signály jako 9 koaxiálních kabelů.
To je zvláště důležité v případě nedostatku místa v kabelových šachtách.
New version of SatNet software