Týdenní přehled DIPOL - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 25/2013 (17.06.2013)

A breakthrough in photography - image sensor from graphene.

It is not the CMOS, CCD, or Foveon technology from Sigma that may be the future of photography, both in "serious" applications in "traditional" still cameras and in popular use in mobile phones. A team of researchers from the University of Nanyang in Singapore, led by Assistant Professor Wang Qijie, has developed a light-sensitive layer from graphene. This layer can trap photo-electrons for a longer time and the accumulated charges provide a stronger electrical signal. This means improved sensitivity, so important in low-light conditions.
Vývojáři grafenové snímače s výsledkem své práce.
Malý, průhledný kus může být mezníkem ve vývoji digitální fotografie.
[Zdroj: sciencedaily.com]
Citlivost nového typu obrazového snímače je asi 1000 krát vyšší než v případě populárních CMOS snímačů v digitálních kamerách. Důležitým faktorem je také množství energie potřebné pro nové snímače - působí při mnohem nižších napětích a celková spotřeba energie je cca. 10 krát nižší.
Důležitou výhodou nového snímače je, že může být vyroben za použití stávajících výrobních linek pro CMOS. V sériové výrobě může být cena grafenové snímačů několikanásobně nižší, než v případě technologie CMOS.
Grafen je jedním z allotropických forem uhlíku. V roce 2010 dostali Andre geim a Konstantin Novosele Nobelovu cenu za fyziku "za průkopnické experimenty týkající se dvojrozměrného materiálu grafenu". Materiál se skládá z jedné vrstvy atomů uhlíku, uspořádaných v krystalové mřížce. Vzhledem k jedno-atomové tloušťce to můžeme považovat za dvourozměrnou strukturu. Tento materiál má možnost nahradit křemík v mnoha aplikacích.

Media konvertory - nejlepší ochrana proti výbojům blesku a jiným přepětím.

Síťová zařízení zodpovědné za přenos dat ve firmách jsou obvykle velkou investicí. Finanční aspekty také zahrnují veškeré ztráty, které by mohly být způsobeny selháním systémů ICT při každodenních operací. Je zapotřebí zvláštní úsilí, aby se minimalizovalo riziko poškození serverů.
Ethernet Media Converter M-023G (1Gb/s, for two multimode fibers up to 2km) Ethernet Media Converter M-023G (1Gb/s, for two multimode fibers up to 2km)
Dva ULTIMODE media konvertory spojené krátkým propojovacím kabelem, tvoří tak jednoduchý, účinný a spolehlivý způsob zabezpečení sítě a výpočetní techniky proti přepětí.
Optické vlákno je elektrický izolant. Poskytuje výbornou elektrickou izolaci mezi jednotlivými zařízeními, přičemž umožňuje vysoké datové přenosy. Aby bylo možné plně chránit sítě a výpočetní techniku ​​od externího kolísání napětí, mnozí uživatelé používají dva media konvertory připojeny přes patch kabel , hned před serverovou skříní.
Pro tuto aplikaci je nejlepší volbou použít Gigabit Ethernet media konvertory, které spolupracují s dvěma multimode vlákny (duplex), které jsou levné a eliminují potřebu optických útlumových článků na velmi krátkou vzdálenost, jako je například M-023G L10025 .

SMATV systém ve vícepodlažní budově.

Systém umožňuje příjem všech dostupných pozemních televizních kanálů a satelitních kanálů z jedné satelitní pozice (např. Hotbird 13E). Všechny kanály jsou k dispozici v každé účastnické zásuvce. Systém byl založen na multipřepínačích TERRA MSV . Rozšíření hlavní kabelové sběrnice do podsítí se provádí pomocí splitteru SSQ-508 R70520 a odbočovačů SS-510 R70520 .
V DVB-T signály byly přijaty směrovou UHF anténou Dipol 44/21-69 Tri Digit A2670 , která představuje vysoký energetický zisk (14-16,8 dBi). Signály jsou zesíleny sadou kanálových zesilovačů TERRA at420 R82510 (případně by mohl být čtyř-kanálový zesilovač Terra at440 R82511 ). Zesilovače posílí a vyrovnají úrovně signálu na vstupu do zařízení, což má zásadní význam pro tak velké distribuční sítě.
UHF TV antenna: DIPOL 11/21-69 (11-element)
Projekt multiprepínacieho systému byl navržen s ohledem na využití bezplatného softwaru SatNet software
- Distribuce DVB-T a satelitních signálů do 108 účastnických zásuvek ( R694100 ).
Navrhování SMATV systémů se softwarem SatNet od TERRA .
Jedním z nejdůležitějších parametrů v multipřepínacích systémech je izolace mezi trasami přenášejícími signály z různých polarizací / pásem. Klíčovou otázkou je účinnost stínění koaxiálních kabelů a kvalita aktivních a pasivních zařízení. Mezi kabelovými rozvody nejlepší účinnost stínění zajišťuje TRISET-113 E1015 . Jeho 92% opletení plus hliníková fólie mají za následek 100 dB účinnost stínění (mezi třídou A + a A + +). Kryt multipřepínačů TERRA MSV chrání obvody před rušením způsobeným vnějšími elektromagnetickými poli.
Velmi velkou výhodou tohoto řešení je jeho flexibilita. Podobný systém může být použit v jakékoliv budově, s jakýmkoliv uspořádáním zásuvek. Díky široké škále multipřepínačů TERRA , designér má prakticky neomezené možnosti na výběr správné topologie a vybavení. V případě potřeby může být jakýkoliv systém v budoucnu jednoduše pozměněn.

Jak chránit CCTV zařízení proti přepětí?

Jednou z nejčastějších příčin poruch CCTV zařízení jsou zásahy bleskem. Systémy s nejvyšším rizikem jsou ty s dlouhými externími kabely, které mohou generovat vysoké napětí iv případě velkých vzdáleností od blesku. Přepětí jsou nebezpečné pro zařízení na obou stranách vedení.
Zařízení, které se připojují prostřednictvím koaxiálních kabelů by měly být chráněny single ( M1701 ) a quadruple ( M17014 ) CCTV ochranou proti přepětí. Zařízení spojené kroucenou dvojlinkou vyžadují použití ochrany Axon. Ochrana AXON AIR NET J2835 je určena pro ochranu proti přepětí zařízení připojených k Ethernet 10/100/1000 Mb / s sítím přes UTP / FTP kabely, AXON PoE Net Protector poskytuje ochranu proti přepětí zařízení připojených na Ethernet 10/100/1000 Mb / s síť a využívaje nevyužité páry UTP / FTP kabelu pro napájení, AXON ADSL Protector J2810 chrání ADSL zařízení připojené k telekomunikační lince.
Přepěťové ochrany umístěny po obou stranách vedení by měly být umístěny co nejblíže k chráněným zařízením. Základní podmínkou pro efektivní fungování ochran AXON je připojit zelený a žlutý kabel k zemi (ne k hromosvodu), nebo k ochrannému uzemnění (PE) sítě střídavého proudu.
CCTV Network DVR: HIKVISION DS-7204HVI-SV (4ch-WD1-HDMI)CCTV Video Surge Protector OPV-4Video Surge Protector OPV-1Outdoor Compact Camera: n-cam 670 (day/night, D-WDR, 650TVL, Sony Effio-E, 0.03 lx, 2.8-12mm, OSD, IR up to 30m) Network Video Recorder: NUUO NV-4080S (8ch/240fps/1.3MP)PoE Switch: TP-LINK TL-SF1008P (8x10/100Mb/s incl. 4xPoE)Computer Network Protector: AXON PoE Multi NetProtectorComputer Network Protector: AXON PoE NetProtectorOutdoor IP Camera: Sunell SN-IPR54/12DN/V (CMOS 1080p, ONVIF)
Ochrana CCTV zařízení připojených přes koaxiální a UTP / FTP kabely

64 Kamer s 5 MP rozlišením - nejlepší video monitorovací řešení za přijatelnou cenu.

NUUO Titan NVRS jsou inovativní plug & play zařízení ve skříních kompatibilních s RACK standardem. Jsou určeny pro plné řízení IP CCTV systémů. Mezi hlavní funkce patří živé monitorování, nahrávání video streamů, přehrávání archivů. NUUO NVR Titan NT-8040 (R) K4804 využívá nový File Ring nahrávač, který je optimalizován pro ukládání a načítání velkého množství megapixelů obrazových dat. Díky novému způsobu stahování a archivaci dat je toto NVR schopné přenosu až 250 Mbps, takže obslouží 64 5-megapixelových H.264 kamer.
Kromě archivace dat z monitoringu musí NVR ve stejném čase poskytovat on-line živý video stream z kamer, stejně jako všech požadované archivované materiály do klientských stanic. Bylo by to nemožné pomocí jednoho Gigabit Ethernet portu. Pokud chcete rozdělit datové streamy z kamer z datových toků přenášených do klientských pracovních stanic, NUUO NVR byl vybaven dvěma gigabitovými ethernetovými porty. Ty zajišťuje vyšší spolehlivost systému a snižují riziko přetížení sítě. Navíc, jestliže se jedna ze síťových karet pokazí, může druhá dočasně zvládnout celou síťový provoz.
Network Video Recorder: NUUO NVR Titan NT-8040(R) (max 64ch)16-port Gigabit Switch: TP-Link TL-SG1016DManaged Switch: TP-LINK TL-SG3424P JetStream (24xGbE-PoE, 4xSFP)Managed Switch: TP-LINK TL-SG3424P JetStream (24xGbE-PoE, 4xSFP)Megapixel IP Camera: Sunell SN-IPC54/40EDN (5MP, box)Megapixel IP Dome Camera: Sunell SN-IPD54/12VDR (1080p, indoor, vandal-proof)
Architektura systému založeného na K4804 NVR a kamerách Sunell K1695 , K1637
Switche TP-LINK TL-SG3424P JetStream N29961 organizují do LAN síť a napájení do IP kamer kompatibilních s PoE 802.3af. V závislosti na počtu kamer a vzdálenost mezi přepínači, mohou být připojeny pomocí GbE portů (až do 100 m), nebo pomocí SFP modulů (nutno dokoupit samostatně, lze dosáhnout i vzdálenost 20 km nebo více).
Jeden NVR rekordér K4804 může poskytnout 128 spojení s kamerami (např. každý ze 4 klientů může současně sledovat 32 různých kamer) a přehrávat 64 kanálů (např. každý z 8 klientů může současně přehrávat 8 nahrávek).

Provozní režimy Domácí / SOHO přístupové body.

Přístupový bod (AP) - je to základní režim, který umožňuje bezdrátovou komunikaci mezi libovolným klientem vybaveným bezdrátovou kartou / adaptérem a AP. Uživatelé (klienti) se připojují k bezdrátové síti v režimu Infrastructure.
Wireless USB Adapter: TP-Link TL-WN721N (802.11n, 150Mb/s)Access Point TP-Link TL-WA701ND (2.4GHz, 802.11n, 150Mb/s) Wireless USB Adapter: TP-Link TL-WN722N (802.11n, 150Mb/s)Wireless USB Adapter: TP-Link TL-WN721N (802.11n, 150Mb/s)Access Point TP-Link TL-WA701ND (2.4GHz, 802.11n, 150Mb/s)
Struktura domácí sítě: AP + repeater
V případě většího domu může být dosah přístupového bodu nedostatečný. Tento problém je možné vyřešit použitím jiného zařízení, pracujícího v režimu Repeater (regenerátor) a sloužícího tak k rozšíření bezdrátové sítě. Zařízení přijímá požadovaný tok dat a odesílá jej dál. Tento režim se často používá ve větších budovách pro zajištění lepšího pokrytí. Vzhledem ke způsobu práce, je maximální propustnost přístupového bodu snížena o 50%. Tato konfigurace zařízení má výhodu dvou zařízení pracujících v režimu AP, takže klientská zařízení nemusí přepínat mezi přístupovými body, např.. když se uživatel pohybuje po celém domě s tabletem.
Novinky ve formě DIPOL:
Routerboard RB951G-2HnD (5x 10/100/1000Mbs, WiFi)
LTE/GSM/3G Antenna: TRANS-DATA KPZ LTE 6/8 MIMO
Fiber Optic Distribution Cable: ULTIMODE BS-48SM (48xG.657.A2, easy access) [1m]
Routerboard RB951G-2HnD
5 ports + WiFi
N24951
LTE/GSM/3G Anténa
TRANS-DATA KPZ LTE 6/8 MIMO
A741022
Optický distribuční kabel
ULTIMODE BS-48SM (G.657.A2)
L7848
Vyplatí se přečíst:
Měření v optických systémech. Kterýkoli instalatér, který chce začít pracovat s optickými vlákny, si musí pořídit nové nástroje, mezi nimi i optický přístroj, velmi důležité zařízení, zcela odlišné od měřičů používaných v měděných systémech ... více
Měřič optického výkonu GRANDWAY FHP1B02
L5821
Distribuce digitálního pozemního televizního vysílání v obytném domě. Pro ​​příjem a distribuci DVB-T vysílání byl bytový dům se čtyřmi schodišti vybaven sadou kanálových zesilovačů Terra které filtrují a zesilují signály přijímané anténou DIPOL 44/21-69 Tri Digit A2670 . Sada se skládá ze dvou dvoulůžkových kanálových zesilovačů at420 R82510 a širokopásmového zesilovače MA400 R82520 . Moduly jsou umístěny na kolejničce R82538 a napájeny z napájecího zdroje DR-60-12 R82532 . Sada, která je schopna zesilovat čtyři DVB-T multiplexy, poskytuje na jejím výstupu stabilní (AGC) signály na vysoké úrovni. Navíc, obyvatelé mají přístup k rádiovému FM vysílání přijímaného anténou Dipol 1RUZ PM B A0221 ... více
Schéma DVB-T distribučního systému v budově se 4 patry a 64 apartmány.
Power over Ethernet ve velkých systémech IP CCTV. IP kamery K1620 , K1630 , K1670 , K1680 , K1690 , K1691 , K1695 , K1698 které jsou kompatibilní s IEEE 802.3af (PoE) standardem lze napájet přes síťový kabel. Využití této možnosti eliminuje nutnost použití napájecích adaptérů s výkonem 12 VDC výstup plus další kabeláž. To zjednodušuje proces instalace a snižuje náklady na systém. Všechny kamery připojené k řízenému switchi TP-LINK TL-SG3424P JetStream N29961 vytvářejí LAN síť může tak získat napájení PoE (48 VDC) ... více
Instalační schéma