Týdenní přehled DIPOL - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č. 26/2013 (24.06.2013)

Letní prázdniny


Další vydání bude dostupné 2. Září.

M2M - mluvící stroje.

M2M (Machine to Machine) technologie získávají stále větší popularitu v různých oblastech života. Schopnost zařízení připojených do sítě sběru, zpracování a výměny informací bez lidského zásahu se používá ve vědeckých, průmyslových, komerčních a spotřebitelských aplikacích. Takže bylo otázkou času, kdy uvidíme první implementaci M2M řešení v automobilovém průmyslu.
Indická společnost Mahindra Reva Electric Vehicles uvedla na trh auto na elektrický pohon s názvem Mahindra e2o. Pokud chcete zvýšit snadnost použití, výrobce implementoval určité telematické řešení. Přenosem dat přes mobilní síť vozidlo zůstává v neustálém kontaktu s majitelem, který používáte smartphone s predurčenoou aplikací, může otevřít a zavřít okna a dveře, zapnout klimatizaci, nebo si přečíst samo-diagnostická data.
Toto auto je schopné plánovat svůj nabíjecí harmonogram, včetně navigace k nejbližšímu bodu nabíjení. Bohužel, v současné době musí být vozidlo řízené řidičem, ale s přihlédnutím na nejnovější zprávy o samo-řízení motorových vozidel je jen otázkou času, kdy už vodičnebude více potřebný ...
Mahindra e2o - jedno z prvních automobilů nové generace, které používá M2M řešení.
Vzhledem k nízké ceně o 11 000 USD bude dostupné pro mnohé lidi
Mobilní operátoři zažívají rychlý růst trhu M2M (50% ročně v Indii, 25% ve světě). Očekávají, že obrovské zisky díky rychlému rozvoji telematických zařízení, zejména v průmyslu, logistice, různých službách. Příkladem je Vodafone, velmi aktivní v oblasti zajištění kompatibility svých M2M SIM karet s širokou řadou zařízení od různých výrobců. Velký mobilní operátory v jiných zemích také spustili určeny služby založené na M2M a zpracování dat v cloudu. Některé služby jsou určeny jednotlivým účastníkům.

Vlákno v budově - je to jednodušší, než si myslíte.

Po celá léta byla strukturovaná kabeláž v kancelářských a obytných budovách založená na měděné technologii. Nyní, z ekonomických a technických důvodů (především mnohem lepší přenosové schopnosti) začínají optické řešení nahrazovat měděné vodiče. V mnoha zemích EU je používání optických vláken v novostavbách povinné a řídí se zákonem. Nicméně, nasazení optických systémů je stále neznámé území pro mnoho instalačních firem.
Přesto, instalace optických systémů v budovách je poměrně jednoduchá ...
Ideální řešení poskytuje ULTIMODE Building System. Základem systému je řada snadno přístupných kabelů ULTIMODE BS . Trubky kabelů nejsou naplněna gelem a jsou navrženy speciálně pro výrobu otvorů pro vytáhnutí vlákna i na délku 20 metrů, což eliminuje nutnost spojovacích vláken v začátcích rozbočení. K dispozici jsou kabely s 24 ( L7824 ), 36 ( L7836 ) a 48 ( L7848 ) vlákny. ULTIMODE BS snadno přístupné kabely jsou určeny pro optické systémy výškových budov a bytových jednotek. Kabely mohou být také úspěšně použity ve starých budovách s pevnými hřídelemi, neumožňující použít několik kabelů. Vlákna G.657.A2 mohou být formovány do malých rolí v důsledku snížení útlumu v takových podmínkách, čímž je práce instalatéra jednodušší.

Optical Fiber Termination Box ULTIMODE TB-02HSingle-mode Adapter ULTIMODE A-511S (1xSC to 1xSC)Breakout Unit VertiCASA VQ-BUFiber Optic Distribution Cable: ULTIMODE BS-24SM (24xG.657.A2, easy access) [1m]Optical Fiber Termination Box ULTIMODE TB-02HFiber Optic Distribution Box VC-ITB (4 splices)Universal Mechanical Splice: KeyQuick C-MS100-NTFiber Optic Mechanical Splice: ULTIMODE FAST-MS1 [5 pcs.] Indoor Duplex Cable: ULTIMODE IDC-2SM (2xG.652.D)Universal Mechanical Splice: KeyQuick10 SC/UPC SMQuick Assembly Connector: ULTIMODE FAST-02SC Fiber Optic Distribution Box VC-ITB (4 splices)Optical Fiber Termination Box ULTIMODE TB-04HIndoor Distribution Cable: ULTIMODE IDC-8SM (8xG.652.D)Optical Fiber Termination Box ULTIMODE TB-04HUniversal Cable: ULTIMODE UNI-4SM (4xG.652.D)
Aplikace distribučního kabelu L7824 ve vícepodlažní budově
Stejně důležité komponenty optických systémů jsou distribuční rámečky, krabičky a příslušenství . Speciální konstrukce komponentů umožňuje nést náhradní délky vláken, chránit spoje a spustit požadovaný počet vláken na cílové body. Mezi příslušenstvím jsou doplňky speciálně určené pro použití s kabely ULTIMODE BS - kryt pro kabel L5350 , L5351 Rozbočovací jednotka, Distribuční tuba L7211 .
ULTIMODE Building System také zahrnuje širokou škálu propojovacích kabelů(patchcordy) , pigtailů a dalšího příslušenství ( adaptéry , utlmovače , mechanické spoje a rychlo spojky ).

Proč se zúčastnit naší fotografické soutěže?

Proč se zúčastnit naší fotografické soutěže? Podvanácté čekáme na originální, kreativní a vtipné obrázky s anténami v mysli, ať už jsou v popředí nebo pozadí. Jak se do soutěže zapojit?Potřebné informace naleznete zde. Obrázky poslané k nám, si můžete prohlédnout v galerii.
Snímky zaslané Andrzejem Smolinské

Multiswitchových instalace v budově s 90 apartmány.

Níže uvádíme výsledky implementace SMATV systému ve viacpodlžnej budově v Krakově. Systém přijímá a distribuuje signál ze satelitu Hotbird z 13.0 a čtyři DVB-T multiplexy (tři FTA a jeden šifrovaný). Instalace a konfigurace byla provedena společností GKJ SYSTEM .
UHF TV Antenna: Dipol 17/21-69 Tri-Digit MINI
Pohled na budovu

Budova má dvě schodiště a deset podlaží, každé patro na schodiště má čtyři nebo pět apartmánů (celkový počet bytů / zásuvek je 90). Dispozice bytů a velikosti sítě byly důvodem pro použití TERRA MSV multipřepínačů. Konstrukce distribuční sítě byla vytvořena a testována s použitím SatNet softwaru.

Topologie sítě je spojena s architekturou budovy - nejlepší volba je 5-kabelová sběrnice, rozdělena do dvou subsítí pomocí rozbočovače SS-504 R70515 (získává signály z jednoho antén systému). Signály z DVB-T antén jsou zesíleny a vyregulované pomocí WWK-1062 R89862 zesilovače.
UHF TV Antenna: Dipol 17/21-69 Tri-Digit MINI
UHF TV antenna: DIPOL 11/21-69 (11-element)
Každé liché poschodí v každém schodišti bylo vybaveno Odbočovač TV / SAT SS-520 R70518 a multipřepínačem MSV-516 R70716 nebo MSV-524 R70724 . Všechny multipřepínače jsou napájeny přes signálové vodiče z SA-501 R70501 zesilovače umístěného na vstupu systému. To snižuje počet zařízení a náklady systému.

Kabeláž používá Triset-113 kabely. Na střeše je gelem plněný E1017 s PE pláštěm odolným vůči UV záření. Spoje uvnitř budovy jsou realizovány E1015 v PVC pláštěm. Vysoce kvalitní konektory Cabelcon E80410 s vestavěnou samokompresnou funkcí se snadno instalují, zajišťují dlouhodobou spolehlivost. Přepěťové ochrany Signal R48602 nainstalovány na vstupech distribuční soustavy snižují rizika spojená s výboji blesku.

Úrovně signálu v systému byly ověřená s použitím Digiair PRO R10510 (DVB-T) a Satlook Micro HD R10740 (DVB-S/S2) měřicích přístrojů.

Kterou anténu pro LTE?

LTE (Long Term Evolution) je v současné době nejefektivnější technologií přenosu dat v mobilních sítích. Rychlost stahování může dosáhnout až 326 Mbps, upload rychlost až 86 Mbps (20 MHz kanál, 64QAM modulace a MIMO 4x4).
LTE/GSM/3G Antenna: TRANS-DATA KPZ LTE 6/8 MIMO
LTE/GSM/3G anténa TRANS-DATA KPZ LTE 6/8 MIMO
A741022
LTE technologie je flexibilní, a to co se týče frekvence i šířky přenosového kanálu. V závislosti na požadavcích, LTE sítě v Evropě pracují na frekvencích od 800 MHz (ve venkovských oblastech - širší rozsah) na 2,6 GHz (metropolitní oblasti - lepší penetrace v budovách). Je třeba poznamenat, že LTE používá MIMO (Multiple Input Multiple Output) technologii, která umožňuje přenos signálů pomocí více antén nebo anténní soustavy.
Při výběru externí antény, by měl uživatel modemu dbát na to, zda zařízení podporuje technologii MIMO (má dva anténní konektory). Pokud ano, je teoreticky možné použít dvě standardní antény, ale tomu by bylo velmi nepohodlné nastavit jejich pro dosažení nejlepších výsledků. Z praktického hlediska by bylo mnohem lepší řešení použít jednu anténu podporující technologii MIMO. Je to jednoduchý způsob, jak dosáhnout maximální propustnost.

Anténu je nutné připojit k modemu pomocí vhodného anténního konektoru (pigtailu) .
N-male to FME-female Cable (10m RF-5)FME plug to CRC9 (SMB) cableLTE/GSM/3G Antenna: TRANS-DATA KPZ LTE 6/8 MIMO
Použití TRANS-DATA LTE KPZ 6/8 MIMO A741022 antény výrazně zlepšuje přenos dat ve slabých podmínkách signálu

IP CCTV systém v kancelářské budově a servisním středisku.

S cílem zajistit bezpečnost zaměstnanců a zákazníků v nově-postaveném Skarabeusz (Scarab) obchodním centru v Mielec, se investor rozhodl investovat do IP video monitorovacího systému. Účelem systému je sledovat oblasti v okolí vchodů, chodeb, schodišť a podzemních garáží. Instalaci a konfiguraci systému realizovala společnost Czajen.
UHF TV Antenna: Dipol 17/21-69 Tri-Digit MINI
UHF TV Antenna: Dipol 17/21-69 Tri-Digit MINI
Systém používá 19 megapixelové IP kamery od Sunellu, K1691 (outdoor) a K1695 (vnitřní). Hlavní výhodou těchto kamer je vysoká kvalita obrazu, ve dne i v noci, díky mechanický snímaným IR filtrem a infračervenými reflektory s Super Flux LED. Kamery jsou připojeny do sítě LAN strukturální kabeláží cat. 5e.
UHF TV Antenna: Dipol 17/21-69 Tri-Digit MINI
UHF TV Antenna: Dipol 17/21-69 Tri-Digit MINI
Obraz se zaznamenává síťovými rekordéry NUUO NVR Titan NT-8040 (R) K4804 . Klientská aplikace je zdarma k NVR a je dostatečná pro živé sledování a přehrávání archivů v celé síti LAN a po připojení k Internetu, vzdáleně z libovolného místa.

Jaké přenosové médium v analogových CCTV systémech.

Video a případně ovládací a zvukové signály mohou být přenášeny několika způsoby. Výběr projektanta / instalatéra závisí na oblasti aplikace, velikosti systému, prostředí, rozpočtu. Níže uvádíme tři nejpopulárnější možnosti.
1. Koaxiální kabel
Výhody:
 • vlnová impedance v souladu s CCTV zařízeními,
 • kvalitní kabely zaručují dostatečnou odolnost proti elektromagnetickému rušení.
Nevýhody:
 • riziko přepětí vyvolaných bouřemi;
 • poměrně krátký dosah přenosu s omezenými možnostmi využití zesilovačů/repeaterů;
 • rušení způsobené nechtěnými rozdílu potenciálu připojených zařízení, rušení je obvykle spojené se sítěmi střídavého proudu a způsobují na obrazovce stále nebo svisle se pohybující vodorovné pruhy
  .
2. UTP kabel
Active Video-Audio-Data Balun: Etrix 1VADA-T (transmitter) - CLEARANCE SALE!4-channel Active Video Balun: Etrix 4VA-R (receiver)
Přenos CCTV signálů s využitím aktivních transformátorů a kroucené dvojlinky umožňuje přenos na delší vzdálenosti, než v případě koaxiálních kabelů (až 2400m) a zajišťuje vysokou odolnost proti elektromagnetickému rušení (symetrické přenosové linky).
Výhody:
 • možnost přenášet několik video nebo jiných signálů prostřednictvím jednoho UTP kabelu, je zde možnost napájení zařízení proudem přes tentýž kabel;
 • tenčí kabel;
 • volné páry UTP kabelu mohou být použity pro jiné účely (telefon, Ethernet, alarm systém);
 • vysoká odolnost proti elektromagnetickému rušení;
 • možnost galvanického oddělení mezi připojenými zařízeními (závisí na konstrukci transformátorů).
Disadvantages:
 • vlna impedance 100 Ω - nezbytné použít transformátory na video vstupech a výstupech
3. Optické kabely
Fiber Optic Video Converter ULTIMODE V-204DAO (WDM, 4x video, 1x data, 1x audio, 1x alarm)Fiber Optic Video Converter ULTIMODE V-204DAO (WDM, 4x video, 1x data, 1x audio, 1x alarm)
Advantages:
 • Médium zcela necitlivé na elektromagnetické rušení;
 • nízké ztráty - velmi vysoký rozsah přenosu;
 • žádné rozdíly potenciálů mezi připojenými zařízeními (úplné galvanické oddělení);
 • vysoká životnost;
 • velmi vysoký výkon - možnost přenosu mnoha signálů po stejném vlákně.
Disadvantages:
 • vyšší náklady, a to především z důvodu nutnosti použití optických video konvertorů;
 • omezený rozsah kamer s vestavěnými video konvertory a mnohem vyšších cen těchto kamer;
 • nutné nějaké zkušenosti v optických technologií, základních nástrojů a měřících zařízení.
Novinky ve formě DIPOL:
4-way GSM/DSC/UMTS/LTE Splitter: TRANS-DATA 1x4
Single-mode Patch Cord: ULTIMODE PC-525D (2xSC/APC - 2xLC/APC, 9/125)
Multiswitch Terra MSV-512 (5-in, 12-out, IF gain adjustment)
4-cestný GSM / DSC / UMTS / LTE Splitter TRANS-DATA 1x4
A6814
Single-mode Patch Cord ULTIMODE PC-525D (2xSC/APC - 2xLC/APC, 9/125)
L3426
Multipřepínač MSV-512 (5 vstupů, 12 výstupů) Terra - nastavením zesílení IF
R70712
Vyplatí se přečíst:
Jak převést video do DVB-T signálu distribuovaného do anténního systému? DIPOL nabízí nejlevnější DVB-T modulátor na trhu - Signal-350 R86350 . A / V-COFDM modulátor kóduje vstupní analogové audio-video signál do MPEG-2 streamu, který moduluje vysokofrekvenční signál v souladu se standardem DVB-T (COFDM). Signál z CCTV kamery připojené přes RCA kabel je přeměněn na DVB-T RF signál a společně mohou být distribuovány prostřednictvím koaxiálních kabelů na stovky televizorů. Co je důležité je, že digitální signál je přijímán jako další digitální pozemní televizní kanál. V případě, kdy se použije analogový modulátor, by uživatelé byli nuceni manuálně změnit zdroj signálu na analogový (tuner), což je samo o sobě nekomfortní ... více
Jak chránit bezpečnostní kamery vůči počasí? CCTV kamery používané venku musí být chráněny před povětrnostními vlivy. Stupeň ochrany je indikována IP kódem (Ingress Protection Code), někdy také nazývaný International Protection Rating. IP třída popisuje odolnost proti vniknutí pevných předmětů (první číslo) a proti kapalinám (druhé číslo). Kamerové kryty určené pro venkovní aplikace jsou obvykle hodnoceny jako IP 65 nebo IP66, což znamená, že jsou plně odolné proti prachu a částečně nepromokavé. Prostředí s vysokou vlhkostí bude vyžadovat použití krytu / kamery označené IP67 nebo IP68, ty druhé dokážou dokonce pracovat i pod vodou ... více
Kryt kamery Marathon (IP66) umístěný na stožáru
Jak sledovat provoz rekordérů Hikvision? Rekordéry M72104 , M72108 , M72116 mají schopnost provádět autodiagnostiku a upozornit obsluhu na všechny problémy, vyskytující se ve video monitorovacím systému ... více
Pohled na okno konfigurace Hikvision (Google Chrome)